LIVE UPDATES
Art&Argëtim

Do të jeni të relaksuar dhe me humor për të shijuar. Horoskopi ditor!

Dosja.al ju sjell parashikimin e horoskopit për ditën e sotme 10 gusht 2022.

10 Gusht 2022, 07:08 Nga d.a.
Do të jeni të relaksuar dhe me humor për të shijuar.
horoskopi

Dashi

Do të qëndroni në formë dhe të mirë gjatë gjithë ditës dhe do të kënaqeni me disa aktivitete sportive. Ka shumë mundësi që të merrni një mundësi punësimi, e cila do të përmirësojë gjendjen tuaj financiare. Kini kujdes, pasi dikush me të cilin jetoni do të mërzitet me ju për shkak të veprimeve tuaja të fundit. Grindjet familjare mund të ndikojnë në jetën tuaj martesore. Ekziston mundësia që romanca të vijë në rrugën tuaj pasi miqësia me dikë nga seksi i kundërt bëhet më e thellë. Ecuria e ngadaltë e punës mund t’ju sjellë tensione të vogla sot.

Demi

Ka të ngjarë të përballeni me disa pengesa, por kurrë mos e humbni zemrën dhe punoni më shumë për të arritur rezultatet që dëshironi. Përpiquni ta merrni botën me hapin tuaj dhe t’i ktheni këto pengesa në gurë hapash. Kërkoni këshilla nga të moshuarit në familjen tuaj në lidhje me menaxhimin e parave dhe kursimet, në rast se mendoni se keni mungesë parash. Dikush mund të vijë në rrugën tuaj dhe të krijojë shqetësime në lidhjen tuaj të dashurisë. Turneu ka të ngjarë të përmirësojë kontaktet tuaja të biznesit. Një i afërm do ju ndihmojë në momentin e krizës. Mund të ketë zënka mes jush dhe bashkëshortit tuaj, duke çuar në tensione.

Binjakët

Duket të jetë një ditë shumë e mirë nga pikëpamja juaj shëndetësore. Gjendja juaj e gëzuar shpirtërore do t’ju japë shtysën e dëshiruar dhe do t’ju mbajë të sigurt gjatë gjithë ditës. Krizat financiare në shtëpi mund t’ju shqetësojnë nëse jeni student dhe dëshironi të studioni jashtë vendit. Është një kohë shumë e mirë për t’u përfshirë në aktivitete që përfshijnë të rinj dhe mendje të gjalla. Jeta e dashurisë do të lulëzojë shumë bukur. Disa nga mundësitë tuaja më të mira për rritje financiare do të vijnë përmes njerëzve të rinj me të cilët takoni.

Gaforrja

Ndërsa Hëna po kalon në Bricjap, mund t’ju pasurojë me njohuri, aftësi të ndryshme. Do të mësoni se si të merreni me situata sfiduese pa lënduar askënd. Do të motivoni veten të bëheni më optimistë. Gjendja financiare do përmirësohet gradualisht. Gjithmonë nuk arrini ta bindni partnerin tuaj për pikën tuaj. Por, ju do ta menaxhoni atë përmes emocioneve tuaja. Ju do të dëgjoni muzikë pasi jeni një fans i madh i muzikës. Disa të ftuar mund të vizitojnë shtëpinë tuaj. Do të kuptoni se martesa është një bekim dhe do ta lidhni nyjën së shpejti.

Luani

Do të jeni emocional për çështje të ndryshme. Shmangni marrjen e vendimeve me nxitim. Do të keni shpenzime për faturat mjekësore në familje. Ata që drejtojnë biznese të vogla mund të marrin sugjerime nga biznesi i tyre i mbyllur. Përgjegjësitë e pashmangshme do t’ju mbajnë të zënë gjatë gjithë ditës. Ju do të dështoni të impresiononi gjysmën tuaj më të mirë. Një grindje verbale mund të ndodhë mes jush dhe bashkëshortit tuaj për çështje të parëndësishme për shkak të komunikimit të gabuar. Sjellja juaj ndaj bashkëshortit dhe fëmijëve do të jetë e ashpër për të cilën duhet të paguani shumë.

