LIVE UPDATES
Aktualitet

“Formula 1” në Euronews Albania, spektakël brenda dhe jashtë piste

5 gara, 4 fitues, 1 event sprint, transferime të bujshme mes pilotësh, inxhinierësh dhe drejtues skuadrash, skandale jashtë cirkuitit. Kjo është Formula 1 pas vetëm 5 garave, që kanë ngjallur tepër kuriozitet dhe kanë afruar fansa të rinj. Pavarësisht së shkuarës së lavdishme dhe së tashmes emocionuese, e ardhmja e “Formula 1” premton emocione akoma dhe më të bukura.  

17 Maj 2024, 16:19 Nga r.ll
“Formula 1” në Euronews Albania, spektakël brenda dhe
foto ilustruese

TIRANË- Kalimi në ekranin e Euronews Albania i një prej eventeve më të njohura e të dashura sportive në botë, “Formula 1”, ka qenë një dhuratë e bukur për audiencën shqiptare në përgjithësi dhe fansat e garës në veçanti. Kështu ata nuk kanë më nevojë të paguajnë abonimin në ndonjë platformë televizive, sepse si garën ashtu edhe provat e përgjithshme, mund t’i shikojnë falas në një kanal kombëtar.

5 gara, 4 fitues, 1 event sprint, transferime të bujshme mes pilotësh, inxhinierësh dhe drejtues skuadrash, skandale jashtë cirkuitit. Kjo është Formula 1 pas vetëm 5 garave, që kanë ngjallur tepër kuriozitet dhe kanë afruar fansa të rinj. Pavarësisht së shkuarës së lavdishme dhe së tashmes emocionuese, e ardhmja e “Formula 1” premton emocione akoma dhe më të bukura.  

Një serial që të mbërthen pas ekranit, me ngjarje e personazhe të rrallë: Max Verstappen, holandezi që po garon për titullin e katërt radhazi, po fiton gjithçka. Hamilton është rikthyer te Ferrari pas historisë te Mercedes, kurse David Sanchez është rikthyer te Renault  pas aventurës 3-mujore te McLaren.  Nga ana tjetër, Adrian Newey njoftoi largimin “konsensual” pas 19 viteve te Red Bull, nga ku largohet si kampioni që fitoi gjithçka. Hulkenberg do ta mbyllë sezonin te Haas përpara se të transferohet te Sauber, që në vitin 2026 do të quhet Audi.

Gara e radhës do ta çojë “Formula 1” në Emilia Romagna. Pista është vërtet magjike dhe fansat me zor presin garën zyrtare. Sepse ky është efekti i cirkuitit më prestigjioz e të famshëm në botë, i cili ende tre dekada pas ndarjes nga jeta të legjendarit Ayrton Senna vazhdon të ruajë magjinë e tij. Një magji që mund të përjetohet në të gjitha dimensionet e saj, brenda e jashtë piste, vetëm dhe ekskluzivisht në ekranin e Euronews Albania.

euronews albania formula 1

Sondazh

Poll

Berisha thirrje qytetarëve dhe partive opozitare: Bashkohuni me ne për qeveri teknike

Berisha thirrje qytetarëve dhe partive opozitare: Bashkohuni me ne për qeveri teknike

Berisha:Rama e do Shqipërinë pa shqiptarë!Ai tejkaloi edhe parashikimet gjenocidale të Çubrilloviçit

"Gjendemi përballë një katastrofe ekzistenciale", Berisha mban fjalën në protestë

Meta: Rama financohet në Uashington dhe Bruksel nga armiqtë më të egër, për ti ngulur thika Kosovës

Protestuesit te bashkia e Tiranës, hedhin molotov drejt godinës, flakë në dritaret e institucionit

"Turp për ata që përtojnë të vijnë këtu",Meta:Duhet të mblidhemi gjithë t'i vëmë vizën këtij regjimi

Mbështetësi besnik i Berishës dhe PD, Stresi ndan pamje nga protesta para kryeministrisë

PROTESTA/ Hidhet molotov drejt kryeministrisë, flakë te dera e godinës

Deputetët e PD dhe protestuesit lënë selinë blu, nisen drejt kryeministrisë i bashkohen protestës

"Të bashkuar në betejë"/ Nis protesta e opozitës para kryeministrisë, Meta mbërrin në tubim

Protesta kombëtare e opozitës

Protesta e opozitës, efektivët e policisë "blindojnë" kryeminstrinë

Gati protesta e opozitës, protestuesit mblidhen në selinë e PD

Interpelanca me Koçiun/, Tabaku: Nuk mund të bësh politikë me jetë njerëzish

“Rama të vijë në Kuvend dhe të japë llogari,” Zhupa: Maxhoranca do të ketë fatin e Beqajt

Debate të ashpra në Kuvend/ Nikolla i mbyll fjalë Nokës, deputetët e PD-së mblidhen te foltorja

Tensione në seancë, Bardhi- Braçes: Mbylle gojën, gore! Vrave njerëz dje para derës së SPAK-ut

Bardhi: Për çfarë e ka këshilluar Florian Coldea kryeministrin?

