LIVE UPDATES
LIVE UPDATES

Djali vret babain në Lushnje, arrestohet nga policia, i riu ishte dënuar me 13 vite burg

• Andrea Stase ka mbytur të aitin Dhimitër Stase, 85 vjeç. Ngjarja ka ndodhur në fshatin Remas të Divjakës. Nga informacionet paraprake, dyshohet se djali e ka mbytur babain me duar. Shkaqet e ngjarjes së rëndë nuk dihen për momentin. • Pas krimit të rëndë, Stase është arratisur nga vendi i ngjarjes, por pas disa minutave ndjekjeje është vënë në pranga. • Shkaqet e ngjarjes dhe rrethanat nuk dihen ende. • Andra Stase është person me precedent penalë. Ai rezulton të jetë dënuar më herët me 13 vite burg.

7 artikuj për këtë temë.

1 MUAJ ME PARE

Mbyti babanë në Divjakë, banorët e zonës flasin për autorin: Këtu njihet si Kujtim, s'vuan nga shëndeti mendor

Djali vret babain në Lushnje, arrestohet nga policia, i riu ishte
Foto ilustruese

DIVJAKË- Banorët e fshatit Remas kanë dhënë detaje lidhur me marrëdhënien e Dhimitër Stases dhe djalit të tij, Andreas që pasditen e sotme e mbyti. Në prononcimet e tyre për mediat, banorët kanë dhënë versione të ndryshme se përse i biri kishte dy emra. Si arsye për identitetin e dyfshitë, banorët e zonës kanë dhënë dënimin e 58-vjeçari për drogë në Itali. Duke zbuluar se e njihnin me emrin Kujtim. 

"Ku nuk ka qenë, edhe mund të ketë bërë burg. Nuk e di, emrat e drogës janë nga 5-6 po këtu e thërrasim Kujtim. Unë isha pastruese erdha për ta ndihmuar për t'i pastruar shtëpinë. I ati e ka emrin Dhimitër Stase ndërsa i biri Kujtim,"-thanë banorët.

Po ashtu, ata kanë mohuar faktin se autori kishte probleme të shëndetit mendor.

"Nuk ishte me probleme. Për të kujdesej nusja e vëllait e Agronit shumë e mirë ajo. Kujtim e quajnë atë po s'kam dëgjuar ndonjë gjë të keqe. Jo nuk kanë qenë të rrezikshëm, nuk dimë gjë. Pyesni njerëzit e familjes,"-shtuan ata. 

1 MUAJ ME PARE

12 vite burg në Itali për drogë, edhe vjet u prangos nga Policia, kush është 58-vjeçari nga Divjaka që vrau të atin

Djali vret babain në Lushnje, arrestohet nga policia, i riu ishte
Pamje nga Divjaka

DIVJAKË- Divjaka u trondit sot nga një krim i rëndë, ku djali vrau të atin e tij të moshuar duke e dhunuar brutalisht, e më pas e mbyti. Deri më tani raportohet se 58-vjeçari Andrea Stase, rezulton me precedent penalë dhe nuk kishte shumë kohë që kishte dalë nga burgu në Itali. Stase ka qenë i dënuar me 12 vite burg në Itali, për çështje droge. Madje një vit më parë ka qenë i arrestuar në Shqipëri për drejtim mjeti në gjendje të dehur. Megjithatë, po ashtu raportohet se autori vuante probleme të shëndetit mendor, por krimin e ka kryer kur ka qenë në gjendje të dehur.

1 MUAJ ME PARE

Mbyti babanë/ Djali s'flet para policisë, ende nuk i ka dalë alkooli

Djali vret babain në Lushnje, arrestohet nga policia, i riu ishte
Pamje nga vendi i ngjarjes

DIVJAKË- Mbyti babanë, por Andrea Stase ende nuk e ka dhënë versionin e tij lidhur me çfarë ka ndodhur në Policinë e Divjakës. Kjo për shkak se ende nuk i ka dalë alkooli. Deri më tani raportohet se vrasja e 85-vjeçarit Dhimitër Stase ka ndodhur gjatë një konflikti me të birin e dehur, i cili i ka tërhequr vëmendjen të birit për përdorimin e alkoolit. Kështu ka nisur dhe dhuna ndaj tij nga i biri, që i mori dhe jetën. 

1 MUAJ ME PARE

VIDEO/ Dalin pamjet nga banesa në Divjakë, djali i mori jetën babait

Djali vret babain në Lushnje, arrestohet nga policia, i riu ishte
Pamje nga banesa në Divjakë

DIVJAKË- Pamjet që po shihni janë nga vrasja në Divjakë ku Andrea Stase, i cili vuante nga probleme të shëndetit mendor mbyti babanë e tij 85 vjeç, Dhimitër Stase në një kanal. Sipas burimeve, viktima ka pasur të 2 djemtë me probleme të shëndetit mendor, të dy me kartelë shëndetësore.