Virgjëresha

Do të ndiheni më ambiciozë. Ju dëshironi gjithçka në jetën tuaj, duke përfshirë miqtë, familjen, pasurinë, famën dhe suksesin. Por, ju duhet të punoni në rrugën e duhur për të arritur sukses. Disa nga planet tuaja do të realizohen duke ju sjellë përfitime financiare. Asnjëherë mos u futni në polemika nëse do të dilni në një takim. Kryeni detyrën tuaj në vendin e punës me sinqeritet, ose përndryshe mund t’i jepni shpjegime shefit tuaj. Biznesmenët e kësaj shenje të zodiakut do të marrin drejtime të reja për të fituar fitime. Bashkëshorti juaj nuk do jetë bashkëpunues, gjë që do ju bëjë të ndiheni të acaruar.

Peshorja

Nëse keni investuar para në ndonjë tokë jashtë shtetit, ato mund të shiten me një çmim të mirë dhe t’ju japin fitime të mira. Është një ditë e favorshme për të nisur një sipërmarrje të re familjare. Merrni ndihmë nga anëtarët e tjerë për ta bërë atë një sukses të madh. Vlerat tuaja të brendshme të shoqëruara me një qëndrim pozitiv do të sjellin sukses në vendin e punës. Do t’i kushtoni vëmendje çështjeve të taksave dhe sigurimeve. Do të kaloni kohën më të mirë të jetës me partnerin tuaj të jetës.

Akrepi

Profesionistët e kësaj shenje të zodiakut do të kenë presion nga të moshuarit në vendin e punës dhe do të përjetojnë tension në shtëpi. Mund të shpenzoni shumë para për gjëra të vogla në shtëpi, gjë që do t’ju stresojë. Personaliteti juaj do t’ju ndihmojë të bëni pak miq të rinj. Janë gjasat që dikush t’ju propozojë. Ditë e mirë për biznesmenët pasi mund të shohin disa fitime të papritura të papritura. Do të bëni përpjekje për të përmirësuar pamjen dhe personalitetin tuaj. Do t’i bini të gjitha të mirat në lidhje me martesën tuaj.

Shigjetari

Pavarësisht orarit të ngjeshur, sot do të keni kohë të mjaftueshme për t’u çlodhur. Do të kuptoni se investimi i parave shpesh rezulton të jetë shumë i dobishëm pasi një investim i bërë nga ju do t’ju jepte kthime fitimprurëse. Sipërmarrjet e reja do të jenë tërheqëse dhe do të premtojnë fitime të mira. Gjatë natës, do të dëshironit të kaloni pak “kohë për mua” dhe të bëni një shëtitje vetëm në tarracë ose në një park. Ju bëni shaka për martesën, por do të emocionoheni shumë kur të dalin përpara fakteve të bukura befasuese për jetën tuaj martesore.

Bricjapi

Do të jeni të relaksuar dhe me humor për të shijuar. Investimet në aksione dhe fonde të përbashkëta të rekomanduara për fitime afatgjata. Gjendja shëndetësore e prindit do përmirësohet. Do të përjetoni ekstazën e dashurisë. Silluni sipas rrethanave në zyrë. Bëni ndryshime për të përmirësuar pamjen tuaj. Jeta në çift do jetë e mrekullueshme.

Ujori

Të luash me fëmijët do të jetë e dobishme. Do të keni dëshirë për të fituar para të shpejta. Do të merrni vëmendje. Mund t’ju mungojë dashuria e vërtetë. Partnerët e biznesit do të jenë mbështetës. Mundësitë e udhëtimit duhet të eksplorohen. Komunikimi i gabuar mund të krijojë telashe, por do të mund ta mashtroni duke folur.

Peshqit

Do të shëroheni nga sëmundja. Mund t’ju kërkohet të shlyeni kredinë tuaj. Të afërmit mund të përpiqen të përfitojnë nga sjellja juaj ekstra bujare. Do të merrni ide për rritje duke marrë pjesë në leksione dhe seminare. Mund të keni shumë kohë të lirë. Pritshmëritë e tepërta mund të ndikojnë në jetën tuaj martesore.

horoskopi 10 gusht 2022 horoskopi

Sondazh

Poll

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

VIDEO- Shpërthimi me tritol në butikun në Durrës, ja si u dëmtua biznesi i gruas

Berisha dhe demokratët 'zaptojnë' Kuvendin

Me pistoleta dhe kallashnikovë në Range Rover/ Arrestohen 4 "të fortët" në Tiranë

Berisha shton akuzën ndaj Ballës: Te ndjek hija e avokatit Ravik Gurra

VIDEO E SHERRIT/ Berisha akuzon Ballen per vrasjen e avokatit Ravik Gurra

PA KOMENT- Shkodra 'nën ujë', ja si duket qyteti

Protesta kundër traut në Divjakë, një betoniere brenda parkut

EKSKLUZIVE- Lulzim Basha takohet me Ben Blushin ne Panairin e Librit, merr me vete edhe vajzën

