LIVE UPDATES
Art&Argëtim

Hëna e plotë rozë 2024/ Ja se si kjo fazë hënore ndikon në shenjën tuaj të horoskopit

I njohur për intensitetin dhe thellësinë e tij, Akrepi shpesh sjell përvoja të thella emocionale gjatë hënës së plotë.

20 Prill 2024, 18:27 Nga S.B
Hëna e plotë rozë 2024/ Ja se si kjo fazë hënore ndikon
foto ilustruese

Hëna e plotë rozë do të jetë më 23 Prill 2024, dhe do të sjellë implikime të rëndësishme astrologjike, veçanërisht me vendosjen e saj në shenjën e Akrepit. I njohur për intensitetin dhe thellësinë e tij, Akrepi shpesh sjell përvoja të thella emocionale gjatë hënës së plotë.

Kjo hënë e plotë e veçantë ndodh saktësisht një muaj pas një eklipsi hënor në mars, duke sugjeruar që temat karmike mund të rishfaqen gjatë kësaj kohe. Më poshtë do të listojmë të gjitha shenjat dhe ndikimet e hënës së plotë tek secila prej tyre.

Dashi

Bëhuni gati, Dashi, sepse një Hënë e Plotë e fortë, që ndryshon jetën po vjen. Do të ngjall ndjenjat dhe do t'ju bëjë të dëshironi afërsinë, ndershmërinë dhe lidhjen. Ju mund të ndiheni të tërhequr për të thelluar lidhjet tuaja me dikë të veçantë, por do ta kuptoni shpejt nëse nuk jeni gati të jeni të hapur dhe të sinqertë.

Ju mund ta gjeni veten duke menduar shumë për intimitetin, romancën dhe ndoshta edhe seksin. Por në vend që të përqendroheni në këtë, kjo Hënë e plotë mund t'ju shtyjë të mendoni për gjëra më të mëdha financiare, si marrja e një bonusi, përballja me asetet ose kryerja e investimeve.

Demi

Kujdesuni për veten, Demi, sepse një ndryshim i madh po vjen në marrëdhëniet tuaja. Kjo Hënë e plotë do të ndriçojë të vërtetën dhe do t'ju tregojë saktësisht se ku qëndroni me partnerin tuaj, nëse është në një partneritet biznesi apo një marrëdhënie romantike.

Nëse gjërat po shkojnë mirë, mund ta gjeni veten duke bërë plane të mëdha së bashku, si për shembull transferimi, fejesa ose zyrtarizimi i marrëdhënies suaj. Por nëse lidhja juaj është e dobët, kjo mund të jetë koha kur të dy vendosni të shkoni në rrugë të ndryshme.

Binjakët

Bëhuni gati për një vorbull aktiviteti, Binjakë. Kjo Hënë e plotë do t'ju mbajë të zënë me të gjitha llojet e detyrave dhe përgjegjësive në jetën tuaj të përditshme. Ju mund ta gjeni veten duke filluar projekte të reja, duke përfunduar të vjetrat, apo edhe duke menduar për një ndryshim pune.

Ju gjithashtu do të dëshironi t'i kushtoni vëmendje shëndetit tuaj gjatë kësaj kohe. Mendoni se si mund të kujdeseni më mirë për veten përmes stërvitjes dhe dietës për të rritur forcën dhe mirëqenien tuaj.

Gaforrja

Bëhuni gati për një bollëk pasioni që vjen nga universi. Do të keni mall për gëzim, romancë dhe eksitim gjatë kësaj kohe. Nëse jeni beqar, është një mundësi e shkëlqyeshme për të vendosur veten dhe për të takuar njerëz të rinj - mund të gjeni përputhjen tuaj të përsosur.

Ju mund të thelloni lidhjen tuaj dhe të bini edhe më shumë në dashuri me ata që tashmë janë në një lidhje. Megjithatë, nëse marrëdhënia juaj nuk ka ecur në rrjedhën e saj, kjo mund të jetë koha për t'u ndarë.

Do të tërhiqeni edhe nga aktivitetet krijuese, hobi dhe sportet, ndaj kënaquni me atë që ju sjell gëzim. Çështjet që lidhen me fertilitetin ose kalimin e kohës me fëmijët mund të jenë gjithashtu në qendër të vëmendjes në mendimet dhe veprimet tuaja.

Luani

Bëhuni gati për një valë ndjeshmërie dhe emocionesh të thella me Hënën e plotë të ardhshme. Ju mund të ndiheni veçanërisht nostalgjik, duke e gjetur veten duke reflektuar mbi kujtimet nga e kaluara. Është e mundur që situata ose njerëz nga e kaluara juaj mund të rishfaqen gjatë kësaj kohe, duke nxitur ndjenja dhe kujtime të vjetra.

Në një front tjetër, vëmendja juaj mund të zhvendoset drejt çështjeve që lidhen me shtëpinë, familjen ose jetën shtëpiake. Ju mund të ndiheni të detyruar të ndërmerrni veprime, të tilla si zhvendosja në një vend të ri, rinovimi i shtëpisë tuaj ose ofrimi i mbështetjes për një anëtar të familjes në nevojë. Fokusi juaj mund të jetë në krijimin e një ndjenje rehatie dhe sigurie brenda mjedisit tuaj familjar.

Virgjëresha

Bëhuni gati për një udhëtim emocionues, Virgjëreshë. Ju mund të ndjeni një rritje të eksitimit, ndërsa frymëzoheni për t'u angazhuar në mësim, lidhje dhe komunikim. Fokusi juaj mund të kthehet drejt projekteve ose kontratave të rëndësishme të lidhura me komunikimin, të cilat mund të përfshijnë shkrim, të folur, marketing, media sociale ose mësimdhënie.

Përndryshe, mund ta gjeni veten të etur për të nisur udhëtime spontane ose për të eksploruar destinacionet e afërta. Kjo periudhë mund të jetë e mbushur me lëvizje dhe aktivitet ndërsa përqafoni përvoja dhe mundësi të reja për rritje.

Peshorja

Financat do jenë në qendër të vëmendjes. Hëna e plotë mund t'ju shtyjë të ekzaminoni nga afër situatën tuaj financiare, duke theksuar si shpenzimet në dalje ashtu edhe të ardhurat hyrëse. Ju mund të përjetoni ndryshime të rëndësishme në të ardhurat tuaja, të tilla si fillimi ose përfundimi i një pune ose marrëdhënieje me klientin, ose marrja e një çeku ose një rritje page.

Pavarësisht nga rrethanat, është thelbësore t'i jepni përparësi menaxhimit të buxhetit tuaj me mençuri gjatë kësaj kohe. Vëzhgoni me vëmendje financat tuaja dhe sigurohuni që po merrni vendime të informuara për të ruajtur stabilitetin dhe sigurinë financiare.

Akrepi

Përgatituni për Hënën e plotë më domethënëse të vitit - është koha juaj për të shkëlqyer. Në javën që rrethon këtë ngjarje të fuqishme hënore, mund të ndiheni sikur të gjithë sytë janë mbi ju. Ju mund të jeni në prag të arritjes së një momenti të rëndësishëm, qoftë në jetën tuaj personale apo në karrierë - një kulm i diçkaje për të cilën keni punuar me zell për gjashtë muajt e fundit ose edhe më gjatë.

Gjatë kësaj periudhe, mund të hasni përfundime, pika kthese ose lajme të papritura që mund të ndryshojnë rrjedhën e rrugës suaj. Për më tepër, një marrëdhënie e rëndësishme në jetën tuaj mund të pësojë një transformim, duke u zhvilluar pikërisht para syve tuaj. Jini të përgatitur për ndërrime dhe përqafoni mundësitë për rritje dhe ndryshim që ju vijnë.

Shigjetari

Hëna e plotë mund t'ju nxisë të bëni një hap prapa dhe të përqafoni relaksimin. Është e rëndësishme të mos e shtyni veten shumë gjatë kësaj kohe, pasi ta bëni këtë mund të çojë në djegie dhe në fund t'ju detyrojë të ngadalësoni, me mirësjellje të universit.

Merrni parasysh të kënaqeni me aktivitete si meditimi, pushimi dhe kërkimi i privatësisë për të rimbushur bateritë tuaja. Kjo periudhë mund të jetë gjithashtu e favorshme për të punuar në projekte të rëndësishme në prapaskenë, larg vëmendjes. Përqafoni mundësinë për t'u rinovuar dhe fokusuar në kujdesin ndaj vetes, duke i dhënë vetes kohë dhe hapësirë.

Bricjapi

Do të ndiheni të shoqërueshëm dhe të njohur. Pas punës tuaj të palodhur, universi është gati t'ju sjellë gëzim dhe duartrokitje. Prisni të merrni pjesë në ngjarje të rëndësishme dhe të dëshmoni zgjerimin e komunitetit tuaj. Merrni parasysh të bashkoheni në një klub ose grup, ose mund të gjeni një moment historik të rëndësishëm, ndoshta me ndihmën e një miku.

Ujori

Një mundësi e rëndësishme profesionale mund të jetë në horizont për ju. Nëse keni punuar me zell dhe keni qëndruar besnik në rrugën tuaj, kjo mund të shfaqet si një fitore, një promovim, një ofertë e re pune, apo edhe njohje për përpjekjet tuaja.

Nga ana tjetër, nëse keni përjetuar sfida ose fërkime në punën tuaj aktuale ose rrugën e karrierës, kjo periudhë mund të shërbejë si një thirrje zgjimi për të marrë në konsideratë një drejtim të ri. Besoni instinkteve tuaja dhe jini të hapur për të eksploruar rrugë alternative që përputhen më mirë me qëllimet dhe aspiratat tuaja.

Peshqit

Universi po kërkon të zgjerojë horizontet gjatë kësaj Hënë të plotë, Peshq. Dilni nga zona juaj e rehatisë duke provuar përvoja të reja, qoftë duke eksploruar kuzhina të ndryshme, duke shkarkuar podkaste frymëzuese ose duke planifikuar udhëtime në destinacione të reja. Kjo periudhë është gjithashtu e favorshme për ndjekjet akademike ose përparimin në industrinë e medias.

hena e plote horoskop

Sondazh

Poll

“Jam çliruar nga ankthi i vulës dhe i logos”,Basha: Kushti që kam është distancimi nga Rama dhe Meta

“Jam çliruar nga ankthi i vulës dhe i logos”,Basha: Kushti që kam është distancimi nga Rama dhe Meta

Rrëzimi i interperlancës me Ramën, Spaho: Së shpejti do të zbytheni me këto qëndrime

Tritan Shehu: Berisha është anëtar i grupit të PD, po shkelni rregulloren

"Kuvendin po e trajtoni si dyqanin tuaj personal"/ Bardhi: Keni ndryshuar ditën e seancës plenare

"As emrin nuk guxoni t'ia përmendni"/ Vokshi dhe Felaj zihen për Sali Berishën: Nuk vendos Kuvendi

Klevis Balliu dëmtohet nga gazi lotsjellës i hedhur nga policia në protestë, të lënduar edhe Noka

Protesta e opozitës, qytetarët hedhin sende në drejtim të policisë, lëndohet efektivi

Protestuesit i vënë flakën gomave para bashkisë, zjarri shuhet nga policia

Përplasjet në Kuvend/ Seanca ndërpritet sërish 5 minuta, Nikolla-Nokës:Po më kërcënon? Të të vij zor

Opozita bllokon foltoren, Noka-Nikollës: Je përfaqësuese dinjitoze e narkoshtetit!

Bardhi ndryshime në Grupin Parlamentar të PD-së kërkon rikthimin e Berishës,Nikolla refuzon kërkesën

Freskohet me ujë dhe niset me vrull drejt policisë, çfarë synonte të bënte protestuesi para Kuvendit

Protestuesit qëllojnë me vezë dhe fruta policinë para Kuvendit: Hapeni rrugën!

Zjarr dhe tym i zi, protestuesit ndezin gomat jashtë Kuvendit

Protesta e opozitës, protestuesit vendosin goma të vjetra jashtë Kuvendit

Investigimi i Rai3, Meloni në krah të Ramës: Nuk ishte ai shenjestra, mirënjohës qeverisë shqiptare

Reportazhi i Rai3/ Rama: Shpëtuam afganët nga vdekja kur asnjë vend i NATO-s nuk i pranoi

Konferenca me Melonin në Shëngjin, Rama për investigimin e Rai 3: U hodh baltë mbi shqiptarët

Deputeti i opozitës italiane përplaset me Melonin në kampin e Gjadrit:Badigardët tuaj po më dhunojnë

“Mos i falni më"/ Rama për Opozitën: Braktiseni në vetminë e ujërave të zeza

Akuzat e Ahmetajt/ Rama: U përdor si hero një i arratisur i shpallur në kërkim ndërkombëtar nga SPAK

Reportazhi i RAI3/ Rama: Nuk iu shmanga ballafaqimit, gazetarët këtë e quajtën kurojo të madhe

Reportazhi i RAI3/ Rama: E kishin me Italinë, por RAI 3 dha një shfaqe të shëmtuar

Reportazhi i RAI3/ Rama: Baltë e pamerituar për Shqipërinë dhe shqiptarët

Tensionohet situata, zjarr para bashkisë së Tiranës, protestuesit i vënë flakën gomave

Themelohet Partia Mundësia, Shehaj: Jemi bashkuar për të bërë realitet një parti të re politike

"Regjimet nuk kanë kurrë fund të lavdishëm"/Noka: Sa më shumë Edveri juaj të rrisë represionin e tij

Açka vendos fotot e Stalinit dhe Leninit në sallën e Kuvendit

E paprecedentë në Kuvend, gardisti urdhëron gazetarët të dalin nga salla, ata i kthehen: Gangster

Projekt-rezoluta për krimet e komunizmit/ Gjekmarkaj: Nuk u kërkua kurrë falje!

"Shpik histori nga Ilirët e Pellazgët", Spiropali-Basha, replika: Keni një paqartësi historike

Vettingu në politikë, Spiropali: SPAK-un e kemi lënë të lirë nga kontrolli politik

Basha: Të vetmet akte të dërguara për luftën ndaj korrupsionit janë varrosur në sirtarë

Komisioni hetimor antikorrupsion/ Sula: Hiqeni nga rendi i ditës, të raportojnë institucionet

Shehu nga kuvendi: OKB votoi rezolutën për të njohur genocidin serb, mazhoranca jonë e rrëzoi

Pr. vendimi për ngritjen e Komisionit të Posaçëm Antikorrupsion,Gazment Bardhi largohet nga Kuvendit

Kuvendi voton sot Komisionin antikorrupsion,Nikolla nxjerr gazetarët nga salla,reagon ashpër opozita

Rrëzohet kërkesa e opozitës për mocionin me debat / Zhupa-Nikollës: Dëshiron t’i tregosh besnikëri

Komisioni i Posaçëm Antikorrupsion/' Basha: Manovër elektorale e Ramës. Nuk mund të jemi pjesë

Dhunimi i Sokol Mëngjesit/ Policia: Arrestohet organizatori, 20 mijë euro për atë që jep informacion

"E ardhmja nuk mund të mbrohet nga arma", Rama: Ka ardhur koha të ndërtojmë një NATO të arsimit

"Pyes veten kush je"/ Bardhi replikon me Spiropalin: Mos je gjë motra e Olsi Ramës

Rezoluta anti-korrupsion, Çuçi: Ka rënë korrupsioni, 95 % e shërbimeve kryhen nga telefoni

"Vënia në kontroll e SPAK, fantazi"/ Rama i kthehet Opozitës: Po treteni tek 'Rrugica e Shpresës'

Rama mban fjalën në seancë plenare, deputetët godasin tavolinat

"Keni ende shumë për të parë"/ Rama: Korrupsioni në Shqipëri vazhdon

Rezoluta e PS-së në Kuvend/ Rama: Jemi në luftë me korrupsionin prej 10 vjetësh

Argita Malltezi: Ndërrimi i destinacionit të Kompleksit Partizani u bë nga Rama

"Kryedemokrati dhe Malltezi të arrestuar politik", Argita: SPAK ka kaluar nga një akuzë në tjetrën

Paralajmërimi i Argita Mallatezit: Do të përfshihem në politikë nëse është e nevojshme