LIVE UPDATES
Aktualitet

Presidenti i Sllovenisë vizitë në Kosovë! Takohet me Osmanin dhe Kurtin

29 Nëntor 2021, 06:55 Nga DOSJA
Presidenti i Sllovenisë vizitë në Kosovë! Takohet me Osmanin

KOSOVË– Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor, ditën e sotme do të bëjë një vizitë zyrtare në Kosovë, ku do të takohet me Presidenten e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmanin, Kryeministrin Albin Kurti dhe komandantin e KFOR-it, Ferenc Kajari.

Në orën 10:00, Presidentja Osmani do ta presë në kabinetin e saj Presidentin Pahor. “Në orën 10:00, Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani – Sadriu, pret në takim Presidentin e Republikës së Sllovenisë, Borut Pahor”, thuhet në njoftim.

Pas takimit, Osmani dhe Pahor do të dalin në konferencë për media.

Më pas, Pahor do të takohet me Kryeministrin e vendit, Albin Kurtin, në orën 11:30. Presidenti slloven do të takohet edhe me komandantin e KFOR-it, Ferenc Kajari.

Ditën e djeshme,Pahor ishte në një vizitë në Beograd, aty ku ka deklaruar se është i shqetësuar për dialogun Kosovë-Serbi. Pahor theksoi se zgjerimi i Bashkimit Evropian do të ishte vendimtar për paqen dhe sigurinë, si dhe për mirëqenien e njerëzve në këtë rajon.

ZHVILLIMET ORË PAS ORE:

Pahor takon Osmanin: Kam ndryshuar mendim për Ballkanin e Hapur, ka shumë kundërshti

Pahor thotë se duhet të formohet Asociacioni, Osmani: Kushtetuesja nuk e lejon

Osmani takon presidentin slloven: BE të liberalizojë vizat, po humbet besueshmërinë

(a.b)/dosja.al

Cila mendoni se është alternativa më e mirë:

View Results

kryesore rajoni borut pahor borut pahor ne kosove kosove vjosa osmani dhe borut pahor borut pahor borut pahor ne kosove kosove vjosa osmani dhe borut pahor

Sondazh

Poll

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

VIDEO- Shpërthimi me tritol në butikun në Durrës, ja si u dëmtua biznesi i gruas

Berisha dhe demokratët 'zaptojnë' Kuvendin

Me pistoleta dhe kallashnikovë në Range Rover/ Arrestohen 4 "të fortët" në Tiranë

Berisha shton akuzën ndaj Ballës: Te ndjek hija e avokatit Ravik Gurra