LIVE UPDATES
Art&Argëtim

Vdes në moshën 71-vjeçare pas një beteje të shkurtër me kancerin aktorja Kirstie Alley

Fëmijët e Alley, True dhe Lillie Parker, në një komunikim me PEOPLE njoftuan se aktorja kishte vdekur nga kanceri i gjirit të hënën.

6 Dhjetor 2022, 16:00 Nga d.a
Vdes në moshën 71-vjeçare pas një beteje të
Kirstie Alley

SHBA- Aktorja hollivuadiane Kirstie Alley, ylli i 'Cheers' dhe 'Drop Dead Gorgeous', ka vdekur në moshën 71-vjeçare pasi vuante prej kohësh nga kanceri i gjirit.

Fëmijët e Alley, True dhe Lillie Parker, në një komunikim me PEOPLE njoftuan se aktorja kishte vdekur nga kanceri i gjirit të hënën.

“Me keqardhje ju informojmë se nëna jonë e pabesueshme, e egër dhe e dashur ka ndërruar jetë pas një beteje me kancerin, të zbuluar vetëm së fundmi. Ajo ishte e rrethuar nga familja e saj më e ngushtë dhe luftoi me forcë të madhe, duke na lënë me sigurinë e gëzimit të saj të pafund të të jetuarit dhe çfarëdo aventure që na pret. Aq sa ikonë ishte në ekran, ajo ishte një nënë dhe gjyshe edhe më e mahnitshme”, thanë ata në një deklaratë.

Deklarata përfundon me True dhe Lillie që falënderojnë fansat e Alley, duke thënë se i falenderonin ata për dashurinë dhe lutjet e tyre dhe i kërkuan që të respektojnë privatësinë e tyre në këtë kohë të vështirë. Deklarata është shpërndarë edhe në faqen e Instagramit të Alley.

Pas lajmit, miku i Alley dhe ish-kolegu i saj, John Travolta bëri homazhe për aktoren në rrjetet sociale.

"Kirstie ishte një nga marrëdhëniet më të veçanta që kam pasur ndonjëherë. Të dua Kirstie. E di që do të shihemi sërish, " ndau ai së bashku me një foto të yllit të ndjerë.

Alley u bë e famshme në vitin 1987 kur ajo luajti si Rebecca Howe në 'Cheers' të NBC. Ajo fitoi një Golden Globe për aktoren më të mirë dhe një Emmy për aktoren kryesore të shquar për rolin e saj në serialin me bazë në Boston në 1991. Ajo vazhdoi të merrte fitimin e saj të dytë Emmy për portretizimin e saj të Sally Goodson në David's Mother në 1994.

Alley gjithashtu u shfaq në shfaqje televizive duke përfshirë Veronica's Closet (1997-2000), Fat Actor (2005), Kirstie (2013-2014) dhe Scream Queens (2015-2016), si dhe filma si Star Trek II: The Wrath of Khan (1982), Shkolla Verore (1987), Shiko kush po flet (1989), It Takes Two (1995) dhe Drop Dead Gorgeous (1999).

Në vitin 2010, jeta e saj u përshkrua në serialin televiziv të realitetit A&E, Kirstie Alley's Big Life. Ajo gjithashtu konkurroi në sezonin 12 të Dancing with the Stars në vitin 2011 dhe sezonin 7 të këngëtarit të maskuar në 2022. Vitet e fundit, Alley u kritikua nga ata që mendonin se ajo bëri deklarata të diskutueshme politike, veçanërisht për kryengritjen e 6 janarit 2021 dhe luftën në Ukrainë.

vdes kirstie alley

Sondazh

Poll

Kontrabandë celularësh, arrestohen 4 persona në Tiranë, sekuestrohen 763 telefona

Kontrabandë celularësh, arrestohen 4 persona në Tiranë, sekuestrohen 763 telefona

Operacioni "Fijet", çmontohen 155 kamera sigurie në Tiranë, 37 persona nën hetim

Përfshihet nga flakët apartamenti në Vlorë, shkak dyshohet shkëndija elektrike

"Big Brother" vazhdon në Korçë/ Kapen nëntë kamera të vendosura nga grupet kriminale

Hiqej si punonjës i Forcave Speciale, arrestohet 40-vjeçari me armë në Tiranë

19 të arrestuar nga 'Rrugorja', drejtonin makinën në gjendje të dehur

"Saga Big Brother vazhdon"/ Çmontohen 20 kamera të vendosura në Fier dhe Lushnje

Skafi me turistë pëson avari, bllokohet në det, policia e nxjerr në breg, momenti i shpëtimit

Drift si i 'çmendur' në rrugët e Vlorës, gjobitet me 750 mijë lekë i riu në Vlorë, i hiqet patenta

