LIVE UPDATES
Politike

Kërcënimet e Veliajt, Tabaku: Ajo që dëgjuat është gjuha e vërtetë e kryebetonierit

24 Janar 2022, 19:48 Nga DOSJA
Kërcënimet e Veliajt, Tabaku: Ajo që dëgjuat është

Fyerjet dhe kërcënimet e tij drejtuar figurave të nderuara të qytetit të Tiranës dhe që kanë nderuar me mundin dhe djersën e tyre bluzen e Tironës  tregojnë se sa larg të qenurit i pari i Tiranës është ai njeri.

Si çdokush që ka uzurpuar dhe nuk ka fituar atë pozicion ai po tregon se sa larg adeteve dhe sjelljes prej qytetari është ai.

Fyerjet dhe kërcënimet që i ka drejtuar ndaj atyre janë tregues i qartë i hipokrizisë së tij të thellë që e ka karakterizuar prej kohësh. Të mendosh që pak ditë më parë ai gjoja postoi një foto të gëzuar me figurën e nderuar të Sul Memës, familja e të cilit ka dhënë shumëçka për këtë qytet e atë fanellë. E vërteta në fakt paska qenë se ai ka fyer Memën njësoj si shumë të tjerë.

Në fakt, këto sulme dhe linçime janë shenja e noterisë të asaj që Veliaj i ka bërë qytetit. Njeriu që kërcënon është në fakt qytetari që ka shkatërruar fushat e futbollit në Tiranë duke ngritur pallate betoni.

Shenja të një njeriu që megjithëse ka në CV shkollimin jashtë nuk beson as tek demokracia dhe as tek institucionet e pavarura por përdor SPAK dhe Prokurorinë si qen sulmi ndaj atyre që ai i sheh si kundërshtarë.

Sjellja e tij dëshmon dhe mentalitetin që ka ai dhe forca e tij politike. Siç edhe u dëgjua, Veliaj dhe socialistët duan që çdo pushtet në Shqipëri të jetë nën hyqmin e tyre.

Për pushtet ata janë të gatshëm të shkatërrojnë, poshtërojnë, kërcënojnë dhe të arrestojnë këdo qoftë dhe me pa të drejtë.

Kjo është në fakt mënyra se si ato kanë manaxhuar të fitojnë me padrejtësi dhe me përdhunë çdo pushtet politik në vend.

Prandaj sot është më e rëndësishme që të ngrihemi kundër kësaj sjellje arrogante dhe prepotente të një njeriu që i ka vjedhur qytetit bukurinë, i ka shkatërruar historinë, e ka plaçkitur nga burimet natyrore për t’u pasuruar dhe për të pasuruar njerëzit si ai.

Tirona është e urtë por jo e pastërvitur për të larguar udhëheqës të tillë, shumë shpejt ai do ta marrë mësimin e tij pikërisht nga qytetarët e kësaj Tirone që kërcënon dhe shantazhon kaq paturpërsisht.

Ndihmës-Sekretarja e Shtetit takoi Alibeajn, ndërsa Paloka deklaroi se ka firmosur peticionin kundër ambasadores Kim. Çfarë do të thotë kjo për PD?

View Results

politike politike erion veliaj jorida tabaku erion veliaj jorida tabaku

Sondazh

Poll

VIDEO- Shpërthimi me tritol në butikun në Durrës, ja si u dëmtua biznesi i gruas

VIDEO- Shpërthimi me tritol në butikun në Durrës, ja si u dëmtua biznesi i gruas

Berisha dhe demokratët 'zaptojnë' Kuvendin

Me pistoleta dhe kallashnikovë në Range Rover/ Arrestohen 4 "të fortët" në Tiranë

Berisha shton akuzën ndaj Ballës: Te ndjek hija e avokatit Ravik Gurra

VIDEO E SHERRIT/ Berisha akuzon Ballen per vrasjen e avokatit Ravik Gurra

PA KOMENT- Shkodra 'nën ujë', ja si duket qyteti

Protesta kundër traut në Divjakë, një betoniere brenda parkut

EKSKLUZIVE- Lulzim Basha takohet me Ben Blushin ne Panairin e Librit, merr me vete edhe vajzën

Balla: Berishës iu dogjën tre marrëveshje tek Porti i Durrësit, koncensionarët po i kërkojnë lekët

Balla-Spahos: Do shkosh tek Porti i Durrësit me pistoletë si Strazimiri, s'keni zgjidhje tjetër

Ndërtimi i rrugëve/Balla 'shigjeton' Partinë e Lirisë:Mondi bëj kallëzime, kishin ministritë në 2017

Balla 'lëshon' gojën: Saliut i rri mendja tek vëllezërit Kariç, na vjen dhe zor t'i përmendim...

Elisa Spiropali realizon "ëndrrën" e fëmijërisë me Berishën, del LIVE me të, tregon 2 gishta

Perplasje mes banoreve dhe Policise ne Divjake

Berisha 'shënjestron' Ulsi Manjën: Vetëm dy mushka kanë mbetur pa u punësuar në fshatin tënd

Berisha bllokon foltoren dhe del në Facebook: Jam live në gjithë botën, mos ma qani hallin mua!

Berisha: Parlamentin e komandojne grupet kriminale

Dëshmia e Orges Xhelilit para avokatëve: Policët bashkiakë më goditën

ME VIDEO- PLAS KEQ SHERRI në Komision, Braçe e humb kontrollin, "shpërthen": Ik ore pirdhu!

Protesta e opozitës, pamjet nga Bulevadi, mijëra qytetