LIVE UPDATES
Art&Argëtim

Amber Heard mban "kurorën", mbretëresha Elisabeth II jo. Aktorja u kërkua 5.6 mln herë brenda muajit në Google

Ylli i Aqua Man, me gjyqin e saj me Johnny Depp, arriti të lërë pas ... vdekjen e Mbretëreshës Elizabeth.

28 Nëntor 2022, 09:27 Nga k.m.
Amber Heard mban "kurorën", mbretëresha Elisabeth II jo.
Amber Heard

Në një listë të re, të publikuar nga Google, është zbuluar personaliteti më i njohur i motorit të famshëm të kërkimit. Maja, sipas informacioneve, është kapur nga Amber Heard. Aktorja e Aqua Man, pas vendimit të gjykatës në favor të legjendarit Jack Sparrow, u shpërblye me 15 milionë dollarë, edhe pse iu desh të përballej me protestat e sferës publike, por në të njëjtën kohë të fitonte vendin e parë në Google, falë kërkimet e kureshtarëve. Heard ka mesatarisht 5.6 milionë kërkime në muaj në Shtetet e Bashkuara.

Çifti i famshëm dhe dikur i dashuruar, i cili përfundoi në një betejë të paprecedentë ligjore, ka lënë pas për të dhënat e Google, personazhe të tjerë të famshëm të cilët gjithashtu janë angazhuar shumë në media si, ndër të tjera, Elon Musk, Kim Kardashian, Mbretëresha Elizabeth, Pete Davidson dhe Tom Brady.

Mbretëresha Elizabeth

Amber Heard mban "kurorën", mbretëresha Elisabeth II jo.

Pavarësisht se mbretëresha Elizabeth vdiq në moshën 96-vjeçare dhe mediat masive publikuan dhjetëra mijëra artikuj për vdekjen e saj, duke folur për gruan që qëndroi në fronin britanik më gjatë se kushdo tjetër, ajo vetë nuk arriti të ishte në piedestal të kërkimeve. Më konkretisht, vdekja e saj, e cila tronditi botën, gjeneroi mesatarisht 4.3 milionë kërkime në muaj në Google.

Tom Brady dhe Gisele Bundchen

Amber Heard mban "kurorën", mbretëresha Elisabeth II jo.
Grindja që shpërtheu midis Tom Brady dhe Gisele Bundchen, e cila gjithashtu çoi në divorcin e tyre, mori mesatarisht 4.06 milionë kërkime në muaj.

Pete Davidson dhe Kim Kardashian

Amber Heard mban "kurorën", mbretëresha Elisabeth II jo.

Romanca e papritur e Pete Davidson dhe Kim Kardashian zgjati rreth 8 muaj dhe gjatë kësaj kohe Kardashian, përveç dashurisë jetëshkurtër, i është dashur të përballet edhe me xhelozinë e ish-it, Kanye West. Nga ana tjetër, personaliteti televiziv regjistroi 3.4 milion kërkime në muaj, ndërsa Pete Davidson regjistroi 3.2 milion.

Elon Musk

Amber Heard mban "kurorën", mbretëresha Elisabeth II jo.

Elon Musk , njeriu më i pasur në botë, i cili ka "trazuar ujërat" në Twitter, nuk mundi të kalonte Amber Heard. Manjati i cicërimave të epokës së tij u rendit i 7-ti, me gjithsej 3.19 milionë kërkime në Google në muaj.

Will Smith

Amber Heard mban "kurorën", mbretëresha Elisabeth II jo.

Will Smith ka mesatarisht 3.15 milionë kërkime dhe i detyrohet të gjitha shuplakës së famshme Oscar, e cila bëri xhiron e botës brenda disa sekondave. 

amber heard

Sondazh

Poll

Dosja Sot date 27 mars

Dosja Sot date 27 mars

Hetimet për lobingun/“Do dorëzoni dosjen në prokurori?” Berisha: Asnjë qindarkë ruse s’ka hyrë në PD

Bejko kandidat në Tiranë,Berisha: Vegla që përdor Basha dhe Rama kundër pluralizmit, vijnë nga mafia

Qëllohet me breshëri plumbash drejt Top Channel, vritet roja, gjendet e djegur makina e atentatorëve

