LIVE UPDATES
Aktualitet

DENONCIMI- Mashtruesi i merr 300 Euro për punë në Gjermani dhe e lë rrugëve

Plarenti thotë se mbeti rrugëve pa punë e pa para.

25 Nëntor 2022, 22:06 Nga k.m.
DENONCIMI- Mashtruesi i merr 300 Euro për punë në Gjermani dhe e
Foto ilustruese

Plarent Berxha ka dërguar një video mesazh në redaksinë e “Stop”, me anë të të cilit denoncon shtetasin Mondi Aliaj nga Vlora. Ky i fundit në Shtator të këtij viti i ka marrë 300 Euro, duke i premtuar një vend pune në Gjermani në një stallë kuajsh. Plarenti shkoi në Gjermani, por puna nuk ekzistonte dhe Mondi u zhduk. Plarenti thotë se mbeti rrugëve pa punë e pa para.

Plarent Berxha: Ky person, për të cilin bëhet llaf, quhet Mondi Aliaj nga Vlora. Ky person më premtoi një punë në Gjermani në stallë kuajsh dhe unë me të rashë dakord kundrejt një pagese 300 Euro, që ia dhashë në dorë dhe u nisa për në Gjermani. Kur shkova në Gjermani, Mond Aliaj më çoi numrin e një personi Qazim Aliaj, i cili ishte nga Kosova dhe më priti atje. Rrugës duke shkuar në shtëpi, Qazimi më tha që ti je ai djali për saldim? Unë i thashë, që jam për punë në stallë kuajsh, jo saldim. Fola me Mondin dhe ai më tha, që prit 2-3 ditë aty dhe do të çoj te stalla e kuajve. Prita 1 javë, 2 javë kaluan 21 ditë, e telefonoja vazhdimisht. Mondi mua më gënjente. Ngela rrugëve pa lekë pa gjë.

Mond Aliaj në një telefonatë me gazetaren e “Stop” e mohoi gjithë këtë situatë dhe u shpreh i gatshëm të ballafaqohej.

Gazetarja: Unë jam Domenika, gazetare e emisionit “Stop” në Tv Klan. Të marrim në lidhje me zotin Plarent Berxha.

Gazetarja: Zotin Plarent Berxha që e keni çuar në Gjermani?

Mond Aliaj: S’kam çuar njeri në Gjermani. Kush është ky?

Gazetarja: Po e njihni ju zotin Plarent Berxha, e keni çuar në Gjermani keni marrë dhe 300 Euro.  

Mond Aliaj: Jo më vjen shumë keq!

Gazetarja: Mund të bëjmë një përballje me zotin Plarent nëse nuk e njihni?

Mond Aliaj: Patjetër! Kur të doni, pa problem fare!

Por pas mbylljes së telefonit, mori menjëherë denoncuesin, duke i kërkuar llogari, se pse kishte ngritur problemin te gazetarja.

Mond Aliaj: Më ka marrë një gazetare në telefon.

Mond Aliaj: Një Plarent e ke çuar në Gjermani, ku di unë, ça më thoshte!

Denoncuesi: Të mori gazetarja në telefon?

Denoncuesi: Po! Gazetaren e kam lajmëruar unë për arsyen e lekëve, që s’po m’i ktheni. Unë vajta dy muaj pas teje, po bredh, hë do m’i dërgosh sot, hë do m’i dërgosh nesër. S’po më jep lekët vëlla! Unë jam hallexhi. Pak, që më le rrugëve në mes të Gjermanisë. Nga 300 Euro më the do të jap gjysmën, edhe gjysmën s’po ma jep.

Mond Aliaj: Ore nuk duhet ta kishe bërë këtë!/tvklan.al

plarent berxha

Sondazh

Poll

Zjarr masiv në Shkodër/ Flakët SHKRUMBOJNË tregun e rrobave të përdorura dhe disa banesa

Zjarr masiv në Shkodër/ Flakët SHKRUMBOJNË tregun e rrobave të përdorura dhe disa banesa

Zjarrfikëset në luftë me flakët në Shkodër, rrezikohen banesat

Zjarr në një treg rrobash në Shkodër/ Shtëllunga gjigande e tymit pushton zonën

“Jam çliruar nga ankthi i vulës dhe i logos”,Basha: Kushti që kam është distancimi nga Rama dhe Meta

Rrëzimi i interperlancës me Ramën, Spaho: Së shpejti do të zbytheni me këto qëndrime

Tritan Shehu: Berisha është anëtar i grupit të PD, po shkelni rregulloren

"Kuvendin po e trajtoni si dyqanin tuaj personal"/ Bardhi: Keni ndryshuar ditën e seancës plenare

"As emrin nuk guxoni t'ia përmendni"/ Vokshi dhe Felaj zihen për Sali Berishën: Nuk vendos Kuvendi

Klevis Balliu dëmtohet nga gazi lotsjellës i hedhur nga policia në protestë, të lënduar edhe Noka

Protesta e opozitës, qytetarët hedhin sende në drejtim të policisë, lëndohet efektivi

Protestuesit i vënë flakën gomave para bashkisë, zjarri shuhet nga policia

Përplasjet në Kuvend/ Seanca ndërpritet sërish 5 minuta, Nikolla-Nokës:Po më kërcënon? Të të vij zor

Opozita bllokon foltoren, Noka-Nikollës: Je përfaqësuese dinjitoze e narkoshtetit!

