LIVE UPDATES
Aktualitet

Rrihet infermieri në Maliq/ Shoqata e Mjekëve: Kur kanë hall thërrasin doktorin orar pa orar

Lidhur me ngjarjen e sotme ka reaguar Shoqata e Infermierëve, e cila shpreh shqetësimin me fenomenin e dhunimit të bluzave të bardha.

27 Shtator 2022, 16:35 Nga k.m.
Rrihet infermieri në Maliq/ Shoqata e Mjekëve: Kur kanë hall
Foto ilustruese

KORÇË- Një infermier është dhunuar nga një 48-vjeçar sot në qendrën shëndetësore në Maliq. Lidhur me ngjarjen e sotme ka reaguar Shoqata e Infermierëve, e cila shpreh shqetësimin me fenomenin e dhunimit të bluzave të bardha. Në postimin e bërë në rrjetet sociale, shkruhet se ytetarët nxjerrin mllefin ndaj bluzave të bardha, silur të ishin kriminelë apo vrasës. Ndaj dhe i bëjnë thirrje shtetit që të marrin masa për të mbrojtur mjekët dhe infermerët që u shërbejnë pacientëve, sipas tyre, edhe jashtë orarit zyrtar. 

Postimi i plotë:

Vazhdon dhuna ndaj bluzave te bardha. Nje 48-vjeçar rreh infermierin e qendrës shëndetësore në Maliq. Askush nuk reagon per kete fenomen qe dita dita dites po rritet. Çuditerisht ky mllef ushqehet dhe ndaj popullit te painformuar thjesht permes disa lajmeve te paverteta dhe disa shoëve qe vete sheti ben ndaj bluzave te bardha.Te gjithe ne komente duke shfryre mllef ndaj bluzave te bardha sikur keto te jene kriminel dhe vrases.Eshte e çuditshme qe po keto qe shfryjne e shajne neper komente kur shkojne tek mjeku ose infermieri ju luten e i pergezojne per punen dhe sakrificen qe bejne.

Jane po keto qe kur kane nje hall shendetesore e merin mjekun dhe infermierin orar pa orar qe te marin sherbim prej tyre,nese eshte e mundur dhe ne banese qe ata te mos mundohen deri ne spital e pasi mbarojne hallin e tyre e bejne si ajo shpreja kalova lumin te …. kalin.

Edhe sa do vazhdoje kjo sjelle ndaj bluzave te bardha??? Kur Ministria dhe Shteti do marin masa per tju siguruar jeten punonjesve shendetesore gjate orarit te punes??? Pse keto fenomene ndodhin vetem ne institucionet shteterore dhe jo dhe ne ato private kur pothuajse eshte i njejti personel qe e shajne dhe e dhunojne kur punon ne shtet dhe e ngrene ne qiell kur punon ne privat??? Mos hesht me. Reago sot. Mos te dhunohesh serisht neser.

dhuna ndaj bluzave te bardha maliq

Sondazh

Poll

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni

Newsroom/ Karabolli: Shqipëria do kohë të përshtatet me TikTok, e provuan edhe gazetarët, s’ia dolën

Newsroom 9 |Tik-Tok Kultura, platformë krijimi apo dizinformimi?

Shoqata e Biznesit: Rënia e euros po na falimenton, BSH po fsheh atë që po ndodh!

Vasili në SPAK/ Meta: Asnjë shqetësim me drejtësinë, por afera e inceneratorëve

'Jemi pro protestave'/ Takoi Berishën, Meta: Do bashkëpunojmë për sezonin e ardhshëm parlamentar

Proteste per guroren

Tragjedi në Gramsh! Mbyten në Liqenin e Banjës, polumbarët nxjerrin trupat e babait dhe 2 djemve

“Rama ik” thirrje ne Rogozhine

Veliaj shthur gojën për kandidatin e Rrogozhinës: Ik o bixhozxhi, për sumën tate paske lekë!

VIDEO/ Veliaj shthur gojën për kandidatin e Rrogozhinës: Ik o bixhozxhi, për sumën tate paske lekë!

Newsroom 8 | MJEKU: EDHE UNË BËRA THIRRJE TË FIKEJ TV

Newsroom 8 | FJONA ÇELA: MEDIAT OPOZITARE U DISKRIMINUAN