LIVE UPDATES
Aktualitet

Nuk merr shpërblimin prej 50 mijë lekësh: E kishin personale, të gjithë e morën përveç meje!

Në një ballafaqim që pati denoncuesja me shefin e sektorit ekonomik z, Fuat Korçari ai i shpjegon se emrat për certifikatë mirënjohje nuk vendosen nga ai. Ndërkohë që Vjollcës e pyet po për shpërblimet kush i bën, z. Korçari pohon se i bën ai.  Kur zonja e pyet se ai e ka personale me të pasi të gjithë të tjerët janë shpërblyer, ai e nxjerr jashtë nga zyra.

1 Korrik 2022, 23:19 Nga F.M
Nuk merr shpërblimin prej 50 mijë lekësh: E kishin personale,
Zyrat

TIRANË- Ajo kërkoi ndihmën e Fiksit pasi pretendon se i është bërë qëllimisht ndërkohë që të gjitha shoqet e saja e kanë marr shpërblimin. Znj. Vjollca ka punuar për 20 vjet në Akademinë e sigurisë fillimisht si pjatalarëse në kuzhinë e më pas ka kaluar si sanitare. Kur mbushi moshën e pensionit iu tha se do i jepej shpërblimi, ndërkohë që nuk ndodhi kështu. Ajo pohon se nga shefat e saj është siguruar që do i jepej, por që deri më sot nuk e ka marrë.  ” më thanë që do e marrësh kur të dalësh në pension, unë dola në pension rreth 12-13 persona e morën shpërblimin unë jo” shprehet Vjollca. Ajo shprehet se është ankuar tek shefi i logjistikës dhe tek shefja e saj dhe është përcjellë nga të dy me fjalët të mira që do ta marrë shpërblimin.

Në një ballafaqim që pati denoncuesja me shefin e sektorit ekonomik z, Fuat Korçari ai i shpjegon se emrat për certifikatë mirënjohje nuk vendosen nga ai. Ndërkohë që Vjollcës e pyet po për shpërblimet kush i bën, z. Korçari pohon se i bën ai.  Kur zonja e pyet se ai e ka personale me të pasi të gjithë të tjerët janë shpërblyer, ai e nxjerr jashtë nga zyra.

Biseda e ankueses me shefin e sektorit ekonomik të Akademisë së Sigurisë:

Qytetarja: Shefo a ka mundësi po deshe?

Qytetarja:  Unë erdha se tani unë dola në pension. Atë certifikatën?

Qytetarja:  Certifikatën e Mirënjohjes të punës  si gjithë të tjerët.

Shefi: Ti ke dëgjuar që sektori jot ka marrë certifikatë?

Qytetarja: Po siç kanë marrë të gjithë shoqet e mia.

Shefi: Ke dëgjuar gjë raste që kanë marrë certifikata?

Qytetarja: Po certifikata dhe 500 mijë lekëshin e shpërblimit e kanë marrë të gjitha shoqet e mia, përveçse unë.

Shefi: Ti ke dëgjuar se sektori jot ka marrë certifikata?

Shefi: Ka qenë ai muhabeti vjet, parvjet?

Qytetarja: Vjet, vjet ka qenë që janë shpërblyer edhe ato të tjerët.

Shefi: Ta kam thënë edhe herë tjetër, certifikatat i jep personeli

Shefi: Po pra ta kam thënë edhe atëherë, nuk e kuptoj pse vjen këtu?

Qytetarja: Dëgjo unë erdha për t’u sqaruar jo për të bërtitur.

Shefi: Ça sqarimi do, a ta kam thënë që i jep certifikatat personeli, akoma nuk je e qartë për këtë punë?

Qytetarja: Unë vajta te drejtori dhe më tha që e ka shef Fuati.

Shefi: Drejtor Bimi më thërret mua, jo të thotë ty. Ai më thërret mua dhe më thotë bëhet kjo procedurë.

Qytetarja: A ka mundësi të flas unë njëherë.

Shefi: Edhe njëherë ti moj ti, të jesh e qartë nuk ndahen certifikatat siç doni ju, certifikata mirënjohje nuk jep sektorin ekonomik. Më vjen keq që e paske bërë në kokën tënde.

Qytetarja: A të flas unë? Vjet në  23 korrik a u bënë gjithë ato certifikime dhe 500 mijë lekshi i shpërblimit? Jo vetëm Vjollca ,ka marrë Donika, ka marrë Musai.