Shkak i zënkës dyshohet të ketë qenë gjendja e dehur e djalit, i cili nuk i ka pranuar kritikat e të atit dhe e ka dhunuar, e më pas mbytur derisa i ka marrë jetën. 58-vjeçari rezulton person me precedentë të mëparshëm penal, pasi ka kryer 13 vite burg.

1 MUAJ ME PARE

VD-Djali mbyti babanë në Divjakë, flet i afërmi: Kanë patur debate, s'e di ç'ka ndodhur

Djali vret babain në Lushnje, arrestohet nga policia, i riu ishte

DIVJAKË- Njëri prej të afërmve të familjes Stase ka dhënë detaje të reja lidhur me vrasjen e 85-vjeçarit nga djali i tij, pasditën e sotme. Në një prononcim për mediat, i afërmi tha se të dy kanë pasur konflikte me njëri-tjetrin prej kohësh, derisa situata ka degraduar në këtë pikë.

“Kanë patur debate, por unë nuk kam qenë prezent, djali jetonte këtu, nuk mund të jap informacion të saktë, unë e kisha xhaxhanë tim, ata bashkë jetonin,”-tha ai për mediat, duke mos preferuar që të identifikohej. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në fshatin Remas të Lushnjës, ku Andrea Stase, dhunoi dhe mbyti të atin e tij.

1 MUAJ ME PARE

Dhunoi dhe mbyti babain me duar, arrestohet 58-vjeçari në Divjakë, ishte bërë ‘tapë’

Djali vret babain në Lushnje, arrestohet nga policia, i riu ishte
Komisariati i Divjakës

DIVJAKË- Policia e Shtetit ka bërë me dije detaje lidhur me ngjarjen e rëndë në Divjakë, ku djali vrau babanë e tij, duke e mbytur në banesë. 58-vjeçari dyshohet se vuan nga probleme të shëndetit mendor, e shtohet se ngjarja ka ndodhur në momentin kur Andrea Stase ka qenë në gjendje të dehur kur ka kryer krimin e rëndë.

"Sot më datë 06.07.2022, është gjetur në banesë pa shenja jete dhe me shenja dhune, shtetasi M. S., 85 vjeç, banues në Remas, Divjakë. Nga hetimet paraprake autor i dyshuar i vrasjes së 85-vjeçarit dyshohet se është djali i tij, shtetasi A. S., 58 vjeç, i cili dyshohet se për motive të dobëta e ka mbytur. Eshtë shoqëruar në Komisariatin e Policisë Divjakë shtetasi A. S., dhe po punohet për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes", -njofton Policia.

1 MUAJ ME PARE

Mbyti në kanal babanë e tij, kapet i riu në Divjakë, ishte dënuar më parë me 13 vite burg

Djali vret babain në Lushnje, arrestohet nga policia, i riu ishte
Foto ilustruese

DIVJAKË- Andrea Stase ka mbytur në një kanal të atin e tij 85 vjeç, Dhimitër Stase. I moshuari ka ndërruar jetë në vend për shkak të asfiksisë, ndërsa i biri i tij sapo është shoqëruar nga forcat e policisë në komisariatin e Divjakës. Deri më tani është bërë me dije se Stase është person me precedentë të mëparshëm penalë, pasi rezulton i dënua me 13 vite burg. Por megjithatë ende nuk dien detaje lidhur me ngjarjen e ndodhur.

djali vret babain ne divjake andrea stase dhimitër stase

Sondazh

Poll

U plagos për disa ullinj, vdes 55-vjeçari tek Trauma, nuk i mbijetoi dot plumbave

U plagos për disa ullinj, vdes 55-vjeçari tek Trauma, nuk i mbijetoi dot plumbave

Policia aksion në call Centre

Zjarr në Berat, rrufeja godet shtyllën e tensionit, banorët mbeten pa energji elektrike

I këputi varësen nga qafa qytetares në Golem, arrestohet gjysmë i zhveshur 30-vjeçari

Zjarr në qendren e përpunimit të plehrave në Gjirokastër, policia nuk lejon gazetarët: Mos filmoni

Bllokimi i mjeteve lundruese pas tragjedisë në Himarë, protestë para Policisë së Shtetit

Inceneratorët, PL paraqet fakte të reja: Qeveria ka lënë peng në banka pronat publike

Banda e “skifterëve” i vë armën në kokë 23-vjeçarit për t’i grabitur paratë dhe biçikletën

