LIVE UPDATES
Aktualitet

"Dogjën pyll dhe thanë se ishte drogë"/ Hoxha: Efektivi i Velipojës i shkroi Ramës për parcelat me kanabis, paguan 3-4 mijë euro në polici

Sipas gazetarit, në Velipojë është bërë dhe një aksion për djegien e një sasie të madhe kanabisi, por që në të vërtetë është djegur një sipërfaqe e madhe pyjore. 

29 Shtator 2022, 13:53 Nga F.M
"Dogjën pyll dhe thanë se ishte drogë"/ Hoxha: Efektivi
Edi Rama

TIRANË- Gazetari Artan Hoxha ka deklaruar se vetë kryeministri Edi Rama, ministri i Brendshëm Bledi Çuçi e ish-Drejtori i Ppërgjithshëm i Policisë, Gledis Nano kanë marrë informacione në rrugë zyrtare për pacelat të shumta me kanabis në Velipojë. I ftuar në 'ABC', Hoxha tha se një efektiv ka raportuar gjithçka me emra policësh që kishin marrë para për të 'mbuluar' trafikun e drogës. Sipas gazetarit, në Velipojë është bërë dhe një aksion për djegien e një sasie të madhe kanabisi, por që në të vërtetë është djegur një sipërfaqe e madhe pyjore. 

"Ka qenë një detyrë e ish-drejtorit të Policisë, Gledis Nanos që e kanabisin të mos tolerohej askush. Shkodra ka qenë më problematikja. Kemi denoncuar dhe vrasjet e ndodhura më herët. Ndodhën 4 ngjarje më pas që kishin si synim efektivët e policisë kriminale. Policia goditet kur ajo vepron. Të katërta rastet në Shkodër nuk janë zbuluar as sot e kësaj dite. U goditën mjetet e këtyre policëve me eksploziv. Në Velipojë, në muajin qershor ishin 200 mijë rrënjë kanabis. për rastin e Velipojës u arrestuan policët, por më pas u liruan sepse ata kishin informuar që kishteë kultivim kanabisi në zonën e tyre, në fushën e kombinuar me misër. Në Shqipëri arrestojnë dhe kryeplakun që nuk ka lidhje, po i fusin ata. Plotësojnë statistikën. Ata kishin raportuar për çdo detaj që dinin në lidhje me parcelat e mbjella dhe me të gjitha. Kanë njoftuar edhe kryeministrin. Dhe, jo vetëm që nuk janë marrë masa, por janë shitur emrat e personave që kanë raportuar ku ishin parcelat. Ishte njoftuar edhe ministria e Brendshme e çdo njeri. Kam kopje vendimi dhe ky informacion është nisur në njësinë Temal në Vaun e Dejës. I është nisur Ramës me numër protokolli 128, mban datën 2 gusht 2022. Informacioni ju nis Ramës, Çuçit dhe Nanos. Personi që e shkruan thotë, informoj se ka persona që kultivojnë kanabis dhe mbrohen me njerëz të armatosur. Personi në fjalë referon dhe punonjës policie që ka ndihmuar grupet kriminale që paguajnë nga 3-4 mijë euro për parcelë. Në letër thuhet dhe është djegur një sipërfaqe pylli dhe është raportuar se është djegur kanabisi. Nuk ka ndodhur kjo gjë,"- tha Hoxha ndër të tjera. 

artan hoxha

Sondazh

Poll

Skafi me turistë pëson avari, bllokohet në det, policia e nxjerr në breg, momenti i shpëtimit

Skafi me turistë pëson avari, bllokohet në det, policia e nxjerr në breg, momenti i shpëtimit

Drift si i 'çmendur' në rrugët e Vlorës, gjobitet me 750 mijë lekë i riu në Vlorë, i hiqet patenta

35-vjeçari përplas të miturën me makinë dhe arratiset, momenti kur kalimtarët rrethojnë të voglën

'Big Brother' në Shqipëri, zbulohen 3 kamera sigurie në lagjet e Memaliajt dhe 1 në Burrel

Hiqen 39 kamera në Korçë dhe Pogradec

Dalin të tjera pamje nga zjarri në parking, zona e rrethuar me polici, banorët në panik

Dalin të tjera pamje nga zjarri në parkingun e kullës, zona e rrethuar me polici, banorët në panik

Zjarri nisi nga parkingu, dalin pamjet nga djegia e kullës 41-katëshe, zona e mbuluar nga tymi

