LIVE UPDATES
Aktualitet

Joshnin vajza të reja në Mykonos/ Tutori shqiptar dhe iranian u ofronin pushime luksoze, më pas i shfrytëzonin për prostitucion

Pentapostagma shkruan se një shqiptar dhe një iranian 35-vjeçar janë vënë në pranga pas denoncimit që bënë prindërit e një 17-vjeçare në polici

1 Korrik 2022, 22:55 Nga I.A
Joshnin vajza të reja në Mykonos/ Tutori shqiptar dhe iranian u
Mykonos

GREQI- Dy tutorë janë arrestuar ditën e sotme në Greqi. Pentapostagma shkruan se një shqiptar dhe një iranian 35-vjeçar janë vënë në pranga pas denoncimit që bënë prindërit e një 17-vjeçare në polici. 

Denoncimi:

Të dielën e datës 17 qershor, nëna  e 17-vjeçares ka shkuar në  Drejtorinë për të Mitur të Atikës  dhe ka njoftuar efektivët me përvojë se vajza e saj është larguar vullnetarisht nga shtëpia e tyre për në një destinacion të panjohur me mbështetjen e autorëve të panjohur. Prindërit e të  miturës Ata shprehën dyshime se vajza e tyre mund të ishte në Mykonos pa e ditur vendndodhjen e saktë. Ata po ashtu u kanë thënë policëve të Anilikon se kanë vënë re biseda në rrjetet sociale të vajzës së tyre me një burrë të panjohur që i kërkonte pushime luksoze në Mykonos, ndoshta në këmbim të dashurisë. Personi në fjalë, siç u konstatua pas një hetimi nga policia, është 35 vjeç, me origjinë iraniane dhe banon përkohësisht në ishullin cikladik.

Mbrëmjen e së  hënës, 18 qershor,  17-vjeçarja ka njoftuar të ëmën se synonte të udhëtonte drejt Mykonos me anijen e linjës Thunder, duke mbërritur në portin e Pireut në orën 20:00 të së njëjtës ditë. 17-vjeçarja mbërriti në  Mykonos dhe nga porti i ishullit ajo u mor nga 35-vjeçari iranian i cili e çoi me makinë në shtëpinë që merr me qira në zonën e Petinaros. Aty u zbuluan qëllimet e tij teksa tentoi ta detyronte të kryente marrëdhënie seksuale me të, si dhe me persona të tjerë të panjohur për para.

Oficerët e  Divizionit për të Mitur  tashmë kishin sinjalizuar  Divizionin e Policisë së Mykonos  dhe kështu të nesërmen, e martë më 19 qershor, në orën 14:20 u arrestua 35-vjeçari iranian T.M. dhe iu gjet shuma prej 1290 euro dhe 615 dollarë amerikanë në posedim.

Pasoi një kontroll shtëpie në shtëpinë e tij në Peteinaros, Mykonos, ku u gjetën dhe u konfiskuan dy kompjuterë portativë dhe tre pajisje ruajtëse USB. Të gjitha pajisjet elektronike duhet të dërgohen në  Divizionin e Analizës dhe Ekzaminimit të Dëshmive Dixhitale. Policia beson se në hard disqet do të zbulohen prova serioze për veprimtarinë e 35-vjeçarit iranian dhe bashkëpunëtorëve të tij dhe klientelës së tyre të pasur, ku përfshihen emra të njohur biznesmenësh aktivë në ishull. Bëhet e ditur se bashkë me  iranianin është arrestuar edhe një shqiptar, ndërsa janë në kërkim persona të tjerë që nuk u gjetën gjatë hetimeve të autoriteteve.

Sipas informacioneve bëhet fjalë për anëtarët  e një rrjeti të tutorëve  që operojnë në  Mykonos  me viktima të  vajzave të reja,  greke dhe të huaja, të cilat përpiqen t'i mashtrojnë duke u shitur pushime luksoze në  Mykonos  me akomodim në vila në ishull, shezlone dhe tavolina ngrënieje në bare dhe restorante të shtrenjta plazhi. Autorët “peshkojnë” viktimat e tyre kryesisht përmes  Instagram -it  dhe  Facebook-ut,  duke hedhur në profilet e tyre foto dhe video që i tregojnë ata të jetojnë “si manjatë”. Pastaj ata kërkojnë vajza të reja me pamje të bukur që i përgjigjen thirrjes së tyre.

Por kur të rejat shkelin në ishull, ato ndeshen me një pamje krejtësisht të ndryshme nga ajo që kishin në mendje. Po, mendjemprehtët janë gati t’u ofrojnë “jetën e gjatë” që kanë premtuar përmes mesazheve që kanë shkëmbyer, por jo pa çmim, siç ndodhi në rastin e 17-vjeçares.

arrestohet tutori shqiptar ne greqi

Sondazh

Poll

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni

Newsroom/ Karabolli: Shqipëria do kohë të përshtatet me TikTok, e provuan edhe gazetarët, s’ia dolën

Newsroom 9 |Tik-Tok Kultura, platformë krijimi apo dizinformimi?

Shoqata e Biznesit: Rënia e euros po na falimenton, BSH po fsheh atë që po ndodh!

Vasili në SPAK/ Meta: Asnjë shqetësim me drejtësinë, por afera e inceneratorëve

'Jemi pro protestave'/ Takoi Berishën, Meta: Do bashkëpunojmë për sezonin e ardhshëm parlamentar

Proteste per guroren

Tragjedi në Gramsh! Mbyten në Liqenin e Banjës, polumbarët nxjerrin trupat e babait dhe 2 djemve

“Rama ik” thirrje ne Rogozhine

Veliaj shthur gojën për kandidatin e Rrogozhinës: Ik o bixhozxhi, për sumën tate paske lekë!

VIDEO/ Veliaj shthur gojën për kandidatin e Rrogozhinës: Ik o bixhozxhi, për sumën tate paske lekë!

Newsroom 8 | MJEKU: EDHE UNË BËRA THIRRJE TË FIKEJ TV

Newsroom 8 | FJONA ÇELA: MEDIAT OPOZITARE U DISKRIMINUAN