LIVE UPDATES
Art&Argëtim

FOTO/ "Nominime diskriminuese", Margot Robbie heq dorë nga ngjyra rozë, shfaqet me fustanin e zi në "Oscars 2024"

Aktorja përfundoi serinë e saj të daljeve publike me ngjyrën rozë teksa në “Oscars 2024” u shfaqur e veshur me një fustan të zi nga marka “Versace”.

11 Mars 2024, 08:13 Nga M.B
FOTO/ "Nominime diskriminuese", Margot Robbie heq dorë nga ngjyra
Margot Robbie

SHBA- Margot Robbie ka shkaktuar një stuhi komentesh në rrjetet sociale pasi mbërriti në tapetin e kuq të “Oscars 2024” e veshur një ngjyrë aspak karakteristike për një "Barbie". Aktorja përfundoi serinë e saj të daljeve publike me ngjyrën rozë teksa në “Oscars 2024” u shfaqur e veshur me një fustan të zi nga marka “Versace”. Fustani është nga koleksioni i vjeshtës 2024 të shtëpisë së modës të cilin Robbie e shoqëroi me një byzylyk dhe unazë nga “Fred Leighton”. Aktorija protagoniste e "Barbie" mbajti pamjen e saj të thjeshtë, duke stiluar flokët e saj të arta me një ndarje në mes.

Pavarësisht 8 nominimeve të filmit “Barbie”, Robbie nuk ishte nominuar për kategorinë e aktores më të mirë, ndërsa Greta Gerwig nuk ishte nominuar për regjisoren më të mirë. Shumë fansa të filmit “Barbie” i kanë cilësuar si diskriminuese nominimet e “Oscars” ndaj filmit në fjalë, i cili ishte më i shitur i vitit të kaluar.