LIVE UPDATES
Politike

Zgjedhjet e 6 marsit, Bardhi: Berisha dëmton PD-në nëse nxjerr kandidatë të pavarur

24 Janar 2022, 20:53 Nga DOSJA
Zgjedhjet e 6 marsit, Bardhi: Berisha dëmton PD-në nëse nxjerr

TIRANË- Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike Gazment Bardhi nuk e ka mohuar krizën e brendshme në PD, duke u shprehur se në zgjedhjet e pjesshme të 6 Marsit, ata e kanë përballjen e Edi Ramën dhe kandidatin e PS-së. I ftuar në emisionin ‘Drejt’ në Ora News, Bardhi tha se kandidatët që po nxjerr ish-kryeministri Sali Berisha, janë për t’i prishur punë dhe për të dëmtuar PD-në. Ai gjithashtu tha se Berisha nuk ka asnjë mundësi që të regjistrojë asnjë kandidat në emër të PD-së.

“Nuk e mohoj problematikën e brendshme në PD, por kam bindjen e thellë se kur bëhet fjalë për përballje me kundërshtarët, pavarësisht diferencave në mendime, secili prej demokratëve dhe mbështetësve të PD do të gjykojë se në atë moment përballjen e kanë me Edi Ramën, me kandidatin e PS. Kam dëgjuar zotin Berisha që flet për kandidatë të tij. Është vijim i farsës që ka nisur zoti Berisha. Zoti Berisha, për fat të keq, nuk është më as anëtar i PD. Nuk ka asnjë mundësi për të caktuar kandidatë të PD. Mund të tentojë të dëmtojë PD në zgjedhje duke nxjerrë një kandidat të pavarur apo ndnjë mënyrë qe njeh kodi për rrëgjistrim, për të demtuar dhe për të eliminuar shanset e fitores në keto bashki nga PD. Nuk është suprizizë. Qëllimi i vetëm i zotit Berisha është dëmtimi, shkatërrimi. Pra, ose e kontrollon PD, e përdor si mburojë për interesat e tij oersonale, ose ka vendosur, ta shkatërrojë dhe të dëmtojë PD, siç po tregojnë veprimet e tij. Nuk ka asnje shans zoti Berisha të rregjistrojë kandidatë në emër dhe për llogari të PD. Ka mundësi, të cilën mesa duket do ta vendosë në jetë, qe të dëmtojë demokratët, të dëmtojë PD duke përçarë votat dhe duke i dhënë fitoren Edi Ramës, që të ketë më pas mundësinë të bërtasë që fajin e ka Lulzim Basha. Është pak a shumë e njëjta strategji që ndoqi partia e Ilir Metës në 25 prill. U la të futej në një listë të vetme për të maksimalizuar votat, dhe ne sot do të kishim shumë me shumë mandate, nuk pranoi dhe më pas ankohej duke drejtuar gishtin tek Lulzim Basha pse LSI nuk mori disa mandate për pak vota. Të njëjtën strategji po ndjek dhe Sali Berisha,” tha Bardhi.

(I.A/dosja.al)

Ndihmës-Sekretarja e Shtetit takoi Alibeajn, ndërsa Paloka deklaroi se ka firmosur peticionin kundër ambasadores Kim. Çfarë do të thotë kjo për PD?

View Results

politike politike edi rama gazment bardhi sali berisha zgjedhjet e pjesshme 6 mars 2022 edi rama gazment bardhi sali berisha zgjedhjet e pjesshme 6 mars 2022

Sondazh

Poll

VIDEO- Shpërthimi me tritol në butikun në Durrës, ja si u dëmtua biznesi i gruas

VIDEO- Shpërthimi me tritol në butikun në Durrës, ja si u dëmtua biznesi i gruas

Berisha dhe demokratët 'zaptojnë' Kuvendin

Me pistoleta dhe kallashnikovë në Range Rover/ Arrestohen 4 "të fortët" në Tiranë

Berisha shton akuzën ndaj Ballës: Te ndjek hija e avokatit Ravik Gurra

VIDEO E SHERRIT/ Berisha akuzon Ballen per vrasjen e avokatit Ravik Gurra

PA KOMENT- Shkodra 'nën ujë', ja si duket qyteti

Protesta kundër traut në Divjakë, një betoniere brenda parkut

EKSKLUZIVE- Lulzim Basha takohet me Ben Blushin ne Panairin e Librit, merr me vete edhe vajzën

Balla: Berishës iu dogjën tre marrëveshje tek Porti i Durrësit, koncensionarët po i kërkojnë lekët

Balla-Spahos: Do shkosh tek Porti i Durrësit me pistoletë si Strazimiri, s'keni zgjidhje tjetër

Ndërtimi i rrugëve/Balla 'shigjeton' Partinë e Lirisë:Mondi bëj kallëzime, kishin ministritë në 2017

Balla 'lëshon' gojën: Saliut i rri mendja tek vëllezërit Kariç, na vjen dhe zor t'i përmendim...

