LIVE UPDATES
Aktualitet

Polici i shtetit në Çorovodë shet armë zjarri kundrejt 50 mijë lekëve, paratë i merrte sekseri

Fiksi solli bisedën mes tij dhe bashkëpunëtores, ku i tha kësaj të fundit se kallashnikovi ishte në gjendje shumë të mirë, ishte e re. Por sërish nuk pranoi që pagesën ta merrte vetë në dorë. Ai kërkoi që parat t’i jepeshin sekserit dhe vetëm pak metra më tutje priti në makinë për të marrë 50 mijë lekëshin të cilin e kishte caktuar si çmim për kallashnikovin.

25 Maj 2023, 20:50 Nga f.i
Polici i shtetit në Çorovodë shet armë zjarri kundrejt 50
polici Dritan Nano

TIRANË- Bashkëpunëtorët e Fiksit e filluan investigimin pas një takimi që patën në qytetin e Durrësit me një djalë nga Skrapari. Ky u premtoi se mund t’u siguronte armë kundrejt parave.

Takimet e para për pazarin u bënë në qytetin e Durrësit mes bashkëpunëtores së Fiksit dhe sekserit, i cili futej në këtë punë në mënyrë që edhe ai të nxirrte fitimin e vet. Ai premton se do gjejë më shumë se një armë, pasi në Skrapar njeh shumë njerëz që e bëjnë këtë gjë, dhe i ka shokë me të cilët bashkëpunon edhe për shitje hashashi edhe për shitje armësh.

Fiksi solli takimin e sekserit me bashkëpunëtoren e emisionit në Skrapar , ku u tha se shitësi ishte punonjës policie. Si rrjedhojë ai nuk pranonte të fliste në telefon apo të takonte blerësin, çdo gjë do të bëhej ndërmjet sekserit. Ky i fundit kërkoi që të merrte paratë dhe të shkonte ta takonte vetë policin e të merrte armën, por blerësja nuk pranoi. Kështu polici, sekseri dhe bashkëpunëtorja e Fiksit u takuan në pyll rreth 2 km larg qytetit të Çorovodës. Punonjësi i policisë shkoi në pyll me makinën e tij.

Fiksi solli bisedën mes tij dhe bashkëpunëtores, ku i tha kësaj të fundit se kallashnikovi ishte në gjendje shumë të mirë, ishte e re. Por sërish nuk pranoi që pagesën ta merrte vetë në dorë. Ai kërkoi që parat t’i jepeshin sekserit dhe vetëm pak metra më tutje priti në makinë për të marrë 50 mijë lekëshin të cilin e kishte caktuar si çmim për kallashnikovin.

Gazetarët e Fiksit pasi e morën armën panë se në thesin në të cilën ishte futur ajo ishte e mbështjellë me një këmishë të uniformave blu. Gazetarët e Fiksit e çuan armën në Drejtorinë Vendore të Policisë Elbasan ku e dorëzuan kundrejt të gjitha procedurave.

Emisioni Fiks Fare vërtetoi se këtë armë e ka shitur një punonjës policie, inspektor rendi në Komisariatin e Policisë Skrapar, i quajtuar Dritan Nano. Kjo vërtetohet edhe nga makina me të cilën efertivi i policisë shkoi në pyll, që ishte në emër të tij.

Mënjëherë pas denoncimit që Fiks Fare bëri në Policinë Elbasan ,ditën e sotme është arrestuar efektivi i Policisë së Shtetit ,Dritan Nano, në Çorovodë. Ndalimi u bë nga Agjencia e Mbikëqyrjes Policore (Rajoni Fier – Berat) për veprën penale “Mbajtja pa leje, prodhimi i armëve shpërthyese dhe municionit”. Materialet proceduriale iu dërguan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Berat.

Marrë nga TopChannel

dritan nano

Sondazh

Poll

'Nuk është e lehtë...'/ Arrestimi i Vangjush Dakos, reagon për herë të parë Rama: Deri dje krah....

'Nuk është e lehtë...'/ Arrestimi i Vangjush Dakos, reagon për herë të parë Rama: Deri dje krah....

Arrestimi Dakos/ Drejtoria e Policisë merr masa, mbulon godinën

Vihet në pranga 31-vjeçari, sekuestrohen 3 biçikleta të dyshuara të vjedhura prej tij dhe...

“A jeni në vete? Po jo ore tani” Silva Bino acarohet nga prania e gazetarëve pasi dëshmoi në SPAK

Silva Bino 1 orë në SPAK: Kisha një punë, s’kam asgjë për të thën

'Kadastra është portreti i turpit tonë'/ Rama: Dyert e saj do t'i mbyllim, brenda muajit....

"Deputeti nuk mban përgjegjësi për atë që thotë” Basha: Nevojitet ligj i duhur për referendumet

dosja sot 5 qershor

“Në spitalin e Lushnjës bëhen vetëm synetlliqe”, Korreshi: Daja im do të bënte operacion tëmthin…

Balla 'ngacmon' Berishën: Humbe Tropojën, po të dilja ashtu në Librazhd, s'do vija më këtu...

Tensionet në veri të Kosovës/ Berisha: Padroni i Vuçiçit në Tiranë po nxit luftën!

Berisha thirrje për protesta: Jam i bindur se shqiptarët do ngrihen, nuk ka rrugë tjetër

Arrestimi i sekretares së 'MSH', Braçe opozitës: Të fundit që duhet të flasin për korrupsion.

Kuvendi nis me PËRPLASJE/ Bardhi: Manastirliu të dorëhiqet. Braçe i lë fjalën Sulës.

E kishte parkuar poshtë pallatit në Shëngjin/ I thyhen xhamat makinës anëtares së këshillit Bashkiak

Dash Sula: Zoti ju dhentë mend. Keni krijuar grup parlamentar ne burg

Gazment Bardhi pyet Ramën: Pse Vangjush Dako po hyn e del shumë shpesh nga SPAK?

Aksident tek Zogu i Zi në Tiranë, një i plagosur

Ku e dinte?Arrestimi i sekretares së Ministrisë së Shëndetësisë,Rama: Si mund të ndodhë? Na vë në...

'Bashkëshortja e tij ka kriza shëndetësore'/ Avokati: Plotësoi 5 kushte për t'u liruar

'Është dita e fundit e durimit...'/ Lirimi i Tahirit, Berisha: U bë me urdhër nga Rama

Kallëzimet për zgjedhjet vendore, Flamur Noka 1 orë në SPAK: Do më shihni më shpesh këtu

'Nesër publikojmë provat'/ Berisha KQZ-së:Dorëzoni dokumentet për farsën zgjedhore, Rama po i pengon

Basha: Nuk jam bërë pishman për përjashtimin e Berishës.

Aksidenti i rëndë në Ksamil/ Motori me dy persona përplaset me makinën,

"Vjen erë e peshkut të para një jave", Basha për kompetencat e presidentit

Shkojnë t’iu shembin banesën në Vlorë, Policia i tërheq zvarre

Basha: Marrëveshja Berisha-Rama e 2008-ës dëmtoi bashkëjetesës demokratike.

“Maskat” grabisin banesën e biznesmenit në Lushnje, marrin paratë dhe bizhuteritë

Tensionet në veri/ Vuçiç 'mobilizoi' ushtrinë, Rama: Shfaqje e pabesueshme, ushtria ZERO fuqi....

Aksident në Lushnje/ Makinat përplasen e përfundojnë në trotuar, plagoset taksisti dhe mësuesja

A do garosh për kreun e PD? I riu "ia përplas" Bashës faktet, ish-kreu i PD: Do e marrësh vesh

"O besprem"/ Lulzim Basha përballet me KRITIKUN, ish-kreu i PD e fton: Hajde se unë nuk shaj...

A do garosh për kreun e PD? I riu "ia përplas" Bashës faktet, ish-kreu i PD: Do e marrësh vesh

I shpallur në kërkim për tentativë për vrasje lokalizohet, kapet dhe vihet në pranga 23-vjeçari.

“E dashuroj, e dua shumë”/ E reja nga Korça ia shpreh NDJENJAT Edi Ramës në mes të turmës

Analiza e zgjedhjeve, Berisha: Faza tjetër do ketë seriozitetin më të madh, mblidhni çdo fakt

Berisha:U bë përpjekje antikushtetuese nga mafia shtetërore shqiptare e ndërkombëtare për të shuar..

Vokshi kallëzim penal në SPAK për kryebashkiakun e Kuçovës dhe Salillarin

Turistët ndalojnë Ramën në Gjirokastër

Shkrihet Akademia e Studimeve Albanologjike, senati: Këtu diçka po lëviz, ka një tendencë, por…

Habib Rexha del para gjykatës së Durrësit!

Lezhë, gjenden 3 mijë fidanë kanabis të mbjellë në kubikë, në fshatin Ungrej, ende nuk dihen autorët

Sherr mes të dehurve në Vlorë, njëri goditet me shishe në kokë

PLAGOSET me armë zjarri 24-vjeçari në Kuçovë/ Në kërkim 4 autorët

Aksident në Tiranë, “Audi” përplaset me taksinë

Elbasan/ Do të vriste një të dënuar për drogë me të cilin kishte bërë sherr, në kërkim 23-vjeçari!

Pastori Akil Pano fiton gjyqin kundër komunitetit LGBT për nismën ‘Prindin 1 dhe Prindin 2’

Lexon denoncimin, Berisha: Dan Hutra, vrasësi i grave ka mbledhur vota për Rakip Sulin.

Shkodër, sekuestrohet parcela me 1437 rrënjë kanabis, 2 në pranga dhe 2 në kërkim