LIVE UPDATES
Aktualitet

Aktorja Ceno: Bashkia Tiranë nisi një projekt për park tek Liqeni i Thatë, sot ndërtohet pallat

Ceno ka postuar dhe foto e krahas tyre shkruan se dikush ka rrethuar vendin me një gardh llamarine dhe nuk ka vendosur asnjë tabelë në lidhje me punimet që po kryhen.

24 Qershor 2022, 10:39 Nga F.M
Aktorja Ceno: Bashkia Tiranë nisi një projekt për park tek Liqeni
Egla Ceno

TIRANË- Aktorja Egla Ceno ka denoncuar ngritjen e një pallati në një zonë tek Liqeni i Thatë. Në një postim në Facebook, Ceno shkruan se në një zonë të Liqenit të Tahtë, Bashkia Tiranë ka rreth gjashtë muaj që ka vendosur një tabelë për nisjen e punimeve të projektit që do e shndërronte në park dhe pedonale. Por në vend të atij projekti, ka nisur ndërimi i një pallati. Ceno ka postuar dhe foto e krahas tyre shkruan se dikush ka rrethuar vendin me një gardh llamarine dhe nuk ka vendosur asnjë tabelë në lidhje me punimet që po kryhen.

Denoncimi i plotë:

Eshte nje zone ne Liqenin e Thate, aktualisht me shkurre e ferra, ku Bashkia Tirane ka rreth 6 muaj qe ka vendosur tabele per nisjen e punimeve te projektit qe do e shnderronte ne park dhe pedonale.  Ne vend te nisjes se punimeve per te zbatuar kete projekt te miratuar dhe te ekspozuar ne terren nga vet Bashkia, po nisin punimet per ndertim pallati.  Dikush, nuk dihet se kush, ka ngritur gardh llamarine pa asnje tabele shpjeguese per tipologjine e punimeve qe do zhvillohen.

Raportimet ne polici nga komuniteti nuk konkludojne ne asnje pergjigje, policia nuk ka asnje informacion, njesia bashkiake nuk ka asnje informacion, IKMT eshte “momentalisht e paarritshme”, denoncimet neper portale qeveritare “shqiperiaqeduam.al” nuk na kane kthyer asnje xhevap deri me tani.  Dime vetem qe nga zone jeshile, rrezikon (a ndoshta eshte kthyer tashme) ne zone ndertimi.  Ftoj zyrat e kompetencave, te bejne nje verifikim serioz, qe mos te ndihemi qytetare te dores se dyte, e te trete ne vendin ku jetojme. Komuniteti i rr. Hamdi Garunja, Liqeni i Thate.

Aktorja Ceno: Bashkia Tiranë nisi një projekt për park tek Liqeni
Denoncimi

egla ceno bashkia tirane liqeni i thate

Sondazh

Poll

Dosja Sot Date 30 Mars

Dosja Sot Date 30 Mars

Zbulohen mbi 2 mijë fidanë kanabisi në Velipojë arrestohet 55-vjeçari, në kërkim vëllai i tij

Lapsusi frojdian i Berishës, ngatërron Masakrën e Lumës me atë elektorale në vitin 2013

Dosja Sot Date 29 mars

Arrestohet gjermani në Tiranë, i dënuar për shpërndarje të materialeve pornografike

Arrestohet 25-vjeçari në Tiranë, drejtonte mjetin nën efektin e lëndëve narkotike e kryente manovra

Pamje nga 27 serat me kanabis në Koplik, si ishte kthyer gropa e interteve në plantacione hahashi

Dosja Sot Date 28 mars

Tokat preken nga projekti/ Banorët e Bërxullës në protestë

Dosja Sot date 27 mars

Hetimet për lobingun/“Do dorëzoni dosjen në prokurori?” Berisha: Asnjë qindarkë ruse s’ka hyrë në PD

Bejko kandidat në Tiranë,Berisha: Vegla që përdor Basha dhe Rama kundër pluralizmit, vijnë nga mafia

Qëllohet me breshëri plumbash drejt Top Channel, vritet roja, gjendet e djegur makina e atentatorëve

Merr flak makina mbrenda ne garazh

Dosja Sot date 25 mars

Dosja Sot Date 24 mars

Ndiqte ambulancën që ishte në shërbim emergjence, gjobitet me 300 mijë lekë drejtuesi i mjetit

Skandal në Ali Dem", administratori vendos çip në pallat, banorët ngelin jashtë, mbërrin policia

Dosja Sot date 23 mars

Kryeministri Rama takohet me Rishi Sunak në Londër

Dosja Sot Date 22 mars

"Maskat" aksion në Tiranë, prangosën 20 'korrierë' të grupeve kriminale

Dosja Sot Date 21 mars

'Ka ra zjarr në Surrel!'/ Braçe "tremb" socialistët me LAJMIN E FUNDIT, Qefalia më i shqetësuari

Dosja Sot Date 20 Mars

Berisha i bën thirrje punonjësve të administratës të mos bëhen pjesë e krimit elektoral.

Dosja Sot Date 18 Mars

Burgosja e nënës lehonë/Flet Diana Bahçja: Qaja ditë e natë, por nuk donin t’ia dinin

Qarkullonte me 305 km/h, Cllevio Serbiano e filmonte, shoqërohet në Polici Aleks Vishaj

Dosja Sot Date 17 Mars

U fut në burg 8 ditë pasi lindi, Diana Bahçja: Nuk më lanë të takoja beben

'Shtëpi bari' brenda ish-tuneli të ushtrisë në Krujë, sekuestrohen 390 bimë cannabis sativa

Dosja Sot Date 16 Mars

Tërheqje apo pezullim? Si dredhoi Rama sy për sy me Borrel për 'pasaportat e arta'

Banorët e lagjes Demokracia ne Mamurras bllokojnë rrugën, Cara premtoi rehabilitim te rrugës ne...

Abuzimi me tenderin 3.2 mld lekë, BKH ‘zbarkon’ në zyrat e bashkisë së Bulqizës, sekuestron dosje

Dosja Sot Date 15 Mars

Këshilli i Legjislacionit mbyllet mes debateve, Bardhi ngrihet në këmbë: Shkelni kushtetutën e ikni

"Kryeministri i Shqipërisë si dhuratë e perëndisë", grupi polifonik i dedikon këngë Edi Ramës

Hidhet shorti, Koli Bele caktohet relatori për shqyrtimin e ankimimit të grupit të Alibeajt

Dosja sot Date 14 Mars

Shitësja në panair kërkon t’i dhurojë çantën bashkëshortes, Berisha refuzon: Sot vetëm blihet

Procedohen 70 drejtues mjetesh në 24 orët e fundit, u kapën me shpejtësi të lartë dhe duke bërë gara

Dosja sot Date 13 mars

Kapen 4 rumunë në Vlorë, po kalonin 260 kg kanabis me kamper në Greqi, 5 në kërkim

'Paç fatin e Lali Erit'- Kunjat e Ramës për Veliajn, teksa i dha shansin e tretë për Tiranën?

Rama: Në rrezik të madh tregu, sipërmarrësit të rrisin pagat

Meta pas takimit me Berishen : Aleancë e jashtëzakonshme, pas 15 majit fitojmë shumicën e bashkive

Masakra e Don Boskos, familja Paja hap dyert e mortit, zona me shiritin 'skenë krimi'

'Kasapanë' brenda lokalit! Atentat mafioz, vdes banakierja.5 të plagosur, mes tyre një fëmijë