LIVE UPDATES
Aktualitet

Zhduken dy vajza ruse në Greqi! Autoritetet ‘në këmbë’, frikë për vrasje të dyfishtë

29 Nëntor 2021, 11:13 Nga DOSJA

GREQI-Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Qipro. Dy gra nga Rusia janë zhdukur dhe autoritetet greke dyshojnë se mund të jetë një vrasje e dyfishtë.

Alraeesi Khaiat, 43 vjeçe dhe Maria Gazibagandova, 33 vjeçe janë raportuar si të zhdukura që me 17 nëntor. Njëra prej tyre mbërriti në Qipro në fillim të verës dhe tjetra rreth një muaj e gjysmë më parë.

Që nga mëngjesi i së hënës, forca të shumta policie kanë kryer kontrolle në zonën midis Amiantos dhe Kardama, duke dyshuar se ky mund të jetë një krim i dyfishtë. Në fshehtësi ekstreme është arrestuar një person, i cili tashmë me vendim të Gjykatës së Rrethit të Larnakës ndodhet në paraburgim shtatëditor.

Autori i dyshuar është një 32-vjeçar me identitet qipriot, banues në provincën e Limasolit.

Denoncimi për zhdukjen e dy rusëve është bërë më 19 nëntor në TAE të Larnakës nga një mik i njërit prej të dyve. Policia u njoftua së fundmi për një person që ka transportuar dy vajzat në një shtëpi pushimi në Moniatis. Burri u gjet dhe raportohet se i transportoi dy gratë në shtëpi pushimi me vullnetin e tyre të lirë, por i ktheu në shtëpi të njëjtën ditë. Ky person është vënë në hetim nga policia.

Në vilë u gjet gjak

Sapo është marrë informacioni nga autoritetet, efektivë të Policisë së Larnakës së bashku me ekspertë të Shërbimit të Hetimit Kriminologjik kanë shkuar të premten e kaluar në vilë në Moniati, ku kanë kryer hetime të gjera dhe të plota. Specialistët gjetën gjurmë gjaku në pjesë të ndryshme të ambienteve, më pas janë marrë mostra.

Kërkimet u shtrinë në zonën përreth, ku pranë shtëpisë së pushimit në zonën e Amiantos u gjet një ekskavator, në të cilin u gjetën edhe gjurmë gjaku.

Sipas informacioneve, nga analizat shkencore që janë bërë, gjaku është identifikuar me njërën nga dy femrat e zhdukura. Pas këtij zhvillimi, Policia po heton mundësinë që gratë ruse të jenë vrarë dhe varrosur në zonën pyjore përreth.

Burimi: Thetoc

(a.b)/dosja.al

Cila mendoni se është alternativa më e mirë:

View Results

kryesore rajoni alraeesi khaiat greqi maria gazibagandova zhduken dy ruse ne greqi alraeesi khaiat greqi maria gazibagandova zhduken dy ruse ne greqi

Sondazh

Poll

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

VIDEO- Shpërthimi me tritol në butikun në Durrës, ja si u dëmtua biznesi i gruas

Berisha dhe demokratët 'zaptojnë' Kuvendin

Me pistoleta dhe kallashnikovë në Range Rover/ Arrestohen 4 "të fortët" në Tiranë

Berisha shton akuzën ndaj Ballës: Te ndjek hija e avokatit Ravik Gurra

VIDEO E SHERRIT/ Berisha akuzon Ballen per vrasjen e avokatit Ravik Gurra

PA KOMENT- Shkodra 'nën ujë', ja si duket qyteti

Protesta kundër traut në Divjakë, një betoniere brenda parkut

EKSKLUZIVE- Lulzim Basha takohet me Ben Blushin ne Panairin e Librit, merr me vete edhe vajzën

Balla: Berishës iu dogjën tre marrëveshje tek Porti i Durrësit, koncensionarët po i kërkojnë lekët

Balla-Spahos: Do shkosh tek Porti i Durrësit me pistoletë si Strazimiri, s'keni zgjidhje tjetër

Ndërtimi i rrugëve/Balla 'shigjeton' Partinë e Lirisë:Mondi bëj kallëzime, kishin ministritë në 2017

Balla 'lëshon' gojën: Saliut i rri mendja tek vëllezërit Kariç, na vjen dhe zor t'i përmendim...

