LIVE UPDATES
Sport

Zhang: “Thashetheme të pabaza për Interin. Përkushtimi ynë maksimal ndaj klubit”

28 Tetor 2021, 14:10 Nga DOSJA
Zhang: “Thashetheme të pabaza për Interin. Përkushtimi

ITALI – “Fitimi i ‘scudettos’ së 19-të është një arritje e paharrueshme, që shpërblen punën e jashtëzakonshme të skuadrës dhe të gjithë anëtarëve të klubit dhe pasionin e njerëzve zikaltër që e kanë pritur këtë triumf për 11 vjet. Ka bërë një rrugë të gjatë: Interi është bërë një klub global, fitues, inovativ dhe i lidhur me gjeneratat e reja në të gjithë botën,”- ka deklaruar presidenti i Interit, Steven Zhang, gjatë mbledhjes së aksionerëve zikaltër.

Ndërkohë, ai ka mohuar zërat për një mosangazhim të mundshëm të pronarëve. “Gjatë këtij viti kanë qenë të shumta thashethemet që kanë rrethuar klubin dhe angazhimin e pronarëve ndaj Interit. Asnjë nga këto nuk është e vërtetë. Ne jemi Interi dhe jemi ndër klubet më të rëndësishme në Evropë, e dimë që për këtë arsye jemi gjithmonë në qendër të vëmendjes dhe se, për ne gjithmonë do të qarkullojnë thashetheme dhe spekulime të rreme dhe të pabaza. Ne vetëm duhet të qëndrojmë të fokusuar në qëllimet tona të vërteta dhe të ecim përpara në rrugën tonë.”

Mbledhja e aksionerëve miratoi buxhetin e klubit të Interit, i ndikuar ndjeshëm nga efektet e pandemisë Covid-19. Viti shënoi të ardhura të konsoliduara prej 364.7 milionë euro dhe humbje prej 245.6 milionë euro.

Ndikimi i pandemisë arrin në afërsisht 110 milionë, nga të cilat afërsisht 70 milionë i atribuohen eliminimit të të ardhurave nga mbyllja e stadiumeve dhe afërsisht 40 milionë, reduktimeve kontraktuale të sponsorëve për shkak të pamundësisë për të ofruar përfitime nga shoqëria dhe tkurrja e biznesit.

“Kompania ndërmori menjëherë veprime për të përshtatur biznesin dhe për të ribalancuar efektet financiare të shkaktuara nga periudha e pandemisë, – tha drejtori menaxhues Alessandro Antonello, – duke u fokusuar në kontrollin e kostos, por në të njëjtën kohë duke vazhduar të investojë burime adekuate për rritje”.

Giuseppe Marotta, administratori i klubit, konfirmoi: “Këtë vit ne i kemi vendosur vetes synimin për të kombinuar një politikë të reduktimit të kostos, së bashku me ruajtjen e konkurrencës sportive. Ne e dimë se sa e vështirë do të jetë të përsërisim veten, por vullneti ynë është të mbrohemi me krenari, ‘scudetto’ është në fanellat tona”.

B.T (Dosja.al)

Cila mendoni se është alternativa më e mirë:

View Results

sport sport administratori i klubit alessandro antonello giuseppe marotta inter jemi gjithmonë në qendër mbledhjes së aksionerëve zikaltër presidenti i interit steven zhang administratori i klubit alessandro antonello giuseppe marotta inter jemi gjithmonë në qendër mbledhjes së aksionerëve zikaltër presidenti i interit steven zhang

Sondazh

Poll

“Më hodhe në ujë”, policia e gjobiti dhe i bllokoi skafin, momenti kur efektivët rrisin shpejtësinë

“Më hodhe në ujë”, policia e gjobiti dhe i bllokoi skafin, momenti kur efektivët rrisin shpejtësinë

Fluksi në pikat e kalimit kufitar, reagon Policia: Rreth 90 mijë shtetas hynë në vend gjatë 24 orëve

MEGAAKSIONI! Policia operacion antidrogë në Shkodër, Lezhë, Kukës, Krujë, Gjirokastër dhe Dibër

Kakavijë/ Radhë kilometrike për të hyrë në Shqipëri

'O Like, dua t'ja fus njërit, ndihmoje vëllain'/ Gjergj Luca përfshihet në përplasjen PS-PL

Kakavijë/ Radhë kilometrike për të hyrë në Shqipëri, shkak mungesa e sporteleve në palën greke

Aksidentohet traileri me grurë, drithi derdhet në “Tiranë-Durrës”

Meta paralajmëroi qeveri teknike, Berisha zbulon çfarë do ndodhë: Duhen referendumet

Zgjedhjet lokale, Berisha: Do kemi siglën tonë, Rama e ka humbur pak, e di ai se...