Me pranga në duar dhe i rrethuar me policë, dalin pamje nga arrestimi i Ilir Beqajt

Rama: Menaxherë të huaj do asistojnë QSUT-në, pagat e mjekëve sipas performancës

Rama sulmon mediat: Historia e kobaltit është e fabrikuar dhe kriminale

Rama: Të përdorësh uniformën si maskat e grabitqarëve, është krim kundër njerëzimit

Skandali te Onkologjiku, ministrja Koçiu:Mjekët që duan të punojnë në privat do duhet të marrin leje

Zjarr masiv në Shkodër/ Flakët SHKRUMBOJNË tregun e rrobave të përdorura dhe disa banesa

Zjarrfikëset në luftë me flakët në Shkodër, rrezikohen banesat

Zjarr në një treg rrobash në Shkodër/ Shtëllunga gjigande e tymit pushton zonën

“Jam çliruar nga ankthi i vulës dhe i logos”,Basha: Kushti që kam është distancimi nga Rama dhe Meta

Rrëzimi i interperlancës me Ramën, Spaho: Së shpejti do të zbytheni me këto qëndrime

Tritan Shehu: Berisha është anëtar i grupit të PD, po shkelni rregulloren

"Kuvendin po e trajtoni si dyqanin tuaj personal"/ Bardhi: Keni ndryshuar ditën e seancës plenare

"As emrin nuk guxoni t'ia përmendni"/ Vokshi dhe Felaj zihen për Sali Berishën: Nuk vendos Kuvendi

Klevis Balliu dëmtohet nga gazi lotsjellës i hedhur nga policia në protestë, të lënduar edhe Noka

Protesta e opozitës, qytetarët hedhin sende në drejtim të policisë, lëndohet efektivi

Protestuesit i vënë flakën gomave para bashkisë, zjarri shuhet nga policia

Përplasjet në Kuvend/ Seanca ndërpritet sërish 5 minuta, Nikolla-Nokës:Po më kërcënon? Të të vij zor

Opozita bllokon foltoren, Noka-Nikollës: Je përfaqësuese dinjitoze e narkoshtetit!

Bardhi ndryshime në Grupin Parlamentar të PD-së kërkon rikthimin e Berishës,Nikolla refuzon kërkesën

Freskohet me ujë dhe niset me vrull drejt policisë, çfarë synonte të bënte protestuesi para Kuvendit

Protestuesit qëllojnë me vezë dhe fruta policinë para Kuvendit: Hapeni rrugën!

Zjarr dhe tym i zi, protestuesit ndezin gomat jashtë Kuvendit

Protesta e opozitës, protestuesit vendosin goma të vjetra jashtë Kuvendit

Investigimi i Rai3, Meloni në krah të Ramës: Nuk ishte ai shenjestra, mirënjohës qeverisë shqiptare

Reportazhi i Rai3/ Rama: Shpëtuam afganët nga vdekja kur asnjë vend i NATO-s nuk i pranoi

Konferenca me Melonin në Shëngjin, Rama për investigimin e Rai 3: U hodh baltë mbi shqiptarët

Deputeti i opozitës italiane përplaset me Melonin në kampin e Gjadrit:Badigardët tuaj po më dhunojnë

“Mos i falni më"/ Rama për Opozitën: Braktiseni në vetminë e ujërave të zeza

Akuzat e Ahmetajt/ Rama: U përdor si hero një i arratisur i shpallur në kërkim ndërkombëtar nga SPAK

Reportazhi i RAI3/ Rama: Nuk iu shmanga ballafaqimit, gazetarët këtë e quajtën kurojo të madhe

Reportazhi i RAI3/ Rama: E kishin me Italinë, por RAI 3 dha një shfaqe të shëmtuar

Reportazhi i RAI3/ Rama: Baltë e pamerituar për Shqipërinë dhe shqiptarët