LIVE UPDATES
Sport

‘Historia’ Barça-Koeman ka përfunduar, argjentinasi Gallardo një tjetër kandidat

28 Tetor 2021, 06:00 Nga DOSJA

SPANJE – Është e lehtë të parashikohet, se telefoni i Xavi Hernandez është shumë i zënë, ish-truri i Barçës së Guardiolës, është kandidati numër një për të marrë në duar frenat e Barcelonës. Tani duhet të shohim nëse ai do të pranojë të ulet në pankinën e ekipit të tij të preferuar dhe të marrë një ekip në vështirësi të dukshme, i nënti në ligë (15 pikë nga 30, në 10 javë) dhe në rrezik serioz të eliminimit në Champions League.

Jordi Cruijff, një punonjës i klubit dhe i biri i legjendës Johan, e bëri të qartë disa javë më parë se nuk donte të pasonte bashkëkombasin Koeman. Kishte një këmbëngulje edhe për Andrea Pirlo, një fiksim i Laportës, një kandidaturë që kishte rënë me kalimin e kohës.

Kandidaturë tjetër e huaji është ajo e ‘Muñeco’ Gallardo, argjentinasit që ulet në stolin e River Plate. Gjithçka kërkon një përshpejtim të bujshëm: Barça luan të shtunën në “Camp Nou” me Alaves dhe të martën në Kiev me Dinamon. Nëse nuk gjendet një zëvendësues në stol, do të largohet ish-mbrojtësi i Barçës, Sergi Barjuan, aktualisht trajner i ekipit të dytë.

“Heroi” i Wembley 1992, ai që u dha katalanasve Champions League e tyre të parë, nuk mund t’i rezistonte krizës së madhe të Barcelonës. Koeman mësoi shkarkimin e katërt në karrierën e tij. Tani do të shohim se si do të jetë zëvendësimi i tij.

B.T (Dosja.al)

Cila mendoni se është alternativa më e mirë:

View Results

Sport Sport 'Muñeco' Gallardo “Camp Nou” me Alaves #elclassico #realmadrid #barcelona i biri i legjendës Johan ish-truri i Barçës së Guardiolës Jordi Cruijff në stolin e River Plate nuk donte të pasonte bashkëkombasin Koeman presidenti katalanas Joan Laporta telefoni i Xavi Hernandez 'Muñeco' Gallardo “Camp Nou” me Alaves #elclassico #realmadrid #barcelona i biri i legjendës Johan ish-truri i Barçës së Guardiolës Jordi Cruijff në stolin e River Plate nuk donte të pasonte bashkëkombasin Koeman presidenti katalanas Joan Laporta telefoni i Xavi Hernandez

Sondazh

Poll

Kryemadhi i përgjigjet Veliajt: Takohemi në SPAK

Kryemadhi i përgjigjet Veliajt: Takohemi në SPAK

SPAK thirri të moshuarit? Kryemadhi: Shashka, s'është aspak e vërtetë

Kryemadhi paralajmëron: SPAK ta thërrasë urgjent dhe ta kthejë nga Holanda Edi Ramën

Kryemadhi zbulon bisedën me djalin e pensionistit 30 mln USD pasuri: Kontrata s'ka firmën e tij

Kryemadhi: Kam qindra fatura për SPAK-un, Rama ka vjedhur 189 mln dollarë

Belinda Balluku: Aeroporti i Vlorës synon që të ofrojë fluturime përtej oqeanit

Në takim me Ramën, investitori: Në 1992 Shqipëria kishte vetëm rrugë me gropa dhe Mercedezë të zinj

Balluku: Kemi projekte të reja. Ibrahimi: Investimet strategjike, ligji që zhvillon turizmin në vend

Investitori pyet për pronat, Rama: Në Shkodër tokat u ndanë si burrat, po bëhet digjitalizimi

"Veza apo pula?" Investitori pyet për objektinvin e infrastrukuturës, Rama: Eja na habit me ide

Rama: Sistemi i drejtësisë në Shqipëri ka probleme, nuk është aty ku duhet

Rama: Në Shqipëri protestohet para zyrës time sepse të gjithë janë kryeministra më vete

Kush ishte VIP-i? Rama: Kërkoi armatime për të hyrë në Tiranë, Garda kishte vetëm pistoleta

