LIVE UPDATES
Aktualitet

Gruaja e denoncon për dhunë, bashkëshorti para policisë: Unë rri urtë si qengj

38 vjeçarja, sipas burimeve, i thotë policisë se i shoqi është jo vetëm dembel por edhe pijanec.

16 Maj 2022, 16:28 Nga DOSJA
Gruaja e denoncon për dhunë, bashkëshorti para policisë:
Foto Ilustruese

TIRANË- F.C . e kreu burgun për dhunë ndaj bashkëshortes. Por nuk mori asnjë mësim nga ky ndëshkim. Menjëherë sapo doli nga burgu ai qëndroi i qetë vetëm pak ditë. Dhe më pas nisi sërish nga avazi i vjetër. Dhunë, kanosje, të bërtitura dhe sherre me familjarët. Këtë e kallëzoi në komisariatin numër tre, e shoqja, e martuar prej tetë vitesh me burrin nga një fshat i Tiranës dhe me banim në kryeqytet.

“Problemet tona nisën nga dhuna. Mbas sjelljes së F. u detyrova të njoftoja policinë dhe burri u dënua me tetë muaj burg. U detyrova se ai vuri dorë dhe ndaj dy djemve tanë. Kur doli nga burgu im shoq nuk gjeti punë dhe nisi alkoolin, por urdhrat e tij dhe kërkimi i llogarisë sa kthehem nga puna ndaj meje dhe djemve tanë është e padurueshme”, ka thënë gruaja.

Sipas burimeve të Gazetasi.al pranë komisariatit numër tre, gruaja shton se mbas keqtrajtimeve në rastin e parë kur i shoqi shkoi në burg, nga frika u largua nga Shqipëria.

“Kërkuam strehim për shkak të dhunës por kjo nuk u pranua. U kthyem dhe paratë që fitoj, sapo doli nga burgu i kërkon burri, s’na lë asgjë ne të tjerëve”, ka deklaruar gruaja.

38 vjeçarja, sipas burimeve, i thotë policisë se i shoqi është jo vetëm dembel por edhe pijanec.

“Nuk e ka mësuar askush se duhet ti dalë zot familjes. Kam tetë vite që punoj vetëm unë për çdo gjë, sytë i kanë nga unë. Do para xhepi, do para për pije, për të dalë, dhe urdhëron”.

Gruaja i thotë policisë se ju nënshtrua për shkak të fëmijëve derisa kuptoi se i shoqi nuk kishte asnjë mundësi që të ndryshonte.

“Meqë nuk punon dhe faturat i paguaj unë, deshi të tregojë që bën diçka dhe ai. Kështu lidhi kabullin që të vjedhim energji elektrike. Unë me djemtë, në një nga rastet tani që doli nga burgu, mbasi na dhunoi shkuam tek im vëlla ku kërkuam strehim”.

Por tek i vëllai gruaja qëndroi vetëm një natë dhe duke shpresuar se i shoqi ishte qetësuar, të nesërmen bashkë me djemtë u kthye në shtëpi.

“Kishte ndryshuar bravën e derës, bëj të hapja derën, nuk hapej. I thamë “hape derën” dhe u përgjigj: s’keni më shtëpi këtu, ikni”. Ai është shprehur se do ti vrasë dhe ka thënë dhe në lokal “do ti vras në gjumë”. Policia i thotë Gazetasi.al se ka pyetur djemtë që kanë konfirmuar skenat e dhunës dhe madje edhe lutjen e mamasë që ta ndihmonin atë e të dilnin të gjenin para. Ish i burgosuri mësohet se është justifikuar se nuk ka kryer dhunë por se gruaja po përpiqet që të bëhet ajo si kryefamiljare.

“Që kur dola nga burgu shoh punën time, rri në dhomë dhe nuk flas fare. S’kam punë dhe gjithë historia fillon e mbaron tek paratë. Ajo më zë në gojë burgun dhe më thotë se do më çojë prapë në burg”, ka deklaruar F.C.

Policia thotë për Gazetasi.al se më shumë se gruan, kanë besuar fëmijët e saj dhe ndaj i kanë vënë prangat 43 vjeçarit.

Marrë nga Gazetasi.al

Sondazh

Poll

Tiranë, bënin kontrabandë me veshje, pije, cigare dhe rroba, 3 të arrestuar në 2 operacione

Tiranë, bënin kontrabandë me veshje, pije, cigare dhe rroba, 3 të arrestuar në 2 operacione

Me 14 emigrantë në Morinë, arrestohet 19-vjeçari, shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tij

Rrumbullaku ngre strukturë për emërimet në polici: Riformatim ekipeve që hetojnë krimin

Me dy kallashnikovë në shtëpi e municion luftarak, arrestohet 31-vjeçari në Dibër

"Porsche", "Maseratti" e 'Mercedes Benz", arrestohet 52-vjeçari që shiste mjetet e vjedhura në BE

Pellusha, rripa e çanta markash kontrabandë, arrestohet pronari i 5 dyqaneve në Tiranë e Durrës

