LIVE UPDATES
Aktualitet

'Ndrangheta'/ Të përfshirë në mafia dhe trafik droge, aksion në Itali, ndalohen 46 persona, mes tyre një politikan

"CALABRIA-TUNDIS", vepronte në territorin e përfshirë midis komunave të San Lucido, Falconara Shqiptare dhe Lombard. Anëtarët kryenin krime kundër personit, kundër rendit publik, kundër pronës dhe në fushën e drogës.

9 Maj 2023, 08:39 Nga A.B
'Ndrangheta'/ Të përfshirë në mafia dhe trafik
Policia

ITALI- 46 persona janë ndaluar nga autoritetet pas një aksioni blitz që ndodhi në orët e para të mëngjesit në Kozencë. Policia ka ndaluar një politikan dhe sipërmarrës pasi dyshohet se janë të përfshirë në trafikun e drogës, pastrimit të parave, shoqatave mafioze, raportojnë mediat e huaja.

"CALABRIA-TUNDIS", vepronte në territorin e përfshirë midis komunave të San Lucido, Falconara Shqiptare dhe Lombard. Anëtarët kryenin krime kundër personit, kundër rendit publik, kundër pronës dhe në fushën e drogës.

Shoqata mafioze u krijua dhe funksionoi me pëlqimin dhe legjitimitetin e organizatave të tjera mafioze dhe kriminale të qytetit të Kozencës, nëpërmjet rekrutimit dhe fillimit në ritet e pranimit në 'Ndrangheta'.

EMRAT E PERSONAVE TË PËRFSHIRË

Alò Andrea, Ambrosi Gianluca, Arlia Gianluca, Francesco Alessandro Bruno, Luciano Bruno, Davide Calabria, Fabio Calabria, Giuseppe Calabria, Pietro Calabria, Salvatore Caruso, Paolo D'Amato, Eugenio De Rose, Francesco De Filipore, Eugenio Giovanni Garofalo, Michele Iannelli "Tavulune", Giuseppe La Rosa, Francesco Lenti, Eugenio Logatto, Francesco Loizzo, Mario Maiolo, Marco Manfredi, Emilio Mantuano (lindur në 96), Andrea Molinaro, Gabriele Molinaro, Vincenzo Porto, Vincenzo , Angela Maria Salituro, Alessio Samà (i akuzuar për falsifikim, klasi 76), Vincenzo Senatore, Alessandro Serpa, Francesco Seerpa "Peppariello", Gianluca Serpa "Castagnella", Santoro Claudio, Santoro Andrea, Giovanni Tenuta, Tundiele Tundiele Andrea, Tundis, Michele Tundis "Marmuricchio", Vattimo Giovanni, Pamela Villico,Cristian Vommaro, Davide Vommaro, Luca Vommaro Marincola, Sestino Vulnera. 

Ne burg

Alò, Arlia, Bruno, Kalabria Fabio Giuseppe dhe Pietro, Caruso, Iannelli, La Rosa, Logatto, Maiolo, Mandredi, Molinaro, Porcaio, Tundis Andrea, Tundis Emanuele, Tundis Michele, Villecco

Arrest shtëpie

Conforti, D'Amato, Fiore, Garofalo, Nesci, Vommaro, Serpa Francesco

Detyrimi paraqitje

Ambrosi, Santoro Andrea dhe Claudio, Serpa Alessandro, Filippo, Sammarco, Senator dhe Vattimo, Vommaro Marincola./Dosja.al

operacion ne itali

Sondazh

Poll

Publikohen pamjet nga brenda bazës ajrore të Kuçovës, Komandanti: E gatshme për stërvitjen e trupave

Publikohen pamjet nga brenda bazës ajrore të Kuçovës, Komandanti: E gatshme për stërvitjen e trupave

Tempulli 2/ Me kanabis gati për shitje dhe shuma parash, arrestohen 4 të rinj në Tiranë

Dalin pamjet nga kasollja ku u vra 50-vjeçari në Durrës

Kontrabandonin ilaçe dhe telefona, arrestohen dy persona në Tiranë, sekuestrohen 47 iPhone

I vunë flakën eskavatorit me vlerë 150 mijë euro, arrestohen 2 autorët e ngjarjes

Reshjet e shiut dhe borës në vend, policia: Moderoni shpejtësinë e mos kryeni parakalime të gabuara

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni

Newsroom/ Karabolli: Shqipëria do kohë të përshtatet me TikTok, e provuan edhe gazetarët, s’ia dolën

Newsroom 9 |Tik-Tok Kultura, platformë krijimi apo dizinformimi?

Shoqata e Biznesit: Rënia e euros po na falimenton, BSH po fsheh atë që po ndodh!

Vasili në SPAK/ Meta: Asnjë shqetësim me drejtësinë, por afera e inceneratorëve