LIVE UPDATES
Art&Argëtim

Ç'ju pret javën e ardhshme, kryefjala janë paratë, yjet flasin për biznese dhe kontrata

Shenjat që do kenë më shumë fat.

27 Nëntor 2022, 18:32 Nga F.M
Ç'ju pret javën e ardhshme, kryefjala janë paratë,
Horoskopi

Dashi

Gjatë këtyre shtatë ditëve do të angazhoheni në zgjidhjen e problemeve të ndryshme në lidhje me paratë, zgjidhjen e një dokumenti apo kontratë financiare, kryerjen e pagesave të ndryshme etj.

Demi

Gjatë javës nga 27 nëntori deri më 4 dhjetor, shmangni krijimin e tensioneve apo shqetësimeve rreth jush, veçanërisht në çështjet materiale apo pronësore. Zhvillimi i këtyre punëve, pavarësisht nëse e shihni apo jo, do të jetë i favorshëm për ju si rezultat përfundimtar. Gjatë kësaj jave, disa prej jush mund të jenë të kënaqur me një blerje ose dhuratë të papritur. Në përgjithësi, fati këtë javë do t'ju jepet kryesisht në çështjet tuaja materiale.

Binjakët

Në përgjithësi, planet tuaja të udhëtimit gjatë javës nuk kanë gjasa të përmbushin pritshmëritë tuaja, por me shumë mundësi do të ketë arsye të mira për këtë që lidhen me financat.

Gaforrja

Këtë javë do të habiteni nga paratë ose një ofertë që do të merrni nga një burim i papritur. ensionet mund të lindin edhe në marrëdhëniet e biznesit, për ju që i keni. Gjatë javës, mund t'ju paraqitet një ide ose informacion në lidhje me një punë të re ose biznes të ri.

Luani

Nuk do të jeni të prirur për të bërë më shumë kompromise për njerëzit që tashmë ju kanë përdorur mjaftueshëm. Ka mundësi që të lindin shumë shpenzime dhe kjo të kërkojë një planifikim dhe organizim më të mirë të burimeve financiare.

Virgjëresha

Këtë javë do të shihni se disa vendime të vështira që keni marrë disa kohë më parë janë tashmë baza e disa ngjarjeve ose sukseseve të favorshme në jetën tuaj

Peshorja

Gjatë javës tregohuni të kujdesshëm në çështjet apo angazhimet tuaja financiare, veçanërisht nëse ka të bëjë me punën me dokumente, marrëveshje kredie apo marrëveshje të tjera të ngjashme.

Akrepi

Do të jeni në gjendje të arrini ose të ruani stabilitetin financiar. Të ardhurat e reja nuk përjashtohen në buxhetin tuaj. Mund të ketë një shqetësim apo një angazhim shtesë lidhur me një dokument financiar apo një pagesë, por do të mund të gjeni një zgjidhje të shpejtë. Kjo do të jetë një javë e favorshme për shlyerjen e dokumenteve dhe kontratave financiare apo bankare.

Shigjetari

Do të keni një javë të favorshme për të rregulluar dokumentet financiare që do të prisni të merrni para ose të merrni disa të ardhura afatgjata. Disa nga ngjarjet e javës do të ndryshojnë në mënyrë dramatike pikëpamjet që keni për disa njerëz, situata apo ngjarje. Një ndryshim i rëndësishëm po troket në derën tuaj.

Bricjapi

Java do jetë e favorshme për planifikimin dhe realizimin e çështjeve të ndryshme familjare. Të ardhurat monetare në buxhetin e familjes do të lejojnë shpenzimet për kënaqësi të vogla, blerje e jo vetëm.

Ujori

Këtë javë ju duhet të takoni ose të flisni me dikë që do të ketë një qëndrim të ndryshëm nga ju për një çështje të rëndësishme që lidhet me shtëpinë, familjen, punën apo financat tuaja.

Peshqit

Këtë javë do të keni angazhime financiare në lidhje me të afërmit. Shpenzimet urgjente ose të nevojshme janë të mundshme, por mund të merrni edhe para ose një dokument financiar lidhur me to.

horoskopi javor

Sondazh

Poll

Balla 'lëshon gojën' në Kuvend: Ti Sali, kësaj pjese do vazhdosh t'ja hash gjithmonë...

Balla 'lëshon gojën' në Kuvend: Ti Sali, kësaj pjese do vazhdosh t'ja hash gjithmonë...

Manja-Berishës: Ti do shkosh para meje përballë drejtësisë, mezi pres....

Basha rikthehet në Kuvend, momenti kur flet me dy deputetët e PD që ishin kundër ...

Berisha sulmon Ulsi Manjën: Vendin e ke te Gjushi, je kriminel elektoral

Drafti Ramës për asosacionin, Berisha: Rama shpalosi veten si vasal i Vuçiç

Rrezikon Albin Kurti të shpallet non grata nga SHBA-të? Rama: Nuk i hy këtyre gjërave...