Momenti i arrestimit të Xhevit Sinanit, vrau gruan e vëllain e tij në Gramsh

Vodhën 8 dyqane dhe banesa, në pranga 16-vjeçari, në kërkim shoku i tij

ME VIDEO- Zbulohen 47 kamera sigurie në Durrës, Shijak dhe Krujë

Nxirrnin inerte pa asnjë dokument, arrestohet administratori i një guroreje në Krujë

Aksioni në Vlorë, policia çmonton 16 kamera sigurie të vendosura nga grupet kriminale

"Meta e ka djalë halle", Kryemadhi flet për Dorian Duçkën: Sa ishte te ne qe në rregull

Me dosje në duar, Shkëlzen Berisha mbërrin në SPAK

"Mik është fjalë e madhe"/ Rama tërheq fjalët: Fola anglisht

Rama: Drejtësia amerikane foli, unë jam ulur në Strasburg me njerëz non-grata

"Mik është fjalë e madhe"/ Rama tërheq fjalët: Fola anglisht për marrëdhënien

Rama: Nezajn e njoha përmes agjentit të FBI-së. Duçka ka punuar pa pagesë për mua

Rama pranon takimet me ish-agjentin e FBI: Ndodhën! Po keqlexohen hetimet për të sfumuar 21 janarin

Dosja e FBI/ Rama: Drejtësia amerikane nuk flet për vrasje nga pakujdesia kur urdhrat i jep shteti!

VIDEO-ja që përgënjeshtron Ramën, në shtator e konsideronte mik ish-agjentin e FBI, sot e tërhoqi

Gjenden 38 kamera të tjera në qytetin e Shkodrës

“Manipulimi”/ Iu prezantua si avokat dhe i mori 1.2 mln lekë një gruaje, arrestohet 54-vjeçari

Aksident tragjik në Fushë Kuqe, përplasen dy makina me njëra-tjetrën, ndërron jetë në vend 2-vjeçari

Kanabis i kultivuar në vazo, pamje nga vila në Shijak që ishte kthyer në 'shtëpi bari'

Aksident i frikshëm në Lezhë, 3 automjete përplasen kokë më kokë, një person në gjendje të rëndë

Hoxha në Drejtori: Rama e Berisha tu përgjigjen fëmijëve të të vrarëve, Garda ekzekutoi të pafajshëm

Artan Hoxha batuta nga dera e Drejtorisë së Policisë: Jam me pallto leshi se do rri gjatë

Me pistoletë në brez e 7 fishekë, 'Shqiponjat' kapin 26-vjeçarin në Tiranë

Përfundon mbledhja e Këshillit të Sigurimit, Rama largohet nga Presidenca

Banesa në rrezik nga rrëshqitja masive e dherave në Durrës

Operacioni 'Mjedisi' në Krujë, vihen në hetim 5 persona, administratorë të 5 guroreve

Rruga e Arbrit ishte e bllokuar, Policia: Kemi shtuar masat, duam të parandalojmë aksidentet

Qindra makina të bllokuara në të ftohtë, ç’po ndodh në Rrugën e Arbrit

Meta s'pritet si kryetar i 'Partisë së Lirisë' në Elbasan, demokratja: Ftojmë Presidentin e vendit

Magazina me dhjetëra bidona plastikë ne Kukes, mbaheshin lëndë radioaktive natyrore dhe kimike

Rrëmbyen dhe plagosën 39-vjeçarin, arrestohen 4 famijarët në Sarandë

Veshur me tuta, si u kap 'Kili' në vilën e Ramazan Rrajës, oficerët kërkojnë me detektorë në Nikël

Drejtonte pa leje drejtimi automjetin, me shpejtësi 216 km/h, vihet në pranga 18-vjeçari

Shi dhe erë e fortë, çfarë po ndodh në Fier, 'stuhia' mbërthen qytetin

Moti i keq përmbyt Lezhën, uji mbulon rrugët, qarkullimi i makinave thuajse i pamundur

Me çantën 'Gucci' në dorë, Elvis Roshi 'lufton' me erën e gazetarët...për pak i bie pemës

Arrestohen 3 hajdutët e bizneseve në Shijak, një tjetër shpallet në kërkim

Lezha e përmbytur, uji futet në hyrje pallatesh dhe oborret e shkollave

Rama nga Davos: Ju prezantoj me shqipet që mbrojnë Zvicrën

Operacioni “Wanted”/ Policia arreston 4 persona në Vlorë

Përroi bllokon makinën, banorët e zonës shpëtojnë familjen me 5 anëtarë në Lezhë

Braçe: Nëse dikush do të ndërtojë projekt në tokë të tjetër kujt, s’ka pse bëhet shteti pjesë fare

‘Shpërthen’ Shehi: Kamionët me drogë kalojnë nga Rapiskani, turp për qeverinë e para vitit 2013