LIVE UPDATES
Aktualitet

Akuzohet se fshehu 515 mijë euro/ Murrizi për Dosja.al: I kam deklaruar të gjitha!

5 Janar 2022, 15:45 Nga DOSJA
Akuzohet se fshehu 515 mijë euro/ Murrizi për Dosja.al: I kam

TIRANË- Ish-deputeti Myslim Murrizi pretendon se e ka deklaruar të gjithë pasurinë e tij gjatë kohës që ka shërbyer si deputet i Kuvendit të Shqipërisë. Në një prononcim për Dosja.al, Murrizi u shpreh se akuzat e ngritura ndaj tij për fshehjen e 515 mijë eurove janë të pavërteta, duke akuzuar shefin e Policisë Kriminale Tonin Vocaj se është ish-sigurims. Ai gjithashtu theksoi se akuzat për fshehje ose mos deklarim real të pasurisë duhet t’i bëj ILDKP-ja dhe jo krimi ekonomik, ndërkohë që shtoi se do të bëj një kallëzim mbi akuzat që rëndojnë mbi të

Pyetje: A i konsideroni të vërteta këto akuza?

Murrizi: Jo.

Pyetje: Përse e akuzoni Tonin Vocajn?

Murrizi: Po sepse është drejtor i Policisë Kriminale dhe anëtar i grupit Çiftelia. është një ish-sigurmis që e kam përmbysur sigurimin e tij në ’90  dhe nuk di sa kohë paska pas në dispozicion të merret me një njeri që nuk ka qenë ushtrues i pushtetit dhe nuk ka firmosur prokurorimet publike dhe nuk ka marrë një lekë nga paratë publike nga nëntori i ’90-ës dhe deri sot që flasim.

Pyetje: A do të bëni një kallëzim mbi këto akuza?

Murrizi: Patjetër, sepse akuzat për fshehje ose deklarim real të pasurisë time gjatë 4 vieteve si deputet duhet ta bëj ILDKP-ja dhe jo krimi ekonomik. Gjatë kohës që unë kam qenë deputet nuk jam subjek i krimit ekonomik të Vocajt, por jam subjekt i prokurorisë speciale dhe duhej të bëhet kallzim nga institucioni kur detyron deputetët dhe të gjithë të zgjedhurit të deklaronin pasurinë e tyre, nëse ata vërenin parregullsi apo fshehje ata duhet ta referonin dosjen në prokurori. 2017-2021 Muslim Murrizi nuk është subjekt i krimit ekonomik dhe i çdo fundërrine si Tonin Voci me shokë.

LAJMI KRYESOR: Fshehu 515 mijë euro kur ishte deputet, nisin hetimet për Myslim Murrizin

(I.A/dosja.al)

Ndihmës-Sekretarja e Shtetit takoi Alibeajn, ndërsa Paloka deklaroi se ka firmosur peticionin kundër ambasadores Kim. Çfarë do të thotë kjo për PD?

View Results

kryesore politike muslim murrizi muslim murrizi

Sondazh

Poll

Dalin pamjet nga kasollja ku u vra 50-vjeçari në Durrës

Dalin pamjet nga kasollja ku u vra 50-vjeçari në Durrës

Kontrabandonin ilaçe dhe telefona, arrestohen dy persona në Tiranë, sekuestrohen 47 iPhone

I vunë flakën eskavatorit me vlerë 150 mijë euro, arrestohen 2 autorët e ngjarjes

Reshjet e shiut dhe borës në vend, policia: Moderoni shpejtësinë e mos kryeni parakalime të gabuara

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni

Newsroom/ Karabolli: Shqipëria do kohë të përshtatet me TikTok, e provuan edhe gazetarët, s’ia dolën

Newsroom 9 |Tik-Tok Kultura, platformë krijimi apo dizinformimi?

Shoqata e Biznesit: Rënia e euros po na falimenton, BSH po fsheh atë që po ndodh!

Vasili në SPAK/ Meta: Asnjë shqetësim me drejtësinë, por afera e inceneratorëve

'Jemi pro protestave'/ Takoi Berishën, Meta: Do bashkëpunojmë për sezonin e ardhshëm parlamentar

Proteste per guroren