LIVE UPDATES
Art&Argëtim

Lajm i trishtë/ Aktorja Anne Heche nuk pritet të mbijetojë nga aksidenti me makinë

Në një deklaratë, familja e Heche tha përmes një përfaqësuesi se ajo kishte pësuar "një dëmtim të rëndë anoksik të trurit" dhe tani po mbahej në mbështetje të jetës për të përcaktuar nëse organet e saj ishin të zbatueshme për dhurim.

12 Gusht 2022, 08:41 Nga d.a.
Lajm i trishtë/ Aktorja Anne Heche nuk pritet të mbijetojë nga
Anne Heche

SHBA- Familja e Anne Heche thotë se aktorja amerikane "nuk pritet të mbijetojë" nga një përplasje e rëndë që bëri që automjeti i saj të përfshihet nga flakët të premten e kaluar.

Sipas Guardian, në një deklaratë, familja e Heche tha përmes një përfaqësuesi se ajo kishte pësuar "një dëmtim të rëndë anoksik të trurit" dhe tani po mbahej në mbështetje të jetës për të përcaktuar nëse organet e saj ishin të zbatueshme për dhurim. Familja tha se ka qenë "zgjidhja e saj prej kohësh" për të dhuruar organet e saj.

Ne duam të falënderojmë të gjithë për urimet dhe lutjet e tyre të mira për shërimin e Anne dhe falënderojmë stafin e përkushtuar dhe infermieret e mrekullueshme që u kujdesën për Anne në Qendrën e Djegieve Grossman në spitalin West Hills. Për fat të keq, për shkak të aksidentit të saj, Anne Heche pësoi një dëmtim të rëndë anoksik në tru dhe mbetet në koma, në gjendje kritike. Ajo nuk pritet të mbijetojë.”, thuhet në deklaratë.

Të enjten, oficerja Annie Hernandez tha se policia po hetojnë nëse Heche ishte i dëmtuar në kohën e incidentit pas një nxjerrje gjaku, por se "kërkohet testim shtesë për të përjashtuar çdo substancë që ishte administruar në spital". Heche përplasi makinën e saj në një shtëpi në zonën Mar Vista të Los Anxhelosit, pranë shtëpisë së saj, me shpejtësi të premten. Sipas raportimeve, përplasja shkaktoi një zjarr që u desh një orë për të shuar.

Banori i shtëpisë shpëtoi pa lëndime; fqinjët i thanë Fox News se makina kishte kaluar nëpër shtëpi. “Xhamat ishin thyer, kështu që hapa derën e pasme të makinës. [Heche] u përgjigj dhe tha se ajo nuk ishte mirë, kështu që ishte e vështirë. E di që nuk e nxorrën nga makina derisa zjarri u shua pak a shumë.”

Heche, 53, është e njohur për punën e saj në filma, duke përfshirë ribërjen e Psycho, Donnie Brasco dhe Cedar Rapids.

anne heche

Sondazh

Poll

VIDEO-VIRALE/ Po fliste në Rrugën e Salës, demokrati 'kapet mat' nga gruaja

VIDEO-VIRALE/ Po fliste në Rrugën e Salës, demokrati 'kapet mat' nga gruaja

"Injoranca nuk është argument" Nuk i pëlqeu pyetja, Rama prek në faqe gazetaren Ambrozia Meta

Del VIDEOJA, Elia godet Princ Lekën: Familja ime të ka mbajtur me bukë

VIDEO/ Noka i jep Spiropalit pankartën, Ministrja ofrohet ta mbaj para fytyrës

Publikohen pamjet nga brenda bazës ajrore të Kuçovës, Komandanti: E gatshme për stërvitjen e trupave

Tempulli 2/ Me kanabis gati për shitje dhe shuma parash, arrestohen 4 të rinj në Tiranë

Dalin pamjet nga kasollja ku u vra 50-vjeçari në Durrës

Kontrabandonin ilaçe dhe telefona, arrestohen dy persona në Tiranë, sekuestrohen 47 iPhone

I vunë flakën eskavatorit me vlerë 150 mijë euro, arrestohen 2 autorët e ngjarjes

Reshjet e shiut dhe borës në vend, policia: Moderoni shpejtësinë e mos kryeni parakalime të gabuara

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni