LIVE UPDATES
Art&Argëtim

LISTA/ Njihuni me fituesit e Billboard Latin Music Awards 2022! Kryeson Bad Bunny dhe Karol G

Por, kush janë fituesit? Karol G u shpall artistja e vitit me albumin më të mirë të vitit nga një këngëtare femër. Kënga latine e vitit ishte gjithashtu ajo e Karol G në bashkëpunim me Becky G, ‘Mamii’.

30 Shtator 2022, 15:16 Nga F.M
LISTA/ Njihuni me fituesit e Billboard Latin Music Awards 2022! Kryeson Bad
Karol G dhe Bad Bunny

FLORIDA- Billboard Latin Music Awards u mbajt një natë më parë dhe në krye të listës qëndroi Bad Bunny me 23 nominime. Këngëtarja kolumbiane Karol G u nominua 15 herë, shtatë prej të cilave për këngën e saj, “Mamiii”, me Becky G.

Elvis Crespo, Eslabon Armado, Farruko, Grupo Firme, Nicky Jam, Ozuna, Pepe Aguilar, Maluma dhe Christina Aguilera, janë vetëm disa prej yjeve të muzikës latine që u nominuan. Por, kush janë fituesit? Karol G u shpall artistja e vitit me albumin më të mirë të vitit nga një këngëtare femër. Kënga latine e vitit ishte gjithashtu ajo e Karol G në bashkëpunim me Becky G, ‘Mamii’.

Ndarja e çmimeve u organizua nga aktorët meksikanë Kate del Castillo dhe Jaime Camil. Performance pati nga artistë të mëdhenj latinë, duke përfshirë Maluma, Nicky Jam, Christina Aguilera, Camilo, Grupo Firme, Chayanne, Los Ángeles Azules dhe Manuel Turizo.

Lista e fituesve:

Artisti i Vitit

Bad Bunny

Artisti i ri i Vitit

Ivan Cornejo

Kënga latine e Vitit

Farruko, “Pepas”

Becky G & Karol G, “Mamiii”

Artistja e Vitit

Karol G

Grupi i Vitit

Grupo Firme

Shtëpia Diskografike

Rimas

Kënga më e shitur/transmetuar e Vitit

Farruko, “Pepas”‘

Albumi i Vitit

Bad Bunny, Un Verano Sin Ti

Albumi i vitit nga një mashkull

Bad Bunny

Albumi i vitit nga një femër

Karol G

Artisti latin(Pop) i Vitit

Enrique Iglesias

Grupi latin (Pop)

Maná

Kënga Pop e vitit

Rauë Alejandro, “Todo De Ti”

Shtëpia Diskografike (Pop)

Sony Music Latin

Albumi Pop i Vitit

Rosalía, Motomami

Kantautori i Vitit

Bad Bunny

Botuesi i Vitit

RSM Publishing, ASCAP

Producenti i Vitit 

Tainy

Çmimet speciale:

Billboard Icon Award:

Chayanne

Billboard Spirit of Hope Award:

Christina Aguilera

Billboard Legend Award:

José Feliciano

Billboard Hall of Fame Award:

Nicky Jam

Billboard Lifetime Achievement Award:

Raphael

karol g billboard latin music awards

Sondazh

Poll

Basha: Nuk jam bërë pishman për përjashtimin e Berishës.

Basha: Nuk jam bërë pishman për përjashtimin e Berishës.

Aksidenti i rëndë në Ksamil/ Motori me dy persona përplaset me makinën,

"Vjen erë e peshkut të para një jave", Basha për kompetencat e presidentit

Shkojnë t’iu shembin banesën në Vlorë, Policia i tërheq zvarre

Basha: Marrëveshja Berisha-Rama e 2008-ës dëmtoi bashkëjetesës demokratike.

“Maskat” grabisin banesën e biznesmenit në Lushnje, marrin paratë dhe bizhuteritë

Tensionet në veri/ Vuçiç 'mobilizoi' ushtrinë, Rama: Shfaqje e pabesueshme, ushtria ZERO fuqi....

Aksident në Lushnje/ Makinat përplasen e përfundojnë në trotuar, plagoset taksisti dhe mësuesja

A do garosh për kreun e PD? I riu "ia përplas" Bashës faktet, ish-kreu i PD: Do e marrësh vesh

"O besprem"/ Lulzim Basha përballet me KRITIKUN, ish-kreu i PD e fton: Hajde se unë nuk shaj...

A do garosh për kreun e PD? I riu "ia përplas" Bashës faktet, ish-kreu i PD: Do e marrësh vesh

I shpallur në kërkim për tentativë për vrasje lokalizohet, kapet dhe vihet në pranga 23-vjeçari.

“E dashuroj, e dua shumë”/ E reja nga Korça ia shpreh NDJENJAT Edi Ramës në mes të turmës

Analiza e zgjedhjeve, Berisha: Faza tjetër do ketë seriozitetin më të madh, mblidhni çdo fakt

Berisha:U bë përpjekje antikushtetuese nga mafia shtetërore shqiptare e ndërkombëtare për të shuar..

Vokshi kallëzim penal në SPAK për kryebashkiakun e Kuçovës dhe Salillarin

Turistët ndalojnë Ramën në Gjirokastër

Shkrihet Akademia e Studimeve Albanologjike, senati: Këtu diçka po lëviz, ka një tendencë, por…

Habib Rexha del para gjykatës së Durrësit!

Lezhë, gjenden 3 mijë fidanë kanabis të mbjellë në kubikë, në fshatin Ungrej, ende nuk dihen autorët

Sherr mes të dehurve në Vlorë, njëri goditet me shishe në kokë

PLAGOSET me armë zjarri 24-vjeçari në Kuçovë/ Në kërkim 4 autorët

Aksident në Tiranë, “Audi” përplaset me taksinë

Elbasan/ Do të vriste një të dënuar për drogë me të cilin kishte bërë sherr, në kërkim 23-vjeçari!

Pastori Akil Pano fiton gjyqin kundër komunitetit LGBT për nismën ‘Prindin 1 dhe Prindin 2’

Lexon denoncimin, Berisha: Dan Hutra, vrasësi i grave ka mbledhur vota për Rakip Sulin.

Shkodër, sekuestrohet parcela me 1437 rrënjë kanabis, 2 në pranga dhe 2 në kërkim

Shpërthim tritoli në një fasoneri në zonën e Freskut, dëme të shumta materiale

Përmbytet Lezha për 5 minuta

'Acarohet' Felaj, gafa e drejtueses së Kuvendit: Vari lesht

Rikthimi i Bashës në krye të PD, Berisha: Vegël në duar të Ramës

Rama "falenderon" opozitën: Rezultati i zgjedhjeve është edhe vepra juaj Rama kundër maxhorancës….

Rama-Dash Sulës: Vdeksha unë për ty o jetimi im

Bardhi i drejtohet Ramës: Pushtetin ta dhanë Doshi e Dako të shpallur non grata, ti je llumi…

Sula: Çfarë kemi bërë të na rritet rroga? Turp më të madh ska

Tabaku: Punon shqiptari dhe pasurohet oligarku

Dibër/ Mbytet tragjikisht një 13 vjeçar në liqenin e fshatit Shumbat, banorët: Pamë çorapen dhe….

Lëvizja Bashkë i pret rrugen Ahmetajt ne protesten para Kuvendit

Rritja e pagave të deputetëve e ministrave,Qorri:Rroga e tyre 39 herë më e madhe se e pensionistit

Zgjedhjet vendore, Rama takim me Glover

'Zoti kryetar'/Basha i ndërhyn të riut: Të lutem, unë s'jam më kryetar, mu drejtoni Basha ose Lulzim

Përfundon mbledhja e PD-së/ Do e pranojë drejtimin e partisë? Tabaku: Të mos përsëriten gabimet...

Dështimi në 14 maj, deputeti Sula: E pafalshme! Po nuk u bashkuam jemi të marrë fund

PD pa kryetar, Xhaferaj dhe Korreshi me një mendim: Nuk duhet të kandidojë as Berisha dhe as Basha

Basha rikthehet në PD? Alibeaj: Çdo kush ka të drejtë të kandidojë

Berisha: Rama bleu votat, per te 'Fajin e ka Saliu'

Marrëveshja me Britaninë për të burgosurit, Manja jep detaje: Është 2-vjeçare, por mund të rinovohet

Momenti ku Habib Rexha është larguar me vrap pasi ekzekutoi me armë zjarri Arjan Gosën.

Korreshi: Ore a ju marrin këta të dysheqeve? Se iu hap barku atyre per ne.

Berisha: PD nuk do e mbronte votën me armë apo dhunë! Kjo ishte detyra jonë kryesore