Zjarr në një banesë në Vlorë, nxirret në kohë i moshuari

Rama: SHELL ka kryer zbulim të rëndësishëm të gazit e naftës nëntokë në Shqipëri

Motori 'zbor' në Tiranë, policia bihet nga pas, arrestohet i riu që e drejtonte

DEBAT në Kuvend! Dhimitri shkon pa shifra, Çupi: S’jemi në orë mësimi këtu, të drejtojmë gishtin

Droni i Policisë kap “mat” shkelësit e qarkullimit, ja sa do gjobiten

Rama feston 58-vjetorin e lindjes, suprizohet nga zv/Presidenti i Hagës, dhurata mbetet mister

"S'i kam të shkruara si ti", Mziu përplaset me Denajn, socialiste: S'matesh me mua

Salianji: Xhafajt s'iu hetua pasuria, Geronin do e denoncoja miliona herë nëse do kisha mundësi

I gjithë grupi i Berishës në mbështetje të tij, Salianji: S'ftova njeri se s'po shkoja në dasmë

Tentoi të vriste vëllanë për plazhin në Radhimë, momenti i arrestimit të autorit

A do shkojë në burg Salianji? Deputeti: S’hidhem dot përpjetë, respektoj vendimin

Marrja e vendimit në Apel u shty, Salianji: Kam dorëzuar të gjitha provat

E gjithë PD-ja në mbështetje të Salianjit, pamjet brenda sallës së gjyqit, 10 deputetë futen brenda

PD në Gjykatë

Rezoluta e KLP/ Bardhi: Duhet pjesa me rekomandimet e papërmbushura. Bushka: Disa s'kanë justifikim

Salianji mbërrin në Gjykatë, e shoqëron Flamur Noka, Luçiano Boçi e Luan Baçi

Përplasje me armë për pronësinë e plazhit në Radhimë, vëllai qëllon të vëllanë

Të shtënat në Radhimë, turisti norvegjez: Dëgjuam krisma e ia futëm vrapit

'Alarm i madh për KLP'/Bojkoti i avokatëve, Alibeaj:Po i hapet dera kriminelëve të dalin nga burgjet

'KLP nuk zbaton rekomandimet'/ Majko me kritika: Situatë e rrallë, parlamenti të jetë i vetëdijshëm

Rezoluta e KLP për 2021, Sula: Ka problematika, për të ardhur keq, vetëm 4 detyra janë përmbushur

Komisioni i ligjeve/ Rezoluta e SPAK, Majko: Pse votuat kundër?. Opozita: S'na pëlqeu

“Babale”/ Berisha: Gjermeni, Sadushi, Veliu dhe agjentë të SHISH të përfshirë

Berisha: Rama dëshiron t'i marrë mandatin Salianjit, delinkuenti Geron Xhafa vijon trafikun e drogës

I shpallur në kërkim për trafik emigrantësh, arrestohet 26-vjeçari

Kryemadhi:LSI është e ftuar! Kush ndihet i vjedhur nga 'hajduti i gjatë' ka arsye për të protestuar

Meta në krye të LSI-së? Kryemadhi: S'ka garë mes nesh, jam fajtore për djegien e mandateve

'Skemë evazioni fiskal'/ Kryemadhi: Do hetojmë “Open Balkan”, bëhet në kurriz të shqiptarëve

Cilat janë kompanitë që bëjnë evazion fiskal? Kryemadhi: Marrin tendera me 99.99% të vlerës

Mjetin e mbushur me kallashnikovë, municion luftarakë e dylbi, arrestohen dy të rinjtë në Tiranë

Dje u inagurua, ‘fluturojnë’ 8 patenta në aksin 108 milionë eurosh Kardhiq-Delvinë, gjobiten

Rama inaguron tunelin, nëna e kap e puth: O i miri i Shqipwrisë!

Spektakli i fundjavës, Artan Lame legalizon … një pallat

Kardhiq-Delvinë, Rama pritet me iso, grupi i dedikon këngë: E hapi Damiani e Balluku

Sistemi i drejtësisë, Xhafaj: Ka probleme me menaxhimin e tyre, ka 5 shqetësime në draft

Takimi me Biden, Rama: I kërkova të organizonim diçka së bashku për 100-vjetorin, mbase dhe s'bëhet

Amnistia fiskale, Rama: Baza janë kursime nga puna në të zezë, prokurorët i mbajnë peng