LIVE UPDATES
Aktualitet

Arrestimi i Enkelejda Hoxhës, Lala: Gjyqtarja nuk ka vepruar e vetme, pas hekurave duhet të ishin të gjithë ata që morën m

16 Shkurt 2021, 21:50 Nga DOSJA
Arrestimi i Enkelejda Hoxhës, Lala: Gjyqtarja nuk ka vepruar e vetme, pas

TIRANË– Gazetarja Klodiana Lala është shprehur se gjyqtarja Enkeleida Hoxha nuk ka vepruar e vetme në lirimin e të dënuarve. E ftuar në “Open”, Lala tha se pas hekurave bashkë me Hoxhën, duhet të ishin të gjithë zyrtarët e tjerë që ua kanë shtruar trasenë të dënuarve dhe kanë marrë milionat.

Lala përmendi edhe deklaratat e familjarëve, teksa tha se Hoxha mund edhe të jetë kërcënuar për të dhënë ato vendime.

“Për gazetarët e kronikës nuk ishte një suprizë arrestimi i gjyqtares Hoxha, pasi ndër vite e muaj kemi raportuar për lirimet dhe vendimet e dyshimta që ka ndërmarrë kjo gjyqtare. Por dua të theksoj se Enkelejda Hoxha nuk ka qenë vetëm në këtë histori. Dua të shkoj pak më tej. SPAK është duke kryer disa hetime mbi disa institucione të tjera që kanë qenë pjesë e sistemit për personat e liruar me kush, më shqetëson fakti që nuk kemi asnjë zyrtar të shërbimit të rpovës. Që një i dënuar i përjetshëm të fitojë lirinë me kusht duhet që të ketë të gjitha dokumentet Kristal. Hoxha dyshohet për korrupsion, por duhet të kthehemi pas në kohë. Në shtatë apo tetë lirime që ka bërë ajo, a është vetëm?

Jo. kemi zyrtarë që kanë firmosur për të punësuar këta të dënuar, njëri tek posta tjetri tek Ujësjellësi. Që i kanë cilësuar të burgosur shembullorë. Dua të them që ajo s;duhet të jetë vetëm pas hekurave. Duhet të jenë të gjithë ata që kanë marrë miliona, pasi ua kanë shtruar trasën të dënuarve. I vetmi rast kur ka reaguar Prokuroria ka qenë për lirimin e Endrit Doklen. Kemi katër iter që flasim për Enkeleida Hoxhën. Pse e lanë të ishte gjyqtare, ta shkarkonin. Unë nuk di nëse ajo ka marrë vërtet kërcënime nga kriminelë, por familja e ngriti këtë çështje. Nuk e di,”- tha Lala.

(f.m/dosja.al)

1 vit nga zgjedhjet e 25 prillit si e shikoni gjendjen e vendit:

View Results

aktualitet aktualitet arrestohet gjyqtarja enkelejda hoxha klodiana lala arrestohet gjyqtarja enkelejda hoxha klodiana lala

Sondazh

Poll

Dosja Sot Date 30 Mars

Dosja Sot Date 30 Mars

Zbulohen mbi 2 mijë fidanë kanabisi në Velipojë arrestohet 55-vjeçari, në kërkim vëllai i tij

Lapsusi frojdian i Berishës, ngatërron Masakrën e Lumës me atë elektorale në vitin 2013

Dosja Sot Date 29 mars

Arrestohet gjermani në Tiranë, i dënuar për shpërndarje të materialeve pornografike

Arrestohet 25-vjeçari në Tiranë, drejtonte mjetin nën efektin e lëndëve narkotike e kryente manovra

Pamje nga 27 serat me kanabis në Koplik, si ishte kthyer gropa e interteve në plantacione hahashi

