LIVE UPDATES
Aktualitet

Altin Goxhaj fiton gjyqin kundër Ramës dhe Veliajt: Gjykata vendosi pro banorit të Astirit

24 Prill 2019, 16:53 Nga DOSJA
Altin Goxhaj fiton gjyqin kundër Ramës dhe Veliajt: Gjykata vendosi

TIRANË- Avokati Altin Goxhaj, ka treguar sot se ka arritur që të fitoj një gjyq kundër Edi Ramës dhe Erion Veliajt. Në një postim në Facebook, Goxhaj shprehet se ai përfaqësonte një qytetar të Astr-it, të cilit IKMT kërkonte t’i prishte banesën dhe i kishte vendosur një gjobë 5 milionë lekë.

Avokati shkruan ndër të tjera se banori, nuk dëgjoi këshillat nga PD që mund të fitonte me protesta, por ka kërkuar mbrojtje ligjore prej tij dhe në fund ka arritur që të fitojë në Gjykatën Administrative.

Gjykata e vleresoi te drejte padine tone dhe te kunderligjshem vendimin e IKMT. Natyrisht ishte gjyq shume i veshtire dhe dosja jone kishte qindra flete. Ndaj mos degjoni ata qe ju thone mos i kundershtoni ligjerisht vendimet e shtetit se mjafton te protestoni! PROTESTAT DUHEN ME CDO KUSHT! Por nuk mjaftojne!”, shkruan avokati.

POSTIMI I PLOTË I AVOKAT ALTIN GOXHAJ

SOT FITUAM EDHE NJE GJYQ TJETER KUNDER RILINDJES NE ZONEN E ASTIRIT!

Sot fituam gjyqin e nje banori te Unazes se Re kunder vendimit per prishje nga IKMT dhe gjobes 5 milioneshe!!! Sot Studio Ligjore @Aga & Goxhaj Laë Firm (@Avokati Altin Goxhaj dhe Avokati @Erald Aga), korri nje tjeter fitore kunder Lali Plehrit dhe EDverit ne mbrojtje te nje banori te ASTIR

Ndryshe nga banoret e tjere qe degjuan keshillat e gabuara nga eksponente te PD per te mos i kundershtuar ligjerisht vendimet arbitrare te shtetit, qytetari V.XH. na dha ne prokuren e perfaqesimit dhe ne i fituam sot gjyqin kunder IKMTse per prishje dhe gjobe 5 milione! Gjykata e vleresoi te drejte padine tone dhe te kunderligjshem vendimin e IKMT. Natyrisht ishte gjyq shume i veshtire dhe dosja jone kishte qindra flete. Ndaj mos degjoni ata qe ju thone mos i kundershtoni ligjerisht vendimet e shtetit se mjafton te protestoni! PROTESTAT DUHEN ME CDO KUSHT! Por nuk mjaftojne!

Sps duhen edhe veprimet ligjore sepse nese ti nuk i kundershton ato marrin forme te prere kunder teje dhe aty i ke mbas qafe cfaredo te ndodhi neser! Fitorja e sotme eshte tregues jo vetem per veprimet e renda krejt arbitrare te shtetit por edhe e keshillave te gabuara ligjore qe u japin gjthm keta te PD qytetareve!

Me dhjetra here u kemi dhene keshilla shume te rendesishme banoreve te ASTIRit por asnjehere nuk u zbatuan sepse gjthm keta te PD i thonin lerini ligjet dhe keshillat e Altinit dhe Eraldit, mjafton te protestoni! Shume gjera do te ishin bere deri tani po te kishin ndjekur keshillat tona krahas protestes! Psh goditja e projektit te rruges si e demshme per interesin publik pasi duhet “rruge mbikalim ajror” dhe jo ajo qe do Edi dhe kjo do te sillte goditje te vete armes kryesore te Qeverise “per shkak te interesit publik”. Apo kundershtimin ne afat te gjobave, IKMT, Aluiznit, etj! Sa e sa propozime dhe keshilla dhe te gjitha na shkuan kot sepse njerezit e deshperuar te ASTIRit degjonin keta tipat qe con PD!

Neser ata qe nuk i kundershtuan ligjerisht (shumica qe degjoi “ekspertet” e PD) do te kene ne kurriz vendime te formes se prere dhe do ta kene te veshtire te mbrohen me demshperblime apo me me detyrime gjobash ndaj paligjshmerise se shtetit. Per cdo nevoje tel i Studios sone Ligjore @Aga & Goxhaj Law Firm eshte 0676340634 .

Banorët e Astirit kanë disa muaj që po protestojnë kundër projektit të Unazës së re, ku kërkojnë anulimin e projektit që u prek banesat e tyre. Ata çdo darkë bllokojnë rrugën dhe presin me frikë punonësit e IKMT që mund të shkojnë për t’u prishur banesat.

(A.B. Dosja.al)

Tirana është boshatisur për ditët e pushimit. Cilën nga ritet e shenjta po ndiqni:

View Results

aktualitet aktualitet altin goxhaj altin goxhaj fiton gjyqin banori i astirit fiton kunder rames dhe veliajt gjykata administrative altin goxhaj altin goxhaj fiton gjyqin banori i astirit fiton kunder rames dhe veliajt gjykata administrative

Sondazh

Poll

Publikohen pamjet nga brenda bazës ajrore të Kuçovës, Komandanti: E gatshme për stërvitjen e trupave

Publikohen pamjet nga brenda bazës ajrore të Kuçovës, Komandanti: E gatshme për stërvitjen e trupave

Tempulli 2/ Me kanabis gati për shitje dhe shuma parash, arrestohen 4 të rinj në Tiranë

Dalin pamjet nga kasollja ku u vra 50-vjeçari në Durrës

Kontrabandonin ilaçe dhe telefona, arrestohen dy persona në Tiranë, sekuestrohen 47 iPhone

I vunë flakën eskavatorit me vlerë 150 mijë euro, arrestohen 2 autorët e ngjarjes

Reshjet e shiut dhe borës në vend, policia: Moderoni shpejtësinë e mos kryeni parakalime të gabuara

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni

Newsroom/ Karabolli: Shqipëria do kohë të përshtatet me TikTok, e provuan edhe gazetarët, s’ia dolën

Newsroom 9 |Tik-Tok Kultura, platformë krijimi apo dizinformimi?

Shoqata e Biznesit: Rënia e euros po na falimenton, BSH po fsheh atë që po ndodh!

Vasili në SPAK/ Meta: Asnjë shqetësim me drejtësinë, por afera e inceneratorëve