LIVE UPDATES
Aktualitet

Shkodra vetëm dy linja urbanësh, Spahia: Qytetit do i shtohen dhe 5 autobusë të rinj

Spahia gjatë takimit me operatorin e transportit publik i kërkoi që të koordinohen frekuencat e autobusëve me oraret e shkollave si në mëngjes ashtu dhe në orët e drekës. Viti 2023 shënon përfundimin e kontratave egzistuese të transportit urban në Shkodër dhe hapjen e garës për zgjerimin e këtij shërbimi.

6 Tetor 2022, 15:38 Nga e.k
Shkodra vetëm dy linja urbanësh, Spahia: Qytetit do i shtohen dhe 5
Bardh Spahia

SHKODËR- Qyteti i Shkodrës pavarsisht shtrirjes së madhe gjeografike dhe numrit të madh popullsisë ka vetëm dy linja të transportit publik. Kjo ka vështirësuar lëvizjen e qytetarëve sidomos tani që jemi dhe në fillim të vitit shkollor.

Kryetari i Bashkisë Shkodër, Bardh Spahia i kërkoi përfaqësuesit të kompanisë të transportit, Melidion Dervishit që qytetarëve t’ju ofrohet shërbim sa më cilësor dhe pa vonesa. Kështu ai bëri të ditur që do të shtohet dhe një linjë transporti dhe do të shtohen 5 urbanw të tjerë. Këtë e bëri të ditur drejtuesi i transportit publik në Shkodërm Nelidon Dërvishi.

"Është bërë një propozim për zgjatjen e linjave nga qytetarëve sidomos nga mosha e tretë dhe do ta bëjmë. Me mjetet që kemi marrë janë euro 5 që nga ana ekologjike janë më të mirë. Të ndikojmë pozitivisht në cilësinë e ajrit, mjete e reja janë pozitive. Që të lemë stampën e qytetit green. Do përmirësojmë flotën dhe do ju suportojmë ju por dhe po përmirësojmë dhe stacionet e autobusëve. Do ndërhyjmë aty", tha Spahia.

Spahia gjatë takimit me operatorin e transportit publik i kërkoi që të koordinohen frekuencat e autobusëve me oraret e shkollave si në mëngjes ashtu dhe në orët e drekës. Viti 2023 shënon përfundimin e kontratave egzistuese të transportit urban në Shkodër dhe hapjen e garës për zgjerimin e këtij shërbimi.

shkoder bashkia shkodër bardh spahia

Sondazh

Poll
Aktualitet 6 Tetor 2022, 14:23 A.B

H&M hapet në TEG?

H&M H&M, një ndër emrat më të rëndësishëm të modës së shpejtë, po përgatit hapjen e dyq...

Dosja Sot Date 29 mars

Dosja Sot Date 29 mars

Arrestohet gjermani në Tiranë, i dënuar për shpërndarje të materialeve pornografike

Arrestohet 25-vjeçari në Tiranë, drejtonte mjetin nën efektin e lëndëve narkotike e kryente manovra

Pamje nga 27 serat me kanabis në Koplik, si ishte kthyer gropa e interteve në plantacione hahashi

Dosja Sot Date 28 mars

Tokat preken nga projekti/ Banorët e Bërxullës në protestë

Dosja Sot date 27 mars

Hetimet për lobingun/“Do dorëzoni dosjen në prokurori?” Berisha: Asnjë qindarkë ruse s’ka hyrë në PD

Bejko kandidat në Tiranë,Berisha: Vegla që përdor Basha dhe Rama kundër pluralizmit, vijnë nga mafia

Qëllohet me breshëri plumbash drejt Top Channel, vritet roja, gjendet e djegur makina e atentatorëve

Merr flak makina mbrenda ne garazh

Dosja Sot date 25 mars

Dosja Sot Date 24 mars

Ndiqte ambulancën që ishte në shërbim emergjence, gjobitet me 300 mijë lekë drejtuesi i mjetit

Skandal në Ali Dem", administratori vendos çip në pallat, banorët ngelin jashtë, mbërrin policia

Dosja Sot date 23 mars

Kryeministri Rama takohet me Rishi Sunak në Londër

Dosja Sot Date 22 mars

"Maskat" aksion në Tiranë, prangosën 20 'korrierë' të grupeve kriminale

Dosja Sot Date 21 mars

'Ka ra zjarr në Surrel!'/ Braçe "tremb" socialistët me LAJMIN E FUNDIT, Qefalia më i shqetësuari

Dosja Sot Date 20 Mars

Berisha i bën thirrje punonjësve të administratës të mos bëhen pjesë e krimit elektoral.

Dosja Sot Date 18 Mars

Burgosja e nënës lehonë/Flet Diana Bahçja: Qaja ditë e natë, por nuk donin t’ia dinin

Qarkullonte me 305 km/h, Cllevio Serbiano e filmonte, shoqërohet në Polici Aleks Vishaj

Dosja Sot Date 17 Mars

U fut në burg 8 ditë pasi lindi, Diana Bahçja: Nuk më lanë të takoja beben

'Shtëpi bari' brenda ish-tuneli të ushtrisë në Krujë, sekuestrohen 390 bimë cannabis sativa

Dosja Sot Date 16 Mars

Tërheqje apo pezullim? Si dredhoi Rama sy për sy me Borrel për 'pasaportat e arta'

Banorët e lagjes Demokracia ne Mamurras bllokojnë rrugën, Cara premtoi rehabilitim te rrugës ne...

Abuzimi me tenderin 3.2 mld lekë, BKH ‘zbarkon’ në zyrat e bashkisë së Bulqizës, sekuestron dosje

Dosja Sot Date 15 Mars

Këshilli i Legjislacionit mbyllet mes debateve, Bardhi ngrihet në këmbë: Shkelni kushtetutën e ikni

"Kryeministri i Shqipërisë si dhuratë e perëndisë", grupi polifonik i dedikon këngë Edi Ramës

Hidhet shorti, Koli Bele caktohet relatori për shqyrtimin e ankimimit të grupit të Alibeajt

Dosja sot Date 14 Mars

Shitësja në panair kërkon t’i dhurojë çantën bashkëshortes, Berisha refuzon: Sot vetëm blihet

Procedohen 70 drejtues mjetesh në 24 orët e fundit, u kapën me shpejtësi të lartë dhe duke bërë gara

Dosja sot Date 13 mars

Kapen 4 rumunë në Vlorë, po kalonin 260 kg kanabis me kamper në Greqi, 5 në kërkim

'Paç fatin e Lali Erit'- Kunjat e Ramës për Veliajn, teksa i dha shansin e tretë për Tiranën?

Rama: Në rrezik të madh tregu, sipërmarrësit të rrisin pagat

Meta pas takimit me Berishen : Aleancë e jashtëzakonshme, pas 15 majit fitojmë shumicën e bashkive

Masakra e Don Boskos, familja Paja hap dyert e mortit, zona me shiritin 'skenë krimi'

'Kasapanë' brenda lokalit! Atentat mafioz, vdes banakierja.5 të plagosur, mes tyre një fëmijë

Meta: Shkojnë për kontroll dhe kapin vibratorët e shokëve

Shirat përmbytin Lezhën, bllokohet qarkullimi, banorët mbyllen në shtëpia

Berisha per institucionet: Ska Klgj por KlgjS