LIVE UPDATES
Aktualitet

Artan Hoxha përballet me karkalecë të ardhur nga Ekuadori në Vlorë: Cilësia mbi 93-94%, u futa vetë në kuzhinë

Ai shton më tej se kishte kërkuar kos deleje, por restoranti nuk kishte.

9 Gusht 2022, 17:50 Nga F.M
Artan Hoxha përballet me karkalecë të ardhur nga Ekuadori në
Karkalecë nga Ekuadori dhe Artan Hoxha

TIRANË- Gazetari Artan Hoxha ka kërkuar që të konsumojë prodhime deti në një nga restorantet shqiptare, por është përballur me një produkt të ardhur nga ana tjetër e botës, Ekuadori. Në një postim në Facebook, Hoxha tregon krah një fotoje ku shihet dhe vendprodhimi i karkalecave, se kamerieri e kishte lavdëruar karkalecin e ardhur nga Ekuadori për cilësinë. E sipas gazetarit, i cili shkruan me humor se çdo që vjen nga atje ka cilësi mbi 93-94%, djali nuk e kishte gënjyer, pasi ishte future vetë në kuzhinë dhe e kishte vërtetuar këtë gjë.

Ai shton më tej se kishte kërkuar kos deleje, por restoranti nuk kishte. “Djemtë e Velçes kanë ikur në Ekuador,”- i ka thënë kamerieri dhe si përfundim Hoxha thotë se më mirë do të konsumojë një misër të pjekur. Sepse sipas Hoxhës, ata që i shesin, romët, nuk ndërrrojnë as vend, as arën ku vjedhin dhe as çmimin.

Postimi i plotë:

Erdhi ”malli” i mire, erdhi….Karkalec i fresket taze, nga Ekuadori…“Kemi karkalec te fresket taze, i sapo dale nga deti”,-me thote gjithe siguri dhe garanci kamarieri.Mire qe nuk pertova dhe u futa vetë ne guzhine. Te drejte kishte mavriu, i sapo dale jo nga deti por nga oqeani fare. Por puna eshte se e kane kapur dy oqeane larg, as ne Atlantik jo, por ne oqeanin Paqesor. “Degjo djale - i thashe, - ky vertete ka dale nga deti, por ka dale nga konteineri i ardhur me det pasi ka bere nje muaj rruge nga porti Guayaquilit ne Ekuador deri ne Durres”.Edhe pse ne fakt per cilesine e karkalecit nuk genjeu. Çfare vjen nga Ekuadori me konteiner, eshte e garantuar qe ka cilesi mbi 93-94%.

Hoqa dore nga karkalecat e Ekuadorit dhe kerkova kos dele nga ai i vendit. Ku ta gjej kosin e deles?-tha kamarieri.Si ka mundesi, gjithe ato tufa me dhënë nga Mali Velçes ku e çojne qumeshtin?!Ku kane mbetur me dhene, ai i vrare!!! Kush ti ruaj???Djemte e Velçes kane ikur ne Ekuador,-ma ktheu kamarieri…U pa puna, me mire po kerkoj ndonje miser te pjekur. Kam pare disa rome verdalle.Shyqyr zotit ata jane te vetmit qe nuk kane ndryshuar as vendin, as aren ku vjedhin misrat dhe as çmimin….

artan hoxha

Sondazh

Poll

Kontrabandonin ilaçe dhe telefona, arrestohen dy persona në Tiranë, sekuestrohen 47 iPhone

Kontrabandonin ilaçe dhe telefona, arrestohen dy persona në Tiranë, sekuestrohen 47 iPhone

I vunë flakën eskavatorit me vlerë 150 mijë euro, arrestohen 2 autorët e ngjarjes

Reshjet e shiut dhe borës në vend, policia: Moderoni shpejtësinë e mos kryeni parakalime të gabuara

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni

Newsroom/ Karabolli: Shqipëria do kohë të përshtatet me TikTok, e provuan edhe gazetarët, s’ia dolën

Newsroom 9 |Tik-Tok Kultura, platformë krijimi apo dizinformimi?

Shoqata e Biznesit: Rënia e euros po na falimenton, BSH po fsheh atë që po ndodh!

Vasili në SPAK/ Meta: Asnjë shqetësim me drejtësinë, por afera e inceneratorëve

'Jemi pro protestave'/ Takoi Berishën, Meta: Do bashkëpunojmë për sezonin e ardhshëm parlamentar

Proteste per guroren

Tragjedi në Gramsh! Mbyten në Liqenin e Banjës, polumbarët nxjerrin trupat e babait dhe 2 djemve