LIVE UPDATES
Art&Argëtim

Në punë keni frikë të thoni mendimin tuaj, lajme të mira në dashuri, horoskopi për ditën e sotme, 23 shtator 2023

Dosja.al ju sjell parashikimin e horoskopit për ditën e sotme

23 Shtator 2023, 07:20 Nga a.l
Në punë keni frikë të thoni mendimin tuaj, lajme të
Horokoskopi

Dashi
Ju ndiheni mjaft konservatorë dhe kjo nuk është diçka negative. Një qëndrim i kujdesshëm do t’ju shërbejë shumë sot. Bëhuni “shoferi mbrojtës” në vendin e punës sot. Asnjëherë nuk e dini kur dikush do të bëjë një manovër të papritur dhe do të presë pikërisht para jush.

Demi
Keni frikë të thoni mendimin tuaj sepse e dini instinktivisht se njerëzit e tjerë mund të mos pajtohen me atë në të cilën ju besoni. Kjo nuk është një arsye e mirë për të kundërshtuar. Është jetike që ju të merrni mendimet tuaja atje në lidhje me atë që mendojnë të tjerët.

Binjaket
Nëse punoni në zyrë, përgatitni një drekë të madhe në punë. Nëse punoni në shtëpi, sigurohuni që ta trajtoni veten me një drekë të shijshme. Ushqimi do t’ju ndihmojë të qetësoni emocionet tuaja dhe të qetësoni zhgënjimin tuaj. Shpërfillni çdo rregull që mund të keni në lidhje me dietën.

Gaforrja
Ju mund të mos ndiheni vetvetja dhe të tjerët do të pyesin se çfarë nuk shkon me ju. Mos pretendoni se gjithçka është në rregull kur është e qartë, nuk është ashtu. Jini të sinqertë në mënyrë që njerëzit t’ju ndihmojnë në fushat ku keni nevojë për mbështetje.

Luani
Sot duket sikur të tjerët janë të fiksuar pas imazhit, por ju e dini që nuk është gjëja më e rëndësishme në këtë botë. Edhe nëse ndonjëherë ndjeni se flokët ose lëkura juaj nuk ka ngjyrën e duhur, trupi juaj nuk ka madhësinë e duhur, ose veshjet tuaja nuk janë të nivelit të lartë, është dikush atje që ju do vërtet për atë që jeni. .

Virgjeresha
Ju keni një energji të madhe fizike me të cilën mund të trajtoni çdo gjë që ju del përpara. Mos ngurroni të punoni me orë më të gjata dhe të merrni përsipër punë shtesë. Ju mund ta trajtoni atë me lehtësi më të madhe sesa shumica e njerëzve mund ta trajtojnë vetëm orarin e tyre normal.

Peshorja
Edhe pse java po mbyllet, kjo nuk do të thotë se duhet të lini cilësinë e punës suaj të bjerë. Mbani një standard të lartë në çdo kohë. Puna që bëni sot do të vihet re – prandaj sigurohuni që jeni në formën tuaj më të mirë.

Akrepi
Është e rëndësishme të flisni për ndjenjat tuaja sot. Ju prireni t’i mbani brenda dhe të prisni derisa të ndërtohen dhe të shpërthejnë si një vullkan. Blloqet emocionale në sistemin tuaj po bllokojnë punën dhe po parandalojnë që energjitë e reja, më të shëndetshme të futen brenda.

Shigjetari
Kjo është një ditë e mrekullueshme për ju, ndaj shfrytëzoni sa më shumë çdo moment. Të tjerët do të frymëzohen nga arritjet tuaja të mrekullueshme. Ju jeni një superstar! Ndërsa i mbani të gjithë të magjepsur, shfrytëzojeni rastin për të dërguar dashurinë dhe bujarinë tuaj nga jashtë.

Bricjapi
Mbani mend historinë tuaj! Përpara se të filloni me një teknikë të re dhe një këndvështrim të ri për mënyrën se si duhen bërë gjërat, mbani mend se kush ka shkuar përpara jush dhe si ia ka dalë. Të qenit i ndërgjegjshëm për të kaluarën do t’ju ndihmojë tani dhe në të ardhmen.

Ujori
Ju nuk jeni të gatshëm të merrni ndonjë rrezik dhe këtu nuk ka asgjë të keqe. Mbajeni atë që keni, në vend që ta vendosni në rrezik për të fituar më shumë. Nuk është dita për të provuar fatin në kazino.

Peshqit
Veprimet tuaja janë në kundërshtim me besimet tuaja të vërteta. Ndaloni dhe mendoni se çfarë po bëni. Ju mund ta bëni këtë nga zakoni ose sepse dikush tjetër ju detyro. Merrni kohë për të ndaluar dhe reflektuar. Ndryshimi i madh është afër. 

horoskopi ditor

Sondazh

Poll

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni

Newsroom/ Karabolli: Shqipëria do kohë të përshtatet me TikTok, e provuan edhe gazetarët, s’ia dolën

Newsroom 9 |Tik-Tok Kultura, platformë krijimi apo dizinformimi?

Shoqata e Biznesit: Rënia e euros po na falimenton, BSH po fsheh atë që po ndodh!

Vasili në SPAK/ Meta: Asnjë shqetësim me drejtësinë, por afera e inceneratorëve

'Jemi pro protestave'/ Takoi Berishën, Meta: Do bashkëpunojmë për sezonin e ardhshëm parlamentar

Proteste per guroren

Tragjedi në Gramsh! Mbyten në Liqenin e Banjës, polumbarët nxjerrin trupat e babait dhe 2 djemve

“Rama ik” thirrje ne Rogozhine

Veliaj shthur gojën për kandidatin e Rrogozhinës: Ik o bixhozxhi, për sumën tate paske lekë!

VIDEO/ Veliaj shthur gojën për kandidatin e Rrogozhinës: Ik o bixhozxhi, për sumën tate paske lekë!