Merr flak makina mbrenda ne garazh

Dosja Sot date 25 mars

Dosja Sot Date 24 mars

Ndiqte ambulancën që ishte në shërbim emergjence, gjobitet me 300 mijë lekë drejtuesi i mjetit

Skandal në Ali Dem", administratori vendos çip në pallat, banorët ngelin jashtë, mbërrin policia

Dosja Sot date 23 mars

Kryeministri Rama takohet me Rishi Sunak në Londër

Dosja Sot Date 22 mars

"Maskat" aksion në Tiranë, prangosën 20 'korrierë' të grupeve kriminale

Dosja Sot Date 21 mars

'Ka ra zjarr në Surrel!'/ Braçe "tremb" socialistët me LAJMIN E FUNDIT, Qefalia më i shqetësuari

Dosja Sot Date 20 Mars

Berisha i bën thirrje punonjësve të administratës të mos bëhen pjesë e krimit elektoral.

Dosja Sot Date 18 Mars

Burgosja e nënës lehonë/Flet Diana Bahçja: Qaja ditë e natë, por nuk donin t’ia dinin

Qarkullonte me 305 km/h, Cllevio Serbiano e filmonte, shoqërohet në Polici Aleks Vishaj

Dosja Sot Date 17 Mars

U fut në burg 8 ditë pasi lindi, Diana Bahçja: Nuk më lanë të takoja beben

'Shtëpi bari' brenda ish-tuneli të ushtrisë në Krujë, sekuestrohen 390 bimë cannabis sativa

Dosja Sot Date 16 Mars

Tërheqje apo pezullim? Si dredhoi Rama sy për sy me Borrel për 'pasaportat e arta'

Banorët e lagjes Demokracia ne Mamurras bllokojnë rrugën, Cara premtoi rehabilitim te rrugës ne...

Abuzimi me tenderin 3.2 mld lekë, BKH ‘zbarkon’ në zyrat e bashkisë së Bulqizës, sekuestron dosje

Dosja Sot Date 15 Mars

Këshilli i Legjislacionit mbyllet mes debateve, Bardhi ngrihet në këmbë: Shkelni kushtetutën e ikni

"Kryeministri i Shqipërisë si dhuratë e perëndisë", grupi polifonik i dedikon këngë Edi Ramës

Hidhet shorti, Koli Bele caktohet relatori për shqyrtimin e ankimimit të grupit të Alibeajt

Dosja sot Date 14 Mars

Shitësja në panair kërkon t’i dhurojë çantën bashkëshortes, Berisha refuzon: Sot vetëm blihet

Procedohen 70 drejtues mjetesh në 24 orët e fundit, u kapën me shpejtësi të lartë dhe duke bërë gara

Dosja sot Date 13 mars

Kapen 4 rumunë në Vlorë, po kalonin 260 kg kanabis me kamper në Greqi, 5 në kërkim

'Paç fatin e Lali Erit'- Kunjat e Ramës për Veliajn, teksa i dha shansin e tretë për Tiranën?

Rama: Në rrezik të madh tregu, sipërmarrësit të rrisin pagat

Meta pas takimit me Berishen : Aleancë e jashtëzakonshme, pas 15 majit fitojmë shumicën e bashkive

Masakra e Don Boskos, familja Paja hap dyert e mortit, zona me shiritin 'skenë krimi'

'Kasapanë' brenda lokalit! Atentat mafioz, vdes banakierja.5 të plagosur, mes tyre një fëmijë

Meta: Shkojnë për kontroll dhe kapin vibratorët e shokëve

Shirat përmbytin Lezhën, bllokohet qarkullimi, banorët mbyllen në shtëpia

Berisha per institucionet: Ska Klgj por KlgjS

Berisha: 'Alibasha dhe Brava' jane dy pengje te cilat nuk mund te kete asnje lloj negociate"

Kush do e drejtojë koalicionin me Metën? Berisha : S’ka asnjë diskutim! Padyshim që PD

Berisha; E dëgjuat Celibashin që tha në perceptimin tim është Berisha por Rama më thotë Ali-Basha.

Zgjedhjet e 14 majit, Meta: opozitaret bashke per ndryshim

Barrierat e shkatërruara nga përplasja, makina 'fluturoi' nga mbikalimi, ra mbi një tjetër mjet

Celibashi: Të drejtën e regjistrimit të Partisë Demokratike në zgjedhje e ka Lulzim Basha