LIVE UPDATES
Aktualitet

H&M hapet në TEG?

Zyrtarisht kompania suedeze nuk ka bërë asnjë komunikim për hapjen e dyqanit në Tiranë por e kanë tradhtuar njoftimet për punësime. Por, ka disa ditë që janë shpallur vendet e lira të punës për te H&M në Tiranë dhe kjo vërteton zhurmën dhe fjalët e përhapura që shumë shpejt H&M do ketë një dyqan edhe në Tiranë.

6 Tetor 2022, 14:23 Nga A.B
H&M hapet në TEG?
H&M

H&M, një ndër emrat më të rëndësishëm të modës së shpejtë, po përgatit hapjen e dyqanit në Tiranë. Me shumë gjasa H&M do të strehohet në TEG.

Zyrtarisht kompania suedeze nuk ka bërë asnjë komunikim për hapjen e dyqanit në Tiranë por e kanë tradhtuar njoftimet për punësime. Por, ka disa ditë që janë shpallur vendet e lira të punës për te H&M në Tiranë dhe kjo vërteton zhurmën dhe fjalët e përhapura që shumë shpejt H&M do ketë një dyqan edhe në Tiranë.

Të kontaktuara nga ne, të gjitha qendrat tregtare në Tiranë e kanë mohuar dhe nuk kanë dashur të komentojnë rreth një hapje të mundshme të H&M në ambientet e tyre. Megjithatë, gjasat më të mëdha janë që H&M do të hapet në TEG. Qendra tregtare është e njohur tashmë si një pol i rëndësishëm i markave më të njohura ndërkombëtare të veshjeve. Kujtojmë që këtu është stacionuar edhe grupi Indetex, apo i Zara si njihet nga të gjithë, me të gjitha dyqanet. Qendra tregtare TEG së fundmi ka bërë një shtese të sipërfaqeve të veta dhe është zgjeruar edhe më tej. Për më tepër, në Maqedoni dyqani i parë i H&M është hapur në qendrën tregtare Skopje East Gate. Kjo qendër tregtare zotërohet nga Grupi BALFIN njësoj si TEG në Tiranë.
Të gjitha këto e bëjnë të sigurt që H&M do të hapë dyqanin e vet në TEG, pavarësisht se nuk ka asnjë komunikim dhe konfirmim zyrtar. Duke sikur Grupi BALFIN ka lidhur një marrëveshje me suedezët e H&M për t'i pasur në të gjitha qendrat tregtare të grupit.

Ashtu si edhe në qytetet e tjera të Evropës ku H&M është i pranishëm, edhe në Tiranë pritet që të jetë një markë që do të plotësoje por edhe drejtojë një pjesë të stilit të veshjes. Tani na mbetët që të kuptojmë datën e hapjes së dyqanit dhe t'i gëzohemi stilit nordik që sjell kjo markë.

hm teg

Sondazh

Poll

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni

Newsroom/ Karabolli: Shqipëria do kohë të përshtatet me TikTok, e provuan edhe gazetarët, s’ia dolën

Newsroom 9 |Tik-Tok Kultura, platformë krijimi apo dizinformimi?

Shoqata e Biznesit: Rënia e euros po na falimenton, BSH po fsheh atë që po ndodh!

Vasili në SPAK/ Meta: Asnjë shqetësim me drejtësinë, por afera e inceneratorëve

'Jemi pro protestave'/ Takoi Berishën, Meta: Do bashkëpunojmë për sezonin e ardhshëm parlamentar

Proteste per guroren

Tragjedi në Gramsh! Mbyten në Liqenin e Banjës, polumbarët nxjerrin trupat e babait dhe 2 djemve

“Rama ik” thirrje ne Rogozhine

Veliaj shthur gojën për kandidatin e Rrogozhinës: Ik o bixhozxhi, për sumën tate paske lekë!

VIDEO/ Veliaj shthur gojën për kandidatin e Rrogozhinës: Ik o bixhozxhi, për sumën tate paske lekë!

Newsroom 8 | MJEKU: EDHE UNË BËRA THIRRJE TË FIKEJ TV

Newsroom 8 | FJONA ÇELA: MEDIAT OPOZITARE U DISKRIMINUAN