LIVE UPDATES
Art&Argëtim

Mos e teproni në punë, fokusohuni tek partneri dhe dashuria. Horoskopi 5 tetor 2021

5 Tetor 2021, 05:05 Nga DOSJA
Mos e teproni në punë, fokusohuni tek partneri dhe dashuria. Horoskopi

Dashi

Në dashuri, mëngjesi shkon mirë, por nuk përjashtohet që pasdite dikush të krijojë probleme për ju. Në punë mund të përjetoni një lloj konkurrence me një person që e njihni pak, për fat jeni kokëfortë, dhe është një nga sfidat që jepni më të mirën tuaj.

Demi

Në dashuri, përfitoni nga mëngjesi për të folur me partnerin tuaj, pasdite mund të jeni shumë të dyzuar. Në punë ka mundësi për të filluar një projekt të ri dhe për të përfunduar ato që kanë filluar tashmë, edhe nëse do të hasni vështirësi.

Binjakët

Në dashuri kthehemi në një fazë të stabilitetit më të madh. Lëreni veten të tërhiqet nga ndjenja vetëm për personin e duhur për ju. Në punë, përpiquni të zgjidhni mosmarrëveshjet, edhe pse mund të mos jetë e lehtë.

Gaforrja

Në dashuri pasdite situata do jetë pak e rëndë për shkak të fërkimit me partnerin. Në punë Mërkuri flet për shumë shpenzime për shtëpinë, për mobiljet. Ju absolutisht duhet të bëni më shumë ekonomi.

Luani

Në dashuri, një ditë e rëndësishme për t’u lidhur përsëri me partnerin/en tuaj. Mos e teproni në punë, fokusi juaj kryesor do të jetë në rikuperimin e energjisë. Një ndryshim i ri i punës është në proces.

Virgjëresha

Në dashuri, mëngjesi do të jetë më i mirë se pasditja, por kini kujdes në marrëdhëniet me Shigjetarin dhe Binjakët. Puna juaj tani bazohet në projektin e ri që më në fund do të shohë dritën në fillim të vitit të ardhshëm.

Peshorja

Në dashuri pasdite hëna hyn në shenjën tuaj, nëse jeni beqarë është koha për të marrë guxim dhe për të kërkuar një lidhje të re. Në punë është koha ideale për të vazhduar diskutime të rëndësishme ose ndoshta një projekt, diçka që ju intereson veçanërisht.

Akrepi

Në dashuri, Hëna është pozitive deri të Shtunën, kjo javë favorizon takimet. Në punë, nëse ju thërrasin për një punë me kohë të pjesshme, mos u mërzitni. Ju në të vërtetë dëshironi më shumë, por jeni duke u testuar.

Shigjetari

Në dashuri, pak stres në çift, ndaj shmangni diskutimet e panevojshme. Në punë në këtë periudhë ndiheni krijues, filloni të planifikoni punë të reja, por vetëm për aq kohë sa ato nuk janë shumë të komplikuara.

Bricjapi

Në dashuri, mëngjesi është më i mirë se orët e pasdites, shmangni ushqimin e polemikave të padobishme me partnerin tuaj. Në punë, ata që kanë përgjegjësi do të duhet të zgjidhin gjithçka me guxim.

Ujori

Në dashuri pasdite ka një shans të fortë për takime të reja interesante. Në punë, pavarësisht problemeve të përgjithshme, më në fund është e mundur të kapërceni një pengesë.

Peshqit

Në dashuri, ditë me luhatje me partnerin, zgjidhni për diskutime, më mirë pasditen sesa mëngjesin. Në punë do ju duhet të bëni disa zgjedhje të rëndësishme, por mos merrni kohë dhe mos rrezikoni asgjë.

Marrë nga NOA.AL

Iftar dhe politikë, a u prek Muaji i Ramazanit nga politikanët?

View Results

Horoskopi Horoskopi horoskopi 5 tetor 2021 horoskopi 5 tetor 2021

Sondazh

Poll

Zjarr në një banesë në Vlorë, nxirret në kohë i moshuari

Zjarr në një banesë në Vlorë, nxirret në kohë i moshuari

Rama: SHELL ka kryer zbulim të rëndësishëm të gazit e naftës nëntokë në Shqipëri

Motori 'zbor' në Tiranë, policia bihet nga pas, arrestohet i riu që e drejtonte

DEBAT në Kuvend! Dhimitri shkon pa shifra, Çupi: S’jemi në orë mësimi këtu, të drejtojmë gishtin

Droni i Policisë kap “mat” shkelësit e qarkullimit, ja sa do gjobiten

Rama feston 58-vjetorin e lindjes, suprizohet nga zv/Presidenti i Hagës, dhurata mbetet mister

"S'i kam të shkruara si ti", Mziu përplaset me Denajn, socialiste: S'matesh me mua

Salianji: Xhafajt s'iu hetua pasuria, Geronin do e denoncoja miliona herë nëse do kisha mundësi