35-vjeçari përplas të miturën me makinë dhe arratiset, momenti kur kalimtarët rrethojnë të voglën

'Big Brother' në Shqipëri, zbulohen 3 kamera sigurie në lagjet e Memaliajt dhe 1 në Burrel

Hiqen 39 kamera në Korçë dhe Pogradec

Dalin të tjera pamje nga zjarri në parking, zona e rrethuar me polici, banorët në panik

Dalin të tjera pamje nga zjarri në parkingun e kullës, zona e rrethuar me polici, banorët në panik

Zjarri nisi nga parkingu, dalin pamjet nga djegia e kullës 41-katëshe, zona e mbuluar nga tymi

Momenti i arrestimit të Xhevit Sinanit, vrau gruan e vëllain e tij në Gramsh

Vodhën 8 dyqane dhe banesa, në pranga 16-vjeçari, në kërkim shoku i tij

ME VIDEO- Zbulohen 47 kamera sigurie në Durrës, Shijak dhe Krujë

Nxirrnin inerte pa asnjë dokument, arrestohet administratori i një guroreje në Krujë

Aksioni në Vlorë, policia çmonton 16 kamera sigurie të vendosura nga grupet kriminale

"Meta e ka djalë halle", Kryemadhi flet për Dorian Duçkën: Sa ishte te ne qe në rregull

Me dosje në duar, Shkëlzen Berisha mbërrin në SPAK

"Mik është fjalë e madhe"/ Rama tërheq fjalët: Fola anglisht

Rama: Drejtësia amerikane foli, unë jam ulur në Strasburg me njerëz non-grata

"Mik është fjalë e madhe"/ Rama tërheq fjalët: Fola anglisht për marrëdhënien

Rama: Nezajn e njoha përmes agjentit të FBI-së. Duçka ka punuar pa pagesë për mua

Rama pranon takimet me ish-agjentin e FBI: Ndodhën! Po keqlexohen hetimet për të sfumuar 21 janarin

Dosja e FBI/ Rama: Drejtësia amerikane nuk flet për vrasje nga pakujdesia kur urdhrat i jep shteti!

VIDEO-ja që përgënjeshtron Ramën, në shtator e konsideronte mik ish-agjentin e FBI, sot e tërhoqi

Gjenden 38 kamera të tjera në qytetin e Shkodrës

“Manipulimi”/ Iu prezantua si avokat dhe i mori 1.2 mln lekë një gruaje, arrestohet 54-vjeçari

Aksident tragjik në Fushë Kuqe, përplasen dy makina me njëra-tjetrën, ndërron jetë në vend 2-vjeçari

Kanabis i kultivuar në vazo, pamje nga vila në Shijak që ishte kthyer në 'shtëpi bari'

Aksident i frikshëm në Lezhë, 3 automjete përplasen kokë më kokë, një person në gjendje të rëndë

Hoxha në Drejtori: Rama e Berisha tu përgjigjen fëmijëve të të vrarëve, Garda ekzekutoi të pafajshëm

Artan Hoxha batuta nga dera e Drejtorisë së Policisë: Jam me pallto leshi se do rri gjatë

Me pistoletë në brez e 7 fishekë, 'Shqiponjat' kapin 26-vjeçarin në Tiranë

Përfundon mbledhja e Këshillit të Sigurimit, Rama largohet nga Presidenca

Banesa në rrezik nga rrëshqitja masive e dherave në Durrës

Operacioni 'Mjedisi' në Krujë, vihen në hetim 5 persona, administratorë të 5 guroreve

Rruga e Arbrit ishte e bllokuar, Policia: Kemi shtuar masat, duam të parandalojmë aksidentet

Qindra makina të bllokuara në të ftohtë, ç’po ndodh në Rrugën e Arbrit

Meta s'pritet si kryetar i 'Partisë së Lirisë' në Elbasan, demokratja: Ftojmë Presidentin e vendit

Magazina me dhjetëra bidona plastikë ne Kukes, mbaheshin lëndë radioaktive natyrore dhe kimike

Rrëmbyen dhe plagosën 39-vjeçarin, arrestohen 4 famijarët në Sarandë

Veshur me tuta, si u kap 'Kili' në vilën e Ramazan Rrajës, oficerët kërkojnë me detektorë në Nikël

Drejtonte pa leje drejtimi automjetin, me shpejtësi 216 km/h, vihet në pranga 18-vjeçari

Shi dhe erë e fortë, çfarë po ndodh në Fier, 'stuhia' mbërthen qytetin

Moti i keq përmbyt Lezhën, uji mbulon rrugët, qarkullimi i makinave thuajse i pamundur

Me çantën 'Gucci' në dorë, Elvis Roshi 'lufton' me erën e gazetarët...për pak i bie pemës