LIVE UPDATES
Aktualitet

"Armë dhe heroinë”/ Dënohen 17 anëtarët e grupit ndërkombëtar të trafikut të heroinës në Spanjë, mes tyre edhe shqiptarë

Rrjeti që tani dënohet kishte një strukturë qartësisht piramidale, të drejtuar nga njerëz me histori krimesh, në këtë rast një shtetas turk që jetonte në Madrid, i cili kontaktoi bashkatdhetarët e tij, nëpërmjet Holandës, mbledhja e barit

29 Shtator 2022, 16:18 Nga k.m.
"Armë dhe heroinë”/ Dënohen 17 anëtarët e
Pamje nga gjyqi

SPANJË- Autoritetet spanjolle kanë shpërbërë një grup të trafikut të lëndëve narkotike, në përbërje të të cilit ishin shqiptarë, turq, portugezë, spanjollë dhe uruguajanë. Po identiteti i asnjërit prej tyre nuk është bërë me dije. Të gjithë pranuan se ishin pjesë e një rrjeti kriminal ndërkombëtar të dedikuar për shpërndarjen e heroinës në shkallët të ndryshme, duke nisur nga furnizimi deri te magazinimi.

Gjatë aksionit u arrestuan 25 persona (një nga drejtuesit vdiq në 2018, ndërsa të ndaluar të tjerë nuk u ulën më në stol për arsye të ndryshme), e po ashtu u sekuestruan edhe 16 kilogramë heroinë. Rrjeti që tani dënohet kishte një strukturë qartësisht piramidale, të drejtuar nga njerëz me histori krimesh, në këtë rast një shtetas turk që jetonte në Madrid, i cili kontaktoi bashkatdhetarët e tij, nëpërmjet Holandës, mbledhja e barit

Gjatë kontrollit, Garda ka zbuluar një laborator brenda një garazhi, ndërsa në të njëjtën ndërtesë, trafikantët e drogës kishin përshtatur një dhomë për marrjen e depozitave dhe pagesat për furnitorët dhe një tjetër për laboratorin , ku u gjetën disa presa hidraulike, shirita paketimi dhe kallëpe, produkte kimike dhe lëndë prerëse, të gjitha për paketimin e heroinës.

Në total, agjentët kryen 18 kontrolle në provincat e Madridit, Ourense dhe Pontevedra, ku u sekuestruan 16 kilogramë heroinë e pastër. Përveç laboratorit, Instituti i Armatosur sekuestroi 35 mijë euro cash, një pistoletë me municion dhe 11 automjete luksoze./diariodepontevedra.es

spanje arrestohen shqiptaret ne spanje

Sondazh

Poll

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni

Newsroom/ Karabolli: Shqipëria do kohë të përshtatet me TikTok, e provuan edhe gazetarët, s’ia dolën

Newsroom 9 |Tik-Tok Kultura, platformë krijimi apo dizinformimi?

Shoqata e Biznesit: Rënia e euros po na falimenton, BSH po fsheh atë që po ndodh!

Vasili në SPAK/ Meta: Asnjë shqetësim me drejtësinë, por afera e inceneratorëve

'Jemi pro protestave'/ Takoi Berishën, Meta: Do bashkëpunojmë për sezonin e ardhshëm parlamentar

Proteste per guroren

Tragjedi në Gramsh! Mbyten në Liqenin e Banjës, polumbarët nxjerrin trupat e babait dhe 2 djemve

“Rama ik” thirrje ne Rogozhine

Veliaj shthur gojën për kandidatin e Rrogozhinës: Ik o bixhozxhi, për sumën tate paske lekë!

VIDEO/ Veliaj shthur gojën për kandidatin e Rrogozhinës: Ik o bixhozxhi, për sumën tate paske lekë!

Newsroom 8 | MJEKU: EDHE UNË BËRA THIRRJE TË FIKEJ TV

Newsroom 8 | FJONA ÇELA: MEDIAT OPOZITARE U DISKRIMINUAN