Dosja Sot Date 28 mars

Tokat preken nga projekti/ Banorët e Bërxullës në protestë

Dosja Sot date 27 mars

Hetimet për lobingun/“Do dorëzoni dosjen në prokurori?” Berisha: Asnjë qindarkë ruse s’ka hyrë në PD

Bejko kandidat në Tiranë,Berisha: Vegla që përdor Basha dhe Rama kundër pluralizmit, vijnë nga mafia

Qëllohet me breshëri plumbash drejt Top Channel, vritet roja, gjendet e djegur makina e atentatorëve

Merr flak makina mbrenda ne garazh

Dosja Sot date 25 mars

Dosja Sot Date 24 mars

Ndiqte ambulancën që ishte në shërbim emergjence, gjobitet me 300 mijë lekë drejtuesi i mjetit

Skandal në Ali Dem", administratori vendos çip në pallat, banorët ngelin jashtë, mbërrin policia

Dosja Sot date 23 mars

Kryeministri Rama takohet me Rishi Sunak në Londër

Dosja Sot Date 22 mars

"Maskat" aksion në Tiranë, prangosën 20 'korrierë' të grupeve kriminale

Dosja Sot Date 21 mars

'Ka ra zjarr në Surrel!'/ Braçe "tremb" socialistët me LAJMIN E FUNDIT, Qefalia më i shqetësuari

Dosja Sot Date 20 Mars

Berisha i bën thirrje punonjësve të administratës të mos bëhen pjesë e krimit elektoral.

Dosja Sot Date 18 Mars

Burgosja e nënës lehonë/Flet Diana Bahçja: Qaja ditë e natë, por nuk donin t’ia dinin

Qarkullonte me 305 km/h, Cllevio Serbiano e filmonte, shoqërohet në Polici Aleks Vishaj

Dosja Sot Date 17 Mars

U fut në burg 8 ditë pasi lindi, Diana Bahçja: Nuk më lanë të takoja beben

'Shtëpi bari' brenda ish-tuneli të ushtrisë në Krujë, sekuestrohen 390 bimë cannabis sativa

Dosja Sot Date 16 Mars

Tërheqje apo pezullim? Si dredhoi Rama sy për sy me Borrel për 'pasaportat e arta'

Banorët e lagjes Demokracia ne Mamurras bllokojnë rrugën, Cara premtoi rehabilitim te rrugës ne...

Abuzimi me tenderin 3.2 mld lekë, BKH ‘zbarkon’ në zyrat e bashkisë së Bulqizës, sekuestron dosje

Dosja Sot Date 15 Mars

Këshilli i Legjislacionit mbyllet mes debateve, Bardhi ngrihet në këmbë: Shkelni kushtetutën e ikni

"Kryeministri i Shqipërisë si dhuratë e perëndisë", grupi polifonik i dedikon këngë Edi Ramës

Hidhet shorti, Koli Bele caktohet relatori për shqyrtimin e ankimimit të grupit të Alibeajt

Dosja sot Date 14 Mars

Shitësja në panair kërkon t’i dhurojë çantën bashkëshortes, Berisha refuzon: Sot vetëm blihet

Procedohen 70 drejtues mjetesh në 24 orët e fundit, u kapën me shpejtësi të lartë dhe duke bërë gara

Dosja sot Date 13 mars

Kapen 4 rumunë në Vlorë, po kalonin 260 kg kanabis me kamper në Greqi, 5 në kërkim

'Paç fatin e Lali Erit'- Kunjat e Ramës për Veliajn, teksa i dha shansin e tretë për Tiranën?

Rama: Në rrezik të madh tregu, sipërmarrësit të rrisin pagat

Meta pas takimit me Berishen : Aleancë e jashtëzakonshme, pas 15 majit fitojmë shumicën e bashkive

Masakra e Don Boskos, familja Paja hap dyert e mortit, zona me shiritin 'skenë krimi'

'Kasapanë' brenda lokalit! Atentat mafioz, vdes banakierja.5 të plagosur, mes tyre një fëmijë