Elisa Spiropali realizon "ëndrrën" e fëmijërisë me Berishën, del LIVE me të, tregon 2 gishta

Perplasje mes banoreve dhe Policise ne Divjake

Berisha 'shënjestron' Ulsi Manjën: Vetëm dy mushka kanë mbetur pa u punësuar në fshatin tënd

Berisha bllokon foltoren dhe del në Facebook: Jam live në gjithë botën, mos ma qani hallin mua!

Berisha: Parlamentin e komandojne grupet kriminale

Dëshmia e Orges Xhelilit para avokatëve: Policët bashkiakë më goditën

ME VIDEO- PLAS KEQ SHERRI në Komision, Braçe e humb kontrollin, "shpërthen": Ik ore pirdhu!

Protesta e opozitës, pamjet nga Bulevadi, mijëra qytetarë të mbledhur

Sherri i plotë i Ramës me dy deputetët e PD: Ta tregoj unë ty, do të shkatërroj!

Balla: Kokoneshi jashtë rrezikut për jetën

Veliaj takon Papa Françeskun: Jemi takuar në Tiranë...e aprovuam ndërtimin e bustit të Nënë Terezës

Droge mes karameleve ne Tirane

Grida Duma lë mandatin, kolegët e saj në lot, Açka dhe Gjekmarkaj të përlotur

Grida Duma lë mandatin e deputetes së Partisë Demokratike

Masakra e Lushnjes, babai i Leart Haxhiut: Djali im është i pafajshëm, se di ku është

Përdhunues serial, MOMENTI i arrestimit të Spartak Dyrmishit

Nga një armë në çdo raft rrobash, çfarë gjeti Policia gjatë aksionit në Shkodër

Dalin PAMJET nga megaaksioni në Korçë

Qeni i prish mitingun Ramës, të gjithë meken, kryeministri: Po lëre në punën e vetë...

Ibrahim Lici mesazh audio nga Turqia: Jetoj i lirë, nuk jam arrestuar

Arrestohet Agim Gjata, qelloi mbi RENEA

Meta: O Edi, o lepurush, do të shporrim me poezinë ‘liri a vdekje’ të Havzi Nelës

Pakti PD PL, Meta: Kryetari i Keshillit super politikan

Paloka 'korrekt' me orarin, takohet me Bardhin në një lokal para parlamentit

Alibeaj-Majkos: Je kokrra e komunistit! Deputeti socialist: Budalla! Dosjet s'mund të hapen për...

Flet avokati i vellezerve Mollaj: Tina genjen, e shantazhojne

Durrësi zgjohet nën ujë

Tetori rozë, vajzat dhe gratë e FA i bashkohen fushatës sensibilizuese kundër kancerit të gjirit

NIS PROTESTA në Elbasan/ Qytetarët fikin makinat në shenjë rebelimi, rreshtohen në shesh

Alibeaj pranoi bashkëpunimin, do nisin negociatat/ Berisha: E mirëpres. S'tërhiqem nga Primaret

Demokrati emocionet për 'doktorin'! I bie telefoni kur po fliste me Berishën,e përplas në tokë

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Tiranë, bënin kontrabandë me veshje, pije, cigare dhe rroba, 3 të arrestuar në 2 operacione

Me 14 emigrantë në Morinë, arrestohet 19-vjeçari, shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tij

Rrumbullaku ngre strukturë për emërimet në polici: Riformatim ekipeve që hetojnë krimin

Me dy kallashnikovë në shtëpi e municion luftarak, arrestohet 31-vjeçari në Dibër

"Porsche", "Maseratti" e 'Mercedes Benz", arrestohet 52-vjeçari që shiste mjetet e vjedhura në BE

Pellusha, rripa e çanta markash kontrabandë, arrestohet pronari i 5 dyqaneve në Tiranë e Durrës