Elisa Spiropali realizon "ëndrrën" e fëmijërisë me Berishën, del LIVE me të, tregon 2 gishta

Perplasje mes banoreve dhe Policise ne Divjake

Berisha 'shënjestron' Ulsi Manjën: Vetëm dy mushka kanë mbetur pa u punësuar në fshatin tënd

Berisha bllokon foltoren dhe del në Facebook: Jam live në gjithë botën, mos ma qani hallin mua!

Berisha: Parlamentin e komandojne grupet kriminale

Dëshmia e Orges Xhelilit para avokatëve: Policët bashkiakë më goditën

ME VIDEO- PLAS KEQ SHERRI në Komision, Braçe e humb kontrollin, "shpërthen": Ik ore pirdhu!

Protesta e opozitës, pamjet nga Bulevadi, mijëra qytetarë të mbledhur

Sherri i plotë i Ramës me dy deputetët e PD: Ta tregoj unë ty, do të shkatërroj!

Balla: Kokoneshi jashtë rrezikut për jetën

Veliaj takon Papa Françeskun: Jemi takuar në Tiranë...e aprovuam ndërtimin e bustit të Nënë Terezës

Droge mes karameleve ne Tirane

Grida Duma lë mandatin, kolegët e saj në lot, Açka dhe Gjekmarkaj të përlotur

Grida Duma lë mandatin e deputetes së Partisë Demokratike

Masakra e Lushnjes, babai i Leart Haxhiut: Djali im është i pafajshëm, se di ku është

Përdhunues serial, MOMENTI i arrestimit të Spartak Dyrmishit

Nga një armë në çdo raft rrobash, çfarë gjeti Policia gjatë aksionit në Shkodër

Dalin PAMJET nga megaaksioni në Korçë

Qeni i prish mitingun Ramës, të gjithë meken, kryeministri: Po lëre në punën e vetë...

Ibrahim Lici mesazh audio nga Turqia: Jetoj i lirë, nuk jam arrestuar

Arrestohet Agim Gjata, qelloi mbi RENEA

Meta: O Edi, o lepurush, do të shporrim me poezinë ‘liri a vdekje’ të Havzi Nelës

Pakti PD PL, Meta: Kryetari i Keshillit super politikan

Paloka 'korrekt' me orarin, takohet me Bardhin në një lokal para parlamentit

Alibeaj-Majkos: Je kokrra e komunistit! Deputeti socialist: Budalla! Dosjet s'mund të hapen për...

Flet avokati i vellezerve Mollaj: Tina genjen, e shantazhojne

Durrësi zgjohet nën ujë

Tetori rozë, vajzat dhe gratë e FA i bashkohen fushatës sensibilizuese kundër kancerit të gjirit

NIS PROTESTA në Elbasan/ Qytetarët fikin makinat në shenjë rebelimi, rreshtohen në shesh

Alibeaj pranoi bashkëpunimin, do nisin negociatat/ Berisha: E mirëpres. S'tërhiqem nga Primaret

Demokrati emocionet për 'doktorin'! I bie telefoni kur po fliste me Berishën,e përplas në tokë

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Tiranë, bënin kontrabandë me veshje, pije, cigare dhe rroba, 3 të arrestuar në 2 operacione

Me 14 emigrantë në Morinë, arrestohet 19-vjeçari, shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tij

Rrumbullaku ngre strukturë për emërimet në polici: Riformatim ekipeve që hetojnë krimin

Me dy kallashnikovë në shtëpi e municion luftarak, arrestohet 31-vjeçari në Dibër

"Porsche", "Maseratti" e 'Mercedes Benz", arrestohet 52-vjeçari që shiste mjetet e vjedhura në BE