Shefi: Unë nuk i kam çuar emrat. Moj akoma ti këtu, nuk çoj emra unë te drejtori i përgjithshëm për certifikatën.

Qytetarja: Po mirë miratimin për certifikimin dhe shpërblimin kush e jep, kush e jep?

Shefi: Po nuk i jep sektori ekonomik edhe njëherë. Unë jap vlerësimin e punës në fund të vitit.

Qytetarja: Kur mori Vjollca vet ti mua më the, unë nuk e shof të arsyeshme.

Shefi: Të është dhënë një pagë shpërblim 300 mijë lekë.

Qytetarja: Po leje pagën e shpërblimit. Unë dua 500 mijë lekshin e shpërblimit të 60 vjetorit siç mori, Vjollca, Nexhi, Donika, Musai, Vali. A morën të gjithë këto? A janë sektori i prapavijës?

Shefi: Po janë moj janë me dhjetëra me qindra njerëz, po nuk i bëjmë ne propozimet edhe njëherë. Nuk i bën propozimet Fuat Korçari si pozicion i shefit të sektorit ekonomik për certifikatën e mirënjohjes.

Qytetari: Jo mua më tha drejtori shef Fuati i bën jo se i ka Marsela.

Shefi: Moj edhe njëherë, nuk i bën sektori ekonomik propozimet për certifikatë mirënjohje.

Qytetarja: Po për shpërblimet kush i bën?

Shefi: Për shpërblimet i bëj unë dhe i kam bërë, e nuk të kam lënë në asnjë rast as ty e askënd.

Qytetarja: Atëherë përse më ke hequr mua?

Shefi: Po nuk të kam hequr moj ti, asnjëherë nuk të kam hequr.

Qytetarja: Po përse nuk ma ke dhënë atëherë shpërblimin e 500 mijë lekëshit të 60 vjetorit.

Shefi: Edhe njëherë, edhe njëherë, edhe njëherë, edhe njëherë, edhe njëherë, duhet të ikësh e bindur nga kjo zyrë që nuk bën propozimet sektori ekonomik për punëtorët e vjetër për certifikatë mirënjohje e bën drejtori i përgjithshëm.

Qytetarja: Vjet që të takova në rrugë ishe me shefe Shqipen, të thashë që nuk më ke shpërblyer si puna e Vjollcës.A më the zonjë atë e pash të arsyeshme e shpërbleva, ty nuk e pashë të arsyeshme me të dhënë lekë. A ma ke thënë këtë, aty tek Fakulteti i Sigurisë? Ma ke thënë apo nuk ma ke thënë vjet? Që ke një vit që nuk thua as një mirmëngjes me mua. Në rregull?

Qytetarja: Po. Të dal jashtë ëëëëëë?

Qytetarja: Do ta kërkoj edhe më lart.

Marrë nga TOP-Channel

akademia e sigurise fiks fare

Sondazh

Poll

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni

Newsroom/ Karabolli: Shqipëria do kohë të përshtatet me TikTok, e provuan edhe gazetarët, s’ia dolën

Newsroom 9 |Tik-Tok Kultura, platformë krijimi apo dizinformimi?

Shoqata e Biznesit: Rënia e euros po na falimenton, BSH po fsheh atë që po ndodh!

Vasili në SPAK/ Meta: Asnjë shqetësim me drejtësinë, por afera e inceneratorëve

'Jemi pro protestave'/ Takoi Berishën, Meta: Do bashkëpunojmë për sezonin e ardhshëm parlamentar

Proteste per guroren

Tragjedi në Gramsh! Mbyten në Liqenin e Banjës, polumbarët nxjerrin trupat e babait dhe 2 djemve

“Rama ik” thirrje ne Rogozhine

Veliaj shthur gojën për kandidatin e Rrogozhinës: Ik o bixhozxhi, për sumën tate paske lekë!

VIDEO/ Veliaj shthur gojën për kandidatin e Rrogozhinës: Ik o bixhozxhi, për sumën tate paske lekë!

Newsroom 8 | MJEKU: EDHE UNË BËRA THIRRJE TË FIKEJ TV

Newsroom 8 | FJONA ÇELA: MEDIAT OPOZITARE U DISKRIMINUAN