Breshëri dhe stuhia bllokuan rrugët e Tiranës, zonat më problematike

Stuhi në Tiranë, shi i rrëmbyer, nis edhe breshëri

"Lustracioni" i Ramës, Berisha: Ai e ankimoi në GJK në 2008, u rrëzua në mënyrë të padrejtë

Stuhi në Tiranë, shi i rrëmbyer, nis edhe breshëri

Në zgjedhjet lokale me61 kandidatë apo do ndahen zonat me Partinë e Lirisë? Ja si përgjigjet Berisha

Aksi Qukës-Qafe Pllocë, Berisha: Ka kaluar çdo afat kohor

DËSHTOI PLANI! Tentoi të arratisej në Greqi, arrestohet autori i vrasjes së Luan Hushit

Sekuestrohen 3 mina me telekomandë në Korçë, vihet në pranga 35-vjeçari nga Lezha

E frikshme në Vlorë, burri gjuan me kallash në prani të fëmijëve pas sherrit me gruan

U plagos për disa ullinj, vdes 55-vjeçari tek Trauma, nuk i mbijetoi dot plumbave

Policia aksion në call Centre

Zjarr në Berat, rrufeja godet shtyllën e tensionit, banorët mbeten pa energji elektrike

I këputi varësen nga qafa qytetares në Golem, arrestohet gjysmë i zhveshur 30-vjeçari

Zjarr në qendren e përpunimit të plehrave në Gjirokastër, policia nuk lejon gazetarët: Mos filmoni

Bllokimi i mjeteve lundruese pas tragjedisë në Himarë, protestë para Policisë së Shtetit

Inceneratorët, PL paraqet fakte të reja: Qeveria ka lënë peng në banka pronat publike

Banda e “skifterëve” i vë armën në kokë 23-vjeçarit për t’i grabitur paratë dhe biçikletën

Zjarr në“Malin e Bardhë”,banorët nisin aksionin para zjarrfikësve,shuajnë flakët me mjete rrethanore

Digjen pyjet në Mat! Aktivizohet një tjetër vatër zjarri, në Ulëz dhe Baz

Rreth 1 ton drogë në tre skafe, ja SKEMA që përdorën trafikantët për të 'mashtruar' radarët

Megaoperacioni antidrogë në Vlorë, policia jep detaje: U kap në ujërat italiane, kapëm 992kg kanabis

Turizmi në Shqipëri, Berisha konferencë urgjente: Kam 2 propozime, fokus tek transporti

E RËNDË! Përplasen dy makina pranë Kallmetit, 7 të plagosur, mes tyre dhe fëmijë

Tragjedia e Himarës, Policia aksion në bregdet, në 'shënjestër' dhjetëra 'Jet ski', gomone dhe skafe

Përfshihet nga flakët “Golfi” tek “Zogu i Zi”, shkak problemet teknike

Kulla e vrojtimit bosh...në Potam mungon roja bregdetare, pushuesit në mëshirë të fatit

Dita e tretë e protestave në Vlorë/ Pronarët e skafeve dhe gomoneve: Na lini të lundrojmë

8 kg kanabis, në makinë iu gjet edhe një kallashnikov! Arrestohen 3 të rinj në Tropojë

Bllokohen dy turistë gjermanë në Tropojë, përfundojnë në spital

Aktivizohet një vatër zjarri në Sarandë, digjet ullishtja

Sali Berisha: Ilir Meta është opozitar i vërtetë, do të bashkërendojmë aksionin

Çuçi pranon shoqatën e velierave: E kam krijuar me miq pasionantë, s'kam biznes

Bosh plazhi i Livadhit në Himarë, sezoni i verës dështim në Shqipëri

PARALAJMËRIMI/ Berisha-Ramës: Bëj ç’të duash, e ke kohën e numëruar!

Afera e Portit të Durrësit/ Berisha: Mos bini pre, mos blini apartamente

Tragjedia në Himarë/ Berisha: Janë zhdukur kamerat që kanë filmuar skenën e aksidentit

Meta: Do vendosë sovrani, do shikoni pastaj politikanët do bëjnë më si të fortë?

Meta i bën premtimin Ramës: Do përfundosh nën këmbët e popullit të lirisë!

Meta i del në krah Berishës: PD është një dhe vetëm një, koha e përgjumjes ka mbaruar

Begaj s'ka reaguar për tragjedinë e Himarës/ Meta: Nuk është etike ta komentoj, Çuçi të ketë turp

Ilir Meta: Iniciative ligjore në Kuvend për të garantuar indeksimin e pagave