LIVE UPDATES
Sport

Ajax fiton, por bllokon gazetarët anglezë: Nuk do që të shqetësojnë trajnerin Ten Hag

10 Prill 2022, 05:28 Nga DOSJA
Ajax fiton, por bllokon gazetarët anglezë: Nuk do që të

HOLANDE – Në ndeshjen e javës së 29-të Ajax fitoi 2-1 me përmbysje ndaj Sparta Rotterdam. Pas golit të pësuar nga De Kamps (33’), “harkëtarët” në pjesën e dytë shënuan me Klaassen (49’) dhe Tadiç (62’) me penallti, që fiksoi shifrat 2-1.

Por Ajax Amsterdam nuk i ka lejuar gazetarët anglezë në konferencën për shtyp, pas derbit kundër Spartës të shtunën. Kështu raportojnë mediat britanike.

Sfondi ka të bëjë me kalimin e mundshëm të trajnerit Erik ten Hag te Manchester United.  52-vjeçari tashmë konsiderohet si favoriti kryesor për sezonin e ardhshëm. United do të paguajë gati dy milionë euro klubit holandezit për të blerë Ten Hag nga kontrata e tij, e cila zgjat deri në vitin 2023.

Ajaxit duket se nuk i pëlqen zhurma për të ardhmen e trajnerit të tyre. Gazetari Gary Cotterill i “Sky Sports News” thotë: “Zyra e shtypit ka qenë shumë e zënë, duke refuzuar kërkesat e mediave angleze për në konferencën për shtyp të Ajax pas ndeshjes. Asnjë radio, asnjë gazetë, asnjë “Sky Sports News” nuk do të ketë atje”.

Pse e gjithë kjo? Cotterill: “Ajax thotë, se duhet të fokusohet në fitimin e kampionatit.  Ata nuk duan që ai të pyetet në anglisht për Manchester United. Gjithashtu, anglishtja e tij nuk është shumë e mirë deri tani. Është irrituese që të gjitha mediat angleze refuzohen, sepse ai ndoshta nuk dëshiron t’u përgjigjet pyetjeve të vështira”.

Ajax udhëheq kampionatin holandez të Eredivisie me 72 pikë, shtatë më tepër se PSV Eindhoven, që ka një ndeshje më pak. Gjithsesi, sipas mediave angleze, marrëveshja me trajnerin e Ajax do të bëhet e ditur së shpejti. Ndoshta Ten Hag do të flasë më pas me gazetarët nga ishulli.

B.T (Dosja.al)

Ndihmës-Sekretarja e Shtetit takoi Alibeajn, ndërsa Paloka deklaroi se ka firmosur peticionin kundër ambasadores Kim. Çfarë do të thotë kjo për PD?

View Results

sport sport ajax është lideri i ri i eredivisie një marrëveshje me manchester united trajnerin erik ten hag ajax është lideri i ri i eredivisie një marrëveshje me manchester united trajnerin erik ten hag

Sondazh

Poll

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

VIDEO- Shpërthimi me tritol në butikun në Durrës, ja si u dëmtua biznesi i gruas

Berisha dhe demokratët 'zaptojnë' Kuvendin

Me pistoleta dhe kallashnikovë në Range Rover/ Arrestohen 4 "të fortët" në Tiranë

Berisha shton akuzën ndaj Ballës: Te ndjek hija e avokatit Ravik Gurra

VIDEO E SHERRIT/ Berisha akuzon Ballen per vrasjen e avokatit Ravik Gurra

PA KOMENT- Shkodra 'nën ujë', ja si duket qyteti

Protesta kundër traut në Divjakë, një betoniere brenda parkut

EKSKLUZIVE- Lulzim Basha takohet me Ben Blushin ne Panairin e Librit, merr me vete edhe vajzën

Balla: Berishës iu dogjën tre marrëveshje tek Porti i Durrësit, koncensionarët po i kërkojnë lekët

Balla-Spahos: Do shkosh tek Porti i Durrësit me pistoletë si Strazimiri, s'keni zgjidhje tjetër

Ndërtimi i rrugëve/Balla 'shigjeton' Partinë e Lirisë:Mondi bëj kallëzime, kishin ministritë në 2017

Balla 'lëshon' gojën: Saliut i rri mendja tek vëllezërit Kariç, na vjen dhe zor t'i përmendim...