Mandati i Xhaçkës, Bushka: Duam kohë për raportin. Alibeaj: Mos nxirrni sebepe

Dashnor Sula shpërndan "paund" në Kuvend, i lë ca para edhe Ramës tek vendi

Autor i 4 vjedhjeve në banesa dhe biznese, vihet në pranga 35-vjeçari në Tiranë

Aksident me vdekje në Korçë, zetori përplas motorin, dy persona të vdekur

PD kërkon përballje me Nanon:Trego ç’bisedove me Lamin për Martinajn. Naço:S’e lejon sekreti hetimor

“Ekstradoni kriminelët nga Dubai”, Noka shtron kërkesën. Naço: Na jep informacione nëse ke

Noka kërkon llogari për Martinajn, Kuko: Jam këtu për tjetër gjë, Deputeti:Po thërrasim Kulturën pra

Salianji: Ekstradoni kriminelët nga Dubai, këtu kërcet pushka, atje hapet shmapanja. Kuko:I takon MD

Salianji: Në Shqipëri kërcet pushka, në Dubai hapet shampanjë! Krerët e grupeve kriminale të lirë

Ka shkuar mirë? Rama del i qeshur nga "Vila 30", i hedh dorën në qafë Kurtit

E PAPRITUR! Rama zhvillon takim 'kokë më kokë' me Kurtin në Tiranë

'RING'/ Kontrabandë nga Libia në Durrës, sekuestrohen 2275 ton naftë, arrestohen 4 persona

Marrëveshja Shqipëri-Emirate të Bashkuara, Alibeaj: Kush kryen krime është në Dubai

Shqiptarët me gomone drejt Anglisë, Ministria e Brendshme: Nuk është fenomen i panjohur

Noka kërkon 'llogari' për zhdukjen e Martinajn: A ka informacion Qeveria? Thonë e gjeti hasmi

Bushka- Alibeajt: Ti je anatemuar në publik. Deputeti: Po e di, merr masë nëse shkela etikën

Çantën e mbushur me detonatorë e C4, arrestohet sa zbret nga urbani 44-vjeçari në Shijak

'Po u thonë diçka politikës shqiptare'/ Alibeaj: Çunat e Londrës vijnë në Bllok me makina angleze

Shqiptarët drejt Britanisë, Alibeaj: Largohen për të qëndruar në shtëpi bari, sa të rinj janë atje?

'Ligjet'/ Memorandumi Shqipëri-Britani e Madhe për emigracionin, Sula: Pse u miratua me urgjencë?

'Territorialja'/ PS kundërshton propozimin e PD, Balla: I qëndrojmë ndarjes aktuale me 61 Bashki

Balla: Bashkëpuntorët e sigurimit të shtetit sillen sikur nuk u ka hyrë asgjë në këmbë

'Të hetohet Berisha', Balla: Dua përgjigje nga SPAK, PS qëndron ndarjes aktuale të Bashkive

Xhixho përplaset me kryebashkiakun Suli për shkollën "Ibrahim Basha": Pse s'është ndërtuar?

Transportonte 17 emigrantë të paligjshëm, arrestohet 35-vjeçari në Qafë-Botë

Hajdari: Të dalim në protesta, një grup njerëzish me në krye Ramën po uzurpojnë pushtetet

Përkujtimohet Azem Hajdari,djemtë i shkojnë me nuset për dore,Rudina merr të bijën, s'mungon Berisha

Veliaj s'përmbahet përballë gjimnazistëve/ Tregon idenë e tij për një shkollë të mirë: Si hotel

24 vite nga vrasja e Hajdarit/ Berisha: Hyri në histori, për 3 ditë rrëzoi regjimin

Shqiptarët dynden drejt Britanisë, ambasadori: Pasurimi i shpejtë ju çon drejt drogës

Deputetja i kthehet keq ish-zv.kryeministrit: Ahmetaj po deshe ta liroj vendin ta drejtosh

Sulmi ndaj sistemeve/ Salianji dhe Noka kërkesë AKSHI-t: Pse nuk u garantua siguria?

Arsimimi në Shqipëri, Yuri Kim: Faktor kyç, ndikon në përparimin tuaj

'Fëmijët kanë mundësi të punësohen'/ Rama: 11-vjeçarja në Shenavlash mbante shtëpinë me para

Abetarja e unifikuar/ Rama: Maqedonia parimisht dakord, diskutuam me Malin e Zi dhe Serbinë

Dëgjohet muzikë në Kongres, Rama: Jetojnë me ‘radio’ në xhep, njëri më tha është zilja e gruas

Kongresi, Rama: Kërcënimi ndaj gjuhës është i madh, do diskutojmë futjen e saj në çdo nivel arsimi

Rama mbledh Kongresin e Arsimit, Yuri Kim ende përgjumshëm

Dita e parë e shkollës, Rama këshillon të vegjëlit: Bëni qef dhe punë

Shtëpinë e kishte kthyer në “dyqan”, arrestohet i riu në Fier, e spiunuan për "Zastava"

Hakerat e Iranit futen në sistemin e kamerave të kufijve shqiptarë! Publikojnë videon

Sulmi kibernetik, radhë të gjata në doganën e Bllatës

Probleme me sistemin TIMS në Kapshticë, po punohet me regjistra

Berisha: Rama firmos kontratat korruptive! Rrugën Korçë-Kolonjë e mori në dorë një ish-deputet i PS