Balla: Berishës iu dogjën tre marrëveshje tek Porti i Durrësit, koncensionarët po i kërkojnë lekët

Balla-Spahos: Do shkosh tek Porti i Durrësit me pistoletë si Strazimiri, s'keni zgjidhje tjetër

Ndërtimi i rrugëve/Balla 'shigjeton' Partinë e Lirisë:Mondi bëj kallëzime, kishin ministritë në 2017

Balla 'lëshon' gojën: Saliut i rri mendja tek vëllezërit Kariç, na vjen dhe zor t'i përmendim...

Elisa Spiropali realizon "ëndrrën" e fëmijërisë me Berishën, del LIVE me të, tregon 2 gishta

Perplasje mes banoreve dhe Policise ne Divjake

Berisha 'shënjestron' Ulsi Manjën: Vetëm dy mushka kanë mbetur pa u punësuar në fshatin tënd

Berisha bllokon foltoren dhe del në Facebook: Jam live në gjithë botën, mos ma qani hallin mua!

Berisha: Parlamentin e komandojne grupet kriminale

Dëshmia e Orges Xhelilit para avokatëve: Policët bashkiakë më goditën

ME VIDEO- PLAS KEQ SHERRI në Komision, Braçe e humb kontrollin, "shpërthen": Ik ore pirdhu!

Protesta e opozitës, pamjet nga Bulevadi, mijëra qytetarë të mbledhur

Sherri i plotë i Ramës me dy deputetët e PD: Ta tregoj unë ty, do të shkatërroj!

Balla: Kokoneshi jashtë rrezikut për jetën

Veliaj takon Papa Françeskun: Jemi takuar në Tiranë...e aprovuam ndërtimin e bustit të Nënë Terezës

Droge mes karameleve ne Tirane

Grida Duma lë mandatin, kolegët e saj në lot, Açka dhe Gjekmarkaj të përlotur

Grida Duma lë mandatin e deputetes së Partisë Demokratike

Masakra e Lushnjes, babai i Leart Haxhiut: Djali im është i pafajshëm, se di ku është

Përdhunues serial, MOMENTI i arrestimit të Spartak Dyrmishit

Nga një armë në çdo raft rrobash, çfarë gjeti Policia gjatë aksionit në Shkodër

Dalin PAMJET nga megaaksioni në Korçë

Qeni i prish mitingun Ramës, të gjithë meken, kryeministri: Po lëre në punën e vetë...

Ibrahim Lici mesazh audio nga Turqia: Jetoj i lirë, nuk jam arrestuar

Arrestohet Agim Gjata, qelloi mbi RENEA

Meta: O Edi, o lepurush, do të shporrim me poezinë ‘liri a vdekje’ të Havzi Nelës

Pakti PD PL, Meta: Kryetari i Keshillit super politikan

Paloka 'korrekt' me orarin, takohet me Bardhin në një lokal para parlamentit

Alibeaj-Majkos: Je kokrra e komunistit! Deputeti socialist: Budalla! Dosjet s'mund të hapen për...

Flet avokati i vellezerve Mollaj: Tina genjen, e shantazhojne

Durrësi zgjohet nën ujë

Tetori rozë, vajzat dhe gratë e FA i bashkohen fushatës sensibilizuese kundër kancerit të gjirit

NIS PROTESTA në Elbasan/ Qytetarët fikin makinat në shenjë rebelimi, rreshtohen në shesh

Alibeaj pranoi bashkëpunimin, do nisin negociatat/ Berisha: E mirëpres. S'tërhiqem nga Primaret

Demokrati emocionet për 'doktorin'! I bie telefoni kur po fliste me Berishën,e përplas në tokë

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Tiranë, bënin kontrabandë me veshje, pije, cigare dhe rroba, 3 të arrestuar në 2 operacione

Me 14 emigrantë në Morinë, arrestohet 19-vjeçari, shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tij

Rrumbullaku ngre strukturë për emërimet në polici: Riformatim ekipeve që hetojnë krimin

Me dy kallashnikovë në shtëpi e municion luftarak, arrestohet 31-vjeçari në Dibër

"Porsche", "Maseratti" e 'Mercedes Benz", arrestohet 52-vjeçari që shiste mjetet e vjedhura në BE