LIVE UPDATES
Art&Argëtim

Zbulohen detajet e dasmës së Jennifer Lopez dhe Ben Affleck me pasurinë prej 9 milionë dollarëshe

Jennifer Lopez dhe Ben Afflect të cilët kurorëzuan martesën e tyre në një ceremoni të qetë në Las Vegas, priten të festojnë për kurorëzimin e tyre në shtëpinë e aktorit prej 9 milionë dollarëshe në Georgia.

19 Korrik 2022, 14:25 Nga s.s
Zbulohen detajet e dasmës së Jennifer Lopez dhe Ben Affleck me
Jennifer Lopez dhe Ben Affleck

SHBA- Jennifer Lopez dhe Ben Afflect të cilët kurorëzuan martesën e tyre në një ceremoni të qetë në Las Vegas, priten të festojnë për kurorëzimin e tyre në shtëpinë e aktorit prej 9 milionë dollarëshe në Georgia. Këtë vend ata e kishin planifikuar edhe 20 vite më parë, ku në këtë festë ishin të pranishëm familjarët dhe miqtë e tyre.

Këtë shtëpi aktori Attack e bleu në vitin 2003 teksa ishte akoma i lidhur me Lopez, duke paguar pak më shumë se 7 milionë dollar. Për ta blerë këtë shtëpi disa vite më parë, aktori vendosi pronën e tij nën sekuestrimin e bankës në vitin 2019 për gati 9 milionë dollar, e cila nuk ka pasur asnjë blerës.

Prona në qytetin e plazhit të Riceboro, Gjeorgji, pak jashtë Savannah, është vendi i përsosur i dasmave, dhe kjo ishte arsyeja pse çifti fillimisht kishte ëndërruar të martohej atje në vitin 2002, ku anulluan përfundimisht planet e tyre mes publicitetit të tepruar. Një burim i afërt i tyre ka zbuluar disa detaje nga festa: "Zoti dhe zonja Affleck po planifikojnë të organizojnë një festë të madhe në mënyrë që të festojnë me familjen dhe miqtë. Ata aktualisht nuk po planifikojnë një muaj mjalti. Jennifer thotë se çdo ditë me Benin është muaj mjalti. Që kur filluan të takoheshin sërish, Jennifer mendon vërtet se kjo është ajo. Ajo mezi pret të plaket me Benin”, raporton newsbomb.gr.

Zbulohen detajet e dasmës së Jennifer Lopez dhe Ben Affleck me
Vila e Ben Affleck

Gjithashtu burimi shtoi: “Ajo është shumë e lumtur dhe e kënaqur me Benin. Ai nuk mund të kërkonte asgjë tjetër. Ai mendon se gjithçka është perfekte”.  Pas takimit të tyre në xhirimet e Gigli në vitin 2002, Jennifer dhe Ben u bënë të njohur si 'Benifer', një pseudonim që u dhanë nga fansat e tyre. Pasi propozuan një unazë diamanti rozë prej gjashtë karatësh, të dy planifikuan një dasmë luksoze në shtator 2003. Por vetëm disa ditë përpara datës, dyshja njoftuan se do ta shtynin ngjarjen e gëzueshme “Kur e gjetëm veten duke marrë parasysh seriozisht punësimin e tre nuseve të ndara në tre vende të ndryshme, kuptuam se diçka nuk shkonte”, thanë ata në një deklaratë të përbashkët. Disa muaj më vonë ata i dhanë fund romancës së tyre dhe pak më vonë u martuan me të tjerë, duke pasur përkatësisht dy dhe tre fëmijë.

jennifer lopez ben affleck

Sondazh

Poll

VIDEO-VIRALE/ Po fliste në Rrugën e Salës, demokrati 'kapet mat' nga gruaja

VIDEO-VIRALE/ Po fliste në Rrugën e Salës, demokrati 'kapet mat' nga gruaja

"Injoranca nuk është argument" Nuk i pëlqeu pyetja, Rama prek në faqe gazetaren Ambrozia Meta

Del VIDEOJA, Elia godet Princ Lekën: Familja ime të ka mbajtur me bukë

VIDEO/ Noka i jep Spiropalit pankartën, Ministrja ofrohet ta mbaj para fytyrës

Publikohen pamjet nga brenda bazës ajrore të Kuçovës, Komandanti: E gatshme për stërvitjen e trupave

Tempulli 2/ Me kanabis gati për shitje dhe shuma parash, arrestohen 4 të rinj në Tiranë

Dalin pamjet nga kasollja ku u vra 50-vjeçari në Durrës

Kontrabandonin ilaçe dhe telefona, arrestohen dy persona në Tiranë, sekuestrohen 47 iPhone

I vunë flakën eskavatorit me vlerë 150 mijë euro, arrestohen 2 autorët e ngjarjes

Reshjet e shiut dhe borës në vend, policia: Moderoni shpejtësinë e mos kryeni parakalime të gabuara

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni