LIVE UPDATES
Aktualitet

Shqiptarët 'bëjnë namin' për festa në rrugët e Londrës, ish-deputeti i Parlamentit Evropian reagon i shqetësuar: Zot na ndihmo!

Farage ka bërë retweet një postim të klerikut Clavin Robinson, në Tweeter, i cili shkruan "Nuk është një pushtim", duke e komentuar: "Kjo gjë po ndodhte natën e kaluar në Londër. Zot n'a ndihmo". 

29 Nëntor 2022, 15:20 Nga a.l
Shqiptarët 'bëjnë namin' për festa në
Shqiptarët duke festuar 110- vjetorin e Pavarësisë

ANGLI- Ish-deputeti i Parlamentit Evropain Nigel Farage ka reaguar pas festës së bujshme të shqiptarëve në rrugët e Londrës duke brohoritur nga makinat e tyre luksoze, në shoqërinë e këngëve e flamujve kuq e zi. Farage ka bërë retweet një postim të klerikut Clavin Robinson, në Tweeter, i cili shkruan "Nuk është një pushtim", duke e komentuar: "Kjo gjë po ndodhte natën e kaluar në Londër. Zot n'a ndihmo". 

Shqiptarët 'bëjnë namin' për festa në
reagimi i Nigel Farage

110 vjetorin e Pavarësisë, shqiptarët e Londrës kanë zgjedhur t'i japin vëmendjen maksimale, teksa janë mbledhur në rrugët e Londrës duke brohoritur dhe kënduar me flamujt kuq e zi. S'kishte si të ndodhte ndryshe. Edhe këtë vit ata kanë festuar duke xhiruar me makina luksoze. Siç shihet edhe në videot e publikuara nga media britanike DailyMail, dhjetëra Audi, Range Rovers dhe Porsche 4x4 bllokojnë trafikun rreth ëestministerit, ndërsa oficerët e Policisë Metropolitane përpiqen të lëvizin automjetet.

Burra dhe gra, shihen duke valëvitur flamurin shqiptar ndërsa varen nga xhamat e makinave të tyre, teksa në një video shihet edhe një Lamborghini Huracan ngjyrë vjollce dhe një Mercedes të klasës G, të cilat kushtojnë rreth 120,000 dhe 160,000 £.

Në një video tjetër shihet sesi të rrinjtë shqiptarë nën shoqërinë e këngëvë patriotike bëjnë 'drift' nëpër rrugë. Atmosfera duket se është ndezur më shumë, teksa janë hedhur edhe fishekzjarre, nën shoqërinë e borive të makinave luksoze për të festuar pavarësinë e Shqipërisë, e cila përkujtohet çdo vit më 28 nëntor.

vajzat shqiptare me kostume tradicionale duke kërcyer në Londër

Në pamjet e siguruara nga media britanike, Daily Mail shihen gjithashtu vajza të reja të cilat kërcejnë në rrugë këngë popullore shqiptare te veshura me kostumin tradicional./ Dosja.al

nigel fragar shqiptaret ne londer

Sondazh

Poll

Dosja Sot Date 31 mars

Dosja Sot Date 31 mars

Lefter Alla në burg, Këshilli Bashkiak i Bulqizës zgjedh kryetarin e ri

Dosja Sot Date 30 Mars

Zbulohen mbi 2 mijë fidanë kanabisi në Velipojë arrestohet 55-vjeçari, në kërkim vëllai i tij

Lapsusi frojdian i Berishës, ngatërron Masakrën e Lumës me atë elektorale në vitin 2013

Dosja Sot Date 29 mars

Arrestohet gjermani në Tiranë, i dënuar për shpërndarje të materialeve pornografike

Arrestohet 25-vjeçari në Tiranë, drejtonte mjetin nën efektin e lëndëve narkotike e kryente manovra

Pamje nga 27 serat me kanabis në Koplik, si ishte kthyer gropa e interteve në plantacione hahashi

Dosja Sot Date 28 mars

Tokat preken nga projekti/ Banorët e Bërxullës në protestë

Dosja Sot date 27 mars

Hetimet për lobingun/“Do dorëzoni dosjen në prokurori?” Berisha: Asnjë qindarkë ruse s’ka hyrë në PD

Bejko kandidat në Tiranë,Berisha: Vegla që përdor Basha dhe Rama kundër pluralizmit, vijnë nga mafia

Qëllohet me breshëri plumbash drejt Top Channel, vritet roja, gjendet e djegur makina e atentatorëve

Merr flak makina mbrenda ne garazh

Dosja Sot date 25 mars

Dosja Sot Date 24 mars

Ndiqte ambulancën që ishte në shërbim emergjence, gjobitet me 300 mijë lekë drejtuesi i mjetit

Skandal në Ali Dem", administratori vendos çip në pallat, banorët ngelin jashtë, mbërrin policia

Dosja Sot date 23 mars

Kryeministri Rama takohet me Rishi Sunak në Londër

Dosja Sot Date 22 mars

"Maskat" aksion në Tiranë, prangosën 20 'korrierë' të grupeve kriminale

Dosja Sot Date 21 mars

'Ka ra zjarr në Surrel!'/ Braçe "tremb" socialistët me LAJMIN E FUNDIT, Qefalia më i shqetësuari

Dosja Sot Date 20 Mars

Berisha i bën thirrje punonjësve të administratës të mos bëhen pjesë e krimit elektoral.

Dosja Sot Date 18 Mars

Burgosja e nënës lehonë/Flet Diana Bahçja: Qaja ditë e natë, por nuk donin t’ia dinin

Qarkullonte me 305 km/h, Cllevio Serbiano e filmonte, shoqërohet në Polici Aleks Vishaj

Dosja Sot Date 17 Mars

U fut në burg 8 ditë pasi lindi, Diana Bahçja: Nuk më lanë të takoja beben

'Shtëpi bari' brenda ish-tuneli të ushtrisë në Krujë, sekuestrohen 390 bimë cannabis sativa

Dosja Sot Date 16 Mars

Tërheqje apo pezullim? Si dredhoi Rama sy për sy me Borrel për 'pasaportat e arta'

Banorët e lagjes Demokracia ne Mamurras bllokojnë rrugën, Cara premtoi rehabilitim te rrugës ne...

Abuzimi me tenderin 3.2 mld lekë, BKH ‘zbarkon’ në zyrat e bashkisë së Bulqizës, sekuestron dosje

Dosja Sot Date 15 Mars

Këshilli i Legjislacionit mbyllet mes debateve, Bardhi ngrihet në këmbë: Shkelni kushtetutën e ikni

"Kryeministri i Shqipërisë si dhuratë e perëndisë", grupi polifonik i dedikon këngë Edi Ramës

Hidhet shorti, Koli Bele caktohet relatori për shqyrtimin e ankimimit të grupit të Alibeajt

Dosja sot Date 14 Mars

Shitësja në panair kërkon t’i dhurojë çantën bashkëshortes, Berisha refuzon: Sot vetëm blihet

Procedohen 70 drejtues mjetesh në 24 orët e fundit, u kapën me shpejtësi të lartë dhe duke bërë gara

Dosja sot Date 13 mars

Kapen 4 rumunë në Vlorë, po kalonin 260 kg kanabis me kamper në Greqi, 5 në kërkim

'Paç fatin e Lali Erit'- Kunjat e Ramës për Veliajn, teksa i dha shansin e tretë për Tiranën?

Rama: Në rrezik të madh tregu, sipërmarrësit të rrisin pagat

Meta pas takimit me Berishen : Aleancë e jashtëzakonshme, pas 15 majit fitojmë shumicën e bashkive