Elisa Spiropali realizon "ëndrrën" e fëmijërisë me Berishën, del LIVE me të, tregon 2 gishta

Perplasje mes banoreve dhe Policise ne Divjake

Berisha 'shënjestron' Ulsi Manjën: Vetëm dy mushka kanë mbetur pa u punësuar në fshatin tënd

Berisha bllokon foltoren dhe del në Facebook: Jam live në gjithë botën, mos ma qani hallin mua!

Berisha: Parlamentin e komandojne grupet kriminale

Dëshmia e Orges Xhelilit para avokatëve: Policët bashkiakë më goditën

ME VIDEO- PLAS KEQ SHERRI në Komision, Braçe e humb kontrollin, "shpërthen": Ik ore pirdhu!

Protesta e opozitës, pamjet nga Bulevadi, mijëra qytetarë të mbledhur

Sherri i plotë i Ramës me dy deputetët e PD: Ta tregoj unë ty, do të shkatërroj!

Balla: Kokoneshi jashtë rrezikut për jetën

Veliaj takon Papa Françeskun: Jemi takuar në Tiranë...e aprovuam ndërtimin e bustit të Nënë Terezës

Droge mes karameleve ne Tirane

Grida Duma lë mandatin, kolegët e saj në lot, Açka dhe Gjekmarkaj të përlotur

Grida Duma lë mandatin e deputetes së Partisë Demokratike

Masakra e Lushnjes, babai i Leart Haxhiut: Djali im është i pafajshëm, se di ku është

Përdhunues serial, MOMENTI i arrestimit të Spartak Dyrmishit

Nga një armë në çdo raft rrobash, çfarë gjeti Policia gjatë aksionit në Shkodër

Dalin PAMJET nga megaaksioni në Korçë

Qeni i prish mitingun Ramës, të gjithë meken, kryeministri: Po lëre në punën e vetë...

Ibrahim Lici mesazh audio nga Turqia: Jetoj i lirë, nuk jam arrestuar

Arrestohet Agim Gjata, qelloi mbi RENEA

Meta: O Edi, o lepurush, do të shporrim me poezinë ‘liri a vdekje’ të Havzi Nelës

Pakti PD PL, Meta: Kryetari i Keshillit super politikan

Paloka 'korrekt' me orarin, takohet me Bardhin në një lokal para parlamentit

Alibeaj-Majkos: Je kokrra e komunistit! Deputeti socialist: Budalla! Dosjet s'mund të hapen për...

Flet avokati i vellezerve Mollaj: Tina genjen, e shantazhojne

Durrësi zgjohet nën ujë

Tetori rozë, vajzat dhe gratë e FA i bashkohen fushatës sensibilizuese kundër kancerit të gjirit

NIS PROTESTA në Elbasan/ Qytetarët fikin makinat në shenjë rebelimi, rreshtohen në shesh

Alibeaj pranoi bashkëpunimin, do nisin negociatat/ Berisha: E mirëpres. S'tërhiqem nga Primaret

Demokrati emocionet për 'doktorin'! I bie telefoni kur po fliste me Berishën,e përplas në tokë

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Tiranë, bënin kontrabandë me veshje, pije, cigare dhe rroba, 3 të arrestuar në 2 operacione

Me 14 emigrantë në Morinë, arrestohet 19-vjeçari, shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tij

Rrumbullaku ngre strukturë për emërimet në polici: Riformatim ekipeve që hetojnë krimin

Me dy kallashnikovë në shtëpi e municion luftarak, arrestohet 31-vjeçari në Dibër

"Porsche", "Maseratti" e 'Mercedes Benz", arrestohet 52-vjeçari që shiste mjetet e vjedhura në BE