I gjithë grupi i Berishës në mbështetje të tij, Salianji: S'ftova njeri se s'po shkoja në dasmë

Tentoi të vriste vëllanë për plazhin në Radhimë, momenti i arrestimit të autorit

A do shkojë në burg Salianji? Deputeti: S’hidhem dot përpjetë, respektoj vendimin

Marrja e vendimit në Apel u shty, Salianji: Kam dorëzuar të gjitha provat

E gjithë PD-ja në mbështetje të Salianjit, pamjet brenda sallës së gjyqit, 10 deputetë futen brenda

PD në Gjykatë

Rezoluta e KLP/ Bardhi: Duhet pjesa me rekomandimet e papërmbushura. Bushka: Disa s'kanë justifikim

Salianji mbërrin në Gjykatë, e shoqëron Flamur Noka, Luçiano Boçi e Luan Baçi

Përplasje me armë për pronësinë e plazhit në Radhimë, vëllai qëllon të vëllanë

Të shtënat në Radhimë, turisti norvegjez: Dëgjuam krisma e ia futëm vrapit

'Alarm i madh për KLP'/Bojkoti i avokatëve, Alibeaj:Po i hapet dera kriminelëve të dalin nga burgjet

'KLP nuk zbaton rekomandimet'/ Majko me kritika: Situatë e rrallë, parlamenti të jetë i vetëdijshëm

Rezoluta e KLP për 2021, Sula: Ka problematika, për të ardhur keq, vetëm 4 detyra janë përmbushur

Komisioni i ligjeve/ Rezoluta e SPAK, Majko: Pse votuat kundër?. Opozita: S'na pëlqeu

“Babale”/ Berisha: Gjermeni, Sadushi, Veliu dhe agjentë të SHISH të përfshirë

Berisha: Rama dëshiron t'i marrë mandatin Salianjit, delinkuenti Geron Xhafa vijon trafikun e drogës

I shpallur në kërkim për trafik emigrantësh, arrestohet 26-vjeçari

Kryemadhi:LSI është e ftuar! Kush ndihet i vjedhur nga 'hajduti i gjatë' ka arsye për të protestuar

Meta në krye të LSI-së? Kryemadhi: S'ka garë mes nesh, jam fajtore për djegien e mandateve

'Skemë evazioni fiskal'/ Kryemadhi: Do hetojmë “Open Balkan”, bëhet në kurriz të shqiptarëve

Cilat janë kompanitë që bëjnë evazion fiskal? Kryemadhi: Marrin tendera me 99.99% të vlerës

Mjetin e mbushur me kallashnikovë, municion luftarakë e dylbi, arrestohen dy të rinjtë në Tiranë

Dje u inagurua, ‘fluturojnë’ 8 patenta në aksin 108 milionë eurosh Kardhiq-Delvinë, gjobiten

Rama inaguron tunelin, nëna e kap e puth: O i miri i Shqipwrisë!

Spektakli i fundjavës, Artan Lame legalizon … një pallat

Kardhiq-Delvinë, Rama pritet me iso, grupi i dedikon këngë: E hapi Damiani e Balluku

Sistemi i drejtësisë, Xhafaj: Ka probleme me menaxhimin e tyre, ka 5 shqetësime në draft

Takimi me Biden, Rama: I kërkova të organizonim diçka së bashku për 100-vjetorin, mbase dhe s'bëhet

Amnistia fiskale, Rama: Baza janë kursime nga puna në të zezë, prokurorët i mbajnë peng

Në krah ka Xhaçkën, Rama i mburr kolegun: Bujar Osmani është super, sa do doja ta kishim në qeveri

Rama jep LAJMIN: Do i pyesim shqiptarët, mbase e duan kanabisin edhe për përdorimin personal

Harta e gjyqësorit, Rama:Është ajo dhe nuk ndryshon. E dini se me qeverinë time s'zgjidhen me bojkot

A do të ketë një paketë të dytë të rezistencës sociale? Rama: Qëllimi është mos të rrisim dritat

2% për NATO-n, Rama: Ne ku të marrim, do investojmë aq sa kemi...

Pasurinë me bashkëshortin e ka të përbashkët? Xhaçka 'mbron' resortin e të shoqit

Largimi i 220 mijë shqiptarëve,Rama kalon fajin tek "Saliu":Hija e një të vdekuri torolis Shqipërinë

Burri i Xhaçkës, investitor strategjik, Rama e justifikon: Në këtë vend dalim të gjithë të afërm

Gjuha e ashpër me Bullgarinë, Rama: Më dëgjuan me respekt...

Burrin e ka investitor strategjik, PD do t'i heqë mandatin/ Rama del me Xhaçkën:S'shoh asnjë problem

Rama tregon rolin e Macron: Ai ka ndjekur 48 orë rresht, pa pushim, diskutimet

Rama: Porti i ri i Durrësit do ketë një bazë ushtarake të NATO-s, vlerë strategjike për Shqipërinë

Samiti i NATO-s, Rama: Fola për Serbinë dhe Kosovën