Bardhi ndryshime në Grupin Parlamentar të PD-së kërkon rikthimin e Berishës,Nikolla refuzon kërkesën

Freskohet me ujë dhe niset me vrull drejt policisë, çfarë synonte të bënte protestuesi para Kuvendit

Protestuesit qëllojnë me vezë dhe fruta policinë para Kuvendit: Hapeni rrugën!

Zjarr dhe tym i zi, protestuesit ndezin gomat jashtë Kuvendit

Protesta e opozitës, protestuesit vendosin goma të vjetra jashtë Kuvendit

Investigimi i Rai3, Meloni në krah të Ramës: Nuk ishte ai shenjestra, mirënjohës qeverisë shqiptare

Reportazhi i Rai3/ Rama: Shpëtuam afganët nga vdekja kur asnjë vend i NATO-s nuk i pranoi

Konferenca me Melonin në Shëngjin, Rama për investigimin e Rai 3: U hodh baltë mbi shqiptarët

Deputeti i opozitës italiane përplaset me Melonin në kampin e Gjadrit:Badigardët tuaj po më dhunojnë

“Mos i falni më"/ Rama për Opozitën: Braktiseni në vetminë e ujërave të zeza

Akuzat e Ahmetajt/ Rama: U përdor si hero një i arratisur i shpallur në kërkim ndërkombëtar nga SPAK

Reportazhi i RAI3/ Rama: Nuk iu shmanga ballafaqimit, gazetarët këtë e quajtën kurojo të madhe

Reportazhi i RAI3/ Rama: E kishin me Italinë, por RAI 3 dha një shfaqe të shëmtuar

Reportazhi i RAI3/ Rama: Baltë e pamerituar për Shqipërinë dhe shqiptarët

Tensionohet situata, zjarr para bashkisë së Tiranës, protestuesit i vënë flakën gomave

Themelohet Partia Mundësia, Shehaj: Jemi bashkuar për të bërë realitet një parti të re politike

"Regjimet nuk kanë kurrë fund të lavdishëm"/Noka: Sa më shumë Edveri juaj të rrisë represionin e tij

Açka vendos fotot e Stalinit dhe Leninit në sallën e Kuvendit

E paprecedentë në Kuvend, gardisti urdhëron gazetarët të dalin nga salla, ata i kthehen: Gangster

Projekt-rezoluta për krimet e komunizmit/ Gjekmarkaj: Nuk u kërkua kurrë falje!

"Shpik histori nga Ilirët e Pellazgët", Spiropali-Basha, replika: Keni një paqartësi historike

Vettingu në politikë, Spiropali: SPAK-un e kemi lënë të lirë nga kontrolli politik

Basha: Të vetmet akte të dërguara për luftën ndaj korrupsionit janë varrosur në sirtarë

Komisioni hetimor antikorrupsion/ Sula: Hiqeni nga rendi i ditës, të raportojnë institucionet

Shehu nga kuvendi: OKB votoi rezolutën për të njohur genocidin serb, mazhoranca jonë e rrëzoi

Pr. vendimi për ngritjen e Komisionit të Posaçëm Antikorrupsion,Gazment Bardhi largohet nga Kuvendit

Kuvendi voton sot Komisionin antikorrupsion,Nikolla nxjerr gazetarët nga salla,reagon ashpër opozita

Rrëzohet kërkesa e opozitës për mocionin me debat / Zhupa-Nikollës: Dëshiron t’i tregosh besnikëri

Komisioni i Posaçëm Antikorrupsion/' Basha: Manovër elektorale e Ramës. Nuk mund të jemi pjesë

Dhunimi i Sokol Mëngjesit/ Policia: Arrestohet organizatori, 20 mijë euro për atë që jep informacion

"E ardhmja nuk mund të mbrohet nga arma", Rama: Ka ardhur koha të ndërtojmë një NATO të arsimit

"Pyes veten kush je"/ Bardhi replikon me Spiropalin: Mos je gjë motra e Olsi Ramës

Rezoluta anti-korrupsion, Çuçi: Ka rënë korrupsioni, 95 % e shërbimeve kryhen nga telefoni

"Vënia në kontroll e SPAK, fantazi"/ Rama i kthehet Opozitës: Po treteni tek 'Rrugica e Shpresës'

Rama mban fjalën në seancë plenare, deputetët godasin tavolinat

"Keni ende shumë për të parë"/ Rama: Korrupsioni në Shqipëri vazhdon

Rezoluta e PS-së në Kuvend/ Rama: Jemi në luftë me korrupsionin prej 10 vjetësh