Rama per dialogun Kosove Serbi: Situata po behet alarmante

Basha: PD nuk e drejton Berisha, është përjashtuar

Basha: Nuk jam takuar asnjëherë me Taulant Ballën spekulime

Fillimisht e mohon, pastaj flet për dhunën,Basha për OFENDIMET e mbështetësve të tij: S'i kam parë..

Zgjedhjet në PD/ Bardhi i kthehet Alibeajt: S'jam emocional, qëndrimi im është parimor

Salianji: Opozita do të duhet të ribëhet

A do e mbështesë Bashën për kryetar, përgjigjet Alibeaj

Tensionet në mbledhjen e PD, Alibeaj: Asnjë nga anëtarët e kryesisë nuk ka qenë në presion.

'Duhet t'i lëvizim makinat'/ Numërimi i votave, kryetari i KAS: Do ndërpresim seancën

Pallati qe “fundosi” kryebashkiakun Dako

Arrestimi i Dakos, Berisha: Gjushi shkoi si ai në vresht për kokë të Tahirit, e meriton plotësisht..

Arrestimi i Dakos, Balla: Rama ishte i qartë

Votimi në burgun e Rrogozhinës, Berisha sulmon Rusmalin: Kriminel elektoral, ëndërron të bëhet ....

Arrestimi i Dakos, Ibrahimaj refuzon të flasë: Nuk shprehemi për çështjet e drejtësisë

Vendim i Këshillit të Ministrave: Shfuqizohet bordi i transparencës për çmimin e karburanteve

Rënia euros Ibrahimaj Deri në mars të vitit të ardhshëm,eskportuesit nuk do paguajnë tatim mbi fitim

“Dhunë, kërcënime dhe sharje”, kurthi që iu ngrit deputetëve nga mbështetësit e Bashës

'Nuk është e lehtë...'/ Arrestimi i Vangjush Dakos, reagon për herë të parë Rama: Deri dje krah....

Arrestimi Dakos/ Drejtoria e Policisë merr masa, mbulon godinën

Vihet në pranga 31-vjeçari, sekuestrohen 3 biçikleta të dyshuara të vjedhura prej tij dhe...

“A jeni në vete? Po jo ore tani” Silva Bino acarohet nga prania e gazetarëve pasi dëshmoi në SPAK

Silva Bino 1 orë në SPAK: Kisha një punë, s’kam asgjë për të thën

'Kadastra është portreti i turpit tonë'/ Rama: Dyert e saj do t'i mbyllim, brenda muajit....

"Deputeti nuk mban përgjegjësi për atë që thotë” Basha: Nevojitet ligj i duhur për referendumet

dosja sot 5 qershor

“Në spitalin e Lushnjës bëhen vetëm synetlliqe”, Korreshi: Daja im do të bënte operacion tëmthin…

Balla 'ngacmon' Berishën: Humbe Tropojën, po të dilja ashtu në Librazhd, s'do vija më këtu...

Tensionet në veri të Kosovës/ Berisha: Padroni i Vuçiçit në Tiranë po nxit luftën!

Berisha thirrje për protesta: Jam i bindur se shqiptarët do ngrihen, nuk ka rrugë tjetër

Arrestimi i sekretares së 'MSH', Braçe opozitës: Të fundit që duhet të flasin për korrupsion.

Kuvendi nis me PËRPLASJE/ Bardhi: Manastirliu të dorëhiqet. Braçe i lë fjalën Sulës.

E kishte parkuar poshtë pallatit në Shëngjin/ I thyhen xhamat makinës anëtares së këshillit Bashkiak

Dash Sula: Zoti ju dhentë mend. Keni krijuar grup parlamentar ne burg

Gazment Bardhi pyet Ramën: Pse Vangjush Dako po hyn e del shumë shpesh nga SPAK?

Aksident tek Zogu i Zi në Tiranë, një i plagosur

Ku e dinte?Arrestimi i sekretares së Ministrisë së Shëndetësisë,Rama: Si mund të ndodhë? Na vë në...

'Bashkëshortja e tij ka kriza shëndetësore'/ Avokati: Plotësoi 5 kushte për t'u liruar

'Është dita e fundit e durimit...'/ Lirimi i Tahirit, Berisha: U bë me urdhër nga Rama

Kallëzimet për zgjedhjet vendore, Flamur Noka 1 orë në SPAK: Do më shihni më shpesh këtu

'Nesër publikojmë provat'/ Berisha KQZ-së:Dorëzoni dokumentet për farsën zgjedhore, Rama po i pengon

Basha: Nuk jam bërë pishman për përjashtimin e Berishës.

Aksidenti i rëndë në Ksamil/ Motori me dy persona përplaset me makinën,

"Vjen erë e peshkut të para një jave", Basha për kompetencat e presidentit

Shkojnë t’iu shembin banesën në Vlorë, Policia i tërheq zvarre