Zjarr në“Malin e Bardhë”,banorët nisin aksionin para zjarrfikësve,shuajnë flakët me mjete rrethanore

Digjen pyjet në Mat! Aktivizohet një tjetër vatër zjarri, në Ulëz dhe Baz

Rreth 1 ton drogë në tre skafe, ja SKEMA që përdorën trafikantët për të 'mashtruar' radarët

Megaoperacioni antidrogë në Vlorë, policia jep detaje: U kap në ujërat italiane, kapëm 992kg kanabis

Turizmi në Shqipëri, Berisha konferencë urgjente: Kam 2 propozime, fokus tek transporti

E RËNDË! Përplasen dy makina pranë Kallmetit, 7 të plagosur, mes tyre dhe fëmijë

Tragjedia e Himarës, Policia aksion në bregdet, në 'shënjestër' dhjetëra 'Jet ski', gomone dhe skafe

Përfshihet nga flakët “Golfi” tek “Zogu i Zi”, shkak problemet teknike

Kulla e vrojtimit bosh...në Potam mungon roja bregdetare, pushuesit në mëshirë të fatit

Dita e tretë e protestave në Vlorë/ Pronarët e skafeve dhe gomoneve: Na lini të lundrojmë

8 kg kanabis, në makinë iu gjet edhe një kallashnikov! Arrestohen 3 të rinj në Tropojë

Bllokohen dy turistë gjermanë në Tropojë, përfundojnë në spital

Aktivizohet një vatër zjarri në Sarandë, digjet ullishtja

Sali Berisha: Ilir Meta është opozitar i vërtetë, do të bashkërendojmë aksionin

Çuçi pranon shoqatën e velierave: E kam krijuar me miq pasionantë, s'kam biznes

Bosh plazhi i Livadhit në Himarë, sezoni i verës dështim në Shqipëri

PARALAJMËRIMI/ Berisha-Ramës: Bëj ç’të duash, e ke kohën e numëruar!

Afera e Portit të Durrësit/ Berisha: Mos bini pre, mos blini apartamente

Tragjedia në Himarë/ Berisha: Janë zhdukur kamerat që kanë filmuar skenën e aksidentit

Meta: Do vendosë sovrani, do shikoni pastaj politikanët do bëjnë më si të fortë?

Meta i bën premtimin Ramës: Do përfundosh nën këmbët e popullit të lirisë!

Meta i del në krah Berishës: PD është një dhe vetëm një, koha e përgjumjes ka mbaruar

Begaj s'ka reaguar për tragjedinë e Himarës/ Meta: Nuk është etike ta komentoj, Çuçi të ketë turp

Ilir Meta: Iniciative ligjore në Kuvend për të garantuar indeksimin e pagave

Vrasja e 7-vjeçares në Potam, Arjan Tase mbërrin në Gjykatë, mbahet i fshehur nga kamerat

Tragjedia në Himarë, Berisha: Vogëlushja u vra nga një skafist qeveritar, duhet dorëheqje

A do kishte pasur dorëheqje po të ishte Basha ministër?Ja si i përgjigjet Berisha pyetjes pikante

Protesta para Kryeministrisë/ Bashkohet Ilir Meta dhe Sali Berisha

Incidenti/ Qytetari në protestë: Largohuni nga politika ju pleqtë! Berisha: Lëre mos e luaj!

Vrasja e 7-vjeçares, agravohet protesta, qytetarët përplasen me policinë

Manovra e rrezikshme në Shëngjin, Policia reagon pas videos me jet-ski: S'është aktuale

Fusnin mallra kontrabandë, arrestohen 4 persona

Protesta e sotme, Meta: Çdo qytetar duhet të jetë i pranishëm

Meta ngushëllime në familjen Avdia:Vrasje e paralajmëruar, tallje të thuash se kemi siguri në plazhe

E konfirmon! Berisha: Sot do jem në protestë si qytetar

Aksidenti me një viktimë në Elbasan, kamioni e bën COPË 'Benzin', autori qëndron ende në timon

Berisha te familja e 7-vjeçares: Krim horror, akt i kryer nga një njeri i qeverisë

Berisha del i përlotur nga familja Avdia

Tragjedia në Himarë/ Berisha shkon për ngushëllim në familjen Avdia

Tragjedia/ Nano vizitë te familja Avdia: S'dua të keqinterpretohet ardhja ime, jam këtu si prind

Zjarr i madh në Vaun e Dejës, mali i Zefjanës përfshihet nga flakët

Operacioni 'Streha' në Tiranë, i shpallur në kërkim për prostitucion, në pranga Klodian Lila