LIVE UPDATES
Art&Argëtim

Rihanna do performojë në pjesën e dytë të Super Bowl

Rihanna do të jetë në qendër të skenës në shfaqjen e pjesës së dytë të Super Bowl të shkurtit. Këngëtarja, e cila nuk pranoi të performonte në shfaqjen e pjesës së parë të Super Bowl 2019 për shkak të solidaritetit ndaj protestave të qendërmbrojtësit të fubolllit amerikan, Colin Kaepernick.

26 Shtator 2022, 07:55 Nga s.s
Rihanna do performojë në pjesën e dytë të Super Bowl
Rihanna dhe Colin Kaepernick

SHBA- Rihanna do të jetë në qendër të skenës në shfaqjen e pjesës së dytë të Super Bowl të shkurtit. Këngëtarja, e cila nuk pranoi të performonte në shfaqjen e pjesës së parë të Super Bowl 2019 për shkak të solidaritetit ndaj protestave të qendërmbrojtësit të fubolllit amerikan, Colin Kaepernick, do të kryesojë Super Bowl 2023, njoftoi NFL të dielën së bashku me Roc Nation të Jay-Z dhe Apple Music. Rihanna postoi një foto në llogarinë e saj të Instagramit ku shihet një foto e krahut duke mbajtur një top futbolli amerikan NFL.

"Rihanna është një talent brezash, një grua me fillime modeste që ka tejkaluar pritshmëritë në çdo hap. Një person i lindur në ishullin e vogël të Barbados, i cili u bë një nga artistët më të shquar ndonjëherë. Vetë-bërë në biznes dhe argëtim", tha në një deklaratë Shawn "Jay-Z" Carter, Roc Nation i të cilit është një producent ekzekutiv i shfaqjes.

Super Bowl do të zhvillohet në State Farm Stadium në Glendale, Arizona, më 12 shkurt. Pas viteve të sponsorizimit të Pepsi-t, shfaqja e ardhshme e pjesës së parë do të sponsorizohet nga Apple Music, raporton BBC.

Rihanna më herët tha se hodhi poshtë një mundësi të ngjashme për Super Bowl 2019, i cili përfundimisht ishte titullar nga Maroon 5. Në atë kohë, shumë artistë shprehën mbështetje për Kaepernick, ish-mbrojtësin e San Francisco 49ers, protestat e himnit kombëtar të të cilit në 2016 ndezën debat në të gjithë futbollin.

"Nuk guxoja ta bëja këtë. Për çfarë? Kush përfiton nga kjo? Jo njerëzit e mi. Unë thjesht nuk mund të isha një këngëtare e shitur. Nuk mund të isha një nxitës. Ka gjëra brenda asaj organizate me të cilat nuk pajtohem fare, dhe isha nuk do të shkoj dhe t'u shërbej atyre në asnjë mënyrë", tha Rihanna.

Me shitjet prej më shumë se 250 milionë disqesh në mbarë botën, Rihanna renditet si një nga artistet femra më të shitura ndonjëherë. Albumi i saj i fundit ishte "Anti" i vitit 2016.

shba rihanna colin kaepernick

Sondazh

Poll

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni

Newsroom/ Karabolli: Shqipëria do kohë të përshtatet me TikTok, e provuan edhe gazetarët, s’ia dolën

Newsroom 9 |Tik-Tok Kultura, platformë krijimi apo dizinformimi?

Shoqata e Biznesit: Rënia e euros po na falimenton, BSH po fsheh atë që po ndodh!

Vasili në SPAK/ Meta: Asnjë shqetësim me drejtësinë, por afera e inceneratorëve

'Jemi pro protestave'/ Takoi Berishën, Meta: Do bashkëpunojmë për sezonin e ardhshëm parlamentar

Proteste per guroren

Tragjedi në Gramsh! Mbyten në Liqenin e Banjës, polumbarët nxjerrin trupat e babait dhe 2 djemve

“Rama ik” thirrje ne Rogozhine

Veliaj shthur gojën për kandidatin e Rrogozhinës: Ik o bixhozxhi, për sumën tate paske lekë!

VIDEO/ Veliaj shthur gojën për kandidatin e Rrogozhinës: Ik o bixhozxhi, për sumën tate paske lekë!