LIVE UPDATES
Politike

Arrestimi i mjekut Prifti, Rama: Ishte dhe shef pavioni ai…këto lloj monstrash të krijojnë një ambient mbytës, dhe duhen

15 Shkurt 2021, 19:21 Nga DOSJA
Arrestimi i mjekut Prifti, Rama: Ishte dhe shef pavioni ai…këto lloj

TIRANË- Kryeministri Rama,ka reaguar pasi mjeku Edvin Prifti në një deklaratë që bëri për mediat tha për arrestimin e tij ka dhënë urdhër Kryeministri.

Ndërkohë, kreu i qeverisë në një konferencë që ka mbajtur ditën e sotme me gazetarët ka thënë se denoncimet ekzistojnë duke thënë ndër të tjera se doktori i cili ishe shef pavioni do të vihet përpara përgjegjësisë. Ndër të tjera rastin e Tires e cila vodhi 8 milionë lekë nga e bija e pacientes dhe rastin Priftit ai ka quajtur monstra që krijojnë një ambinet mbytës duke shtuar se këto të fundit duhen shtypur.

” Lajm i keq është që mjeku në fjalë paska thënë se e ka arrestuar Rama…Shumë fatkeqësisht…ai ishte shprehur se Rama e ka futur në burg. Lajm i mirë është që denoncimet ekzistojnë. Dhe dua denoncime çdo ditë. Jam i bindur që Tirja dhe doktori në fjalë, që ishte edhe shef pavioni meqë ra fjala, që tregon se ne nuk merrremi me të djathtë e të majtë….do të vihen përpara përgjegjësisë. Njëra shinë është që sistemi të forcohet, reforma që unë kam thënë është e thellë sa s’ka. Le të marrim Turqinë që e ka pasur problemin e Tireve dhe këtyre shefave, shumë të madh dhe Turqia ka bërë një kapërcim epokal, duke ndjekur të njëjtën rrugë që ndjekim ne. nuk bën dot reform kur s’ke uniforma për mjekët, ilaçe, banjo e ngrohje, kur s’ke spitale. Duhet të ndërtosh infrastrukturën, zinxhirin e shërbimit dhe kalon në këtë fazën tjetër. Kjo bën që mjeku dhe infermieri në spitalin publik të jenë si në pronën e tyre. Sepse këto lloj monstrash të krijojnë një ambient mbytës. Dhe duhen shtypur. Reforma dhe sistemi është ajo që unë besoj, sistemi kërkon kohën e vet për tu ndërtuar. Janë dy lajme fantastike….Tiret kanë ekzistuar, nuk janë të sotmet, ka pasur edhe më herët. Sot çdonjëri ka një spiun në xhep. Media ka gatishmërinë që të veprojë. Betaj është nj betejë që nuk mbaron kaq kollaj, do kohën e vet.”- tha Rama. 

LAJMI KRYESOR/ Mbërrijnë 7020 doza nga Pfizer, Rama: Presim 360 mijë të Astra Zeneca-s nga një vend mik, javën që vjen nis vaksinimi i të moshuarve, mund të shohim dhe kinezen por do të ishte goditje për BE-në! Stuhia? Shyqyr kaloi pa viktima

(f.m;a.k/dosja.al)

1 vit nga zgjedhjet e 25 prillit si e shikoni gjendjen e vendit:

View Results

politike politike nis vaksinimi ne shqiperi rama me gazetaret 15 shkurt 2021 nis vaksinimi ne shqiperi rama me gazetaret 15 shkurt 2021

Sondazh

Poll

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

VIDEO- Shpërthimi me tritol në butikun në Durrës, ja si u dëmtua biznesi i gruas

Berisha dhe demokratët 'zaptojnë' Kuvendin

Me pistoleta dhe kallashnikovë në Range Rover/ Arrestohen 4 "të fortët" në Tiranë

Berisha shton akuzën ndaj Ballës: Te ndjek hija e avokatit Ravik Gurra

VIDEO E SHERRIT/ Berisha akuzon Ballen per vrasjen e avokatit Ravik Gurra

PA KOMENT- Shkodra 'nën ujë', ja si duket qyteti

Protesta kundër traut në Divjakë, një betoniere brenda parkut

EKSKLUZIVE- Lulzim Basha takohet me Ben Blushin ne Panairin e Librit, merr me vete edhe vajzën

Balla: Berishës iu dogjën tre marrëveshje tek Porti i Durrësit, koncensionarët po i kërkojnë lekët

Balla-Spahos: Do shkosh tek Porti i Durrësit me pistoletë si Strazimiri, s'keni zgjidhje tjetër

Ndërtimi i rrugëve/Balla 'shigjeton' Partinë e Lirisë:Mondi bëj kallëzime, kishin ministritë në 2017

Balla 'lëshon' gojën: Saliut i rri mendja tek vëllezërit Kariç, na vjen dhe zor t'i përmendim...

Elisa Spiropali realizon "ëndrrën" e fëmijërisë me Berishën, del LIVE me të, tregon 2 gishta

Perplasje mes banoreve dhe Policise ne Divjake

Berisha 'shënjestron' Ulsi Manjën: Vetëm dy mushka kanë mbetur pa u punësuar në fshatin tënd

Berisha bllokon foltoren dhe del në Facebook: Jam live në gjithë botën, mos ma qani hallin mua!

Berisha: Parlamentin e komandojne grupet kriminale

Dëshmia e Orges Xhelilit para avokatëve: Policët bashkiakë më goditën

ME VIDEO- PLAS KEQ SHERRI në Komision, Braçe e humb kontrollin, "shpërthen": Ik ore pirdhu!

Protesta e opozitës, pamjet nga Bulevadi, mijëra qytetarë të mbledhur

Sherri i plotë i Ramës me dy deputetët e PD: Ta tregoj unë ty, do të shkatërroj!

Balla: Kokoneshi jashtë rrezikut për jetën

Veliaj takon Papa Françeskun: Jemi takuar në Tiranë...e aprovuam ndërtimin e bustit të Nënë Terezës

Droge mes karameleve ne Tirane

Grida Duma lë mandatin, kolegët e saj në lot, Açka dhe Gjekmarkaj të përlotur

Grida Duma lë mandatin e deputetes së Partisë Demokratike

Masakra e Lushnjes, babai i Leart Haxhiut: Djali im është i pafajshëm, se di ku është

Përdhunues serial, MOMENTI i arrestimit të Spartak Dyrmishit

Nga një armë në çdo raft rrobash, çfarë gjeti Policia gjatë aksionit në Shkodër

Dalin PAMJET nga megaaksioni në Korçë

Qeni i prish mitingun Ramës, të gjithë meken, kryeministri: Po lëre në punën e vetë...

Ibrahim Lici mesazh audio nga Turqia: Jetoj i lirë, nuk jam arrestuar

Arrestohet Agim Gjata, qelloi mbi RENEA

Meta: O Edi, o lepurush, do të shporrim me poezinë ‘liri a vdekje’ të Havzi Nelës

Pakti PD PL, Meta: Kryetari i Keshillit super politikan

Paloka 'korrekt' me orarin, takohet me Bardhin në një lokal para parlamentit

Alibeaj-Majkos: Je kokrra e komunistit! Deputeti socialist: Budalla! Dosjet s'mund të hapen për...

Flet avokati i vellezerve Mollaj: Tina genjen, e shantazhojne

Durrësi zgjohet nën ujë

Tetori rozë, vajzat dhe gratë e FA i bashkohen fushatës sensibilizuese kundër kancerit të gjirit

NIS PROTESTA në Elbasan/ Qytetarët fikin makinat në shenjë rebelimi, rreshtohen në shesh

Alibeaj pranoi bashkëpunimin, do nisin negociatat/ Berisha: E mirëpres. S'tërhiqem nga Primaret

Demokrati emocionet për 'doktorin'! I bie telefoni kur po fliste me Berishën,e përplas në tokë

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Tiranë, bënin kontrabandë me veshje, pije, cigare dhe rroba, 3 të arrestuar në 2 operacione

Me 14 emigrantë në Morinë, arrestohet 19-vjeçari, shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tij

Rrumbullaku ngre strukturë për emërimet në polici: Riformatim ekipeve që hetojnë krimin

Me dy kallashnikovë në shtëpi e municion luftarak, arrestohet 31-vjeçari në Dibër

"Porsche", "Maseratti" e 'Mercedes Benz", arrestohet 52-vjeçari që shiste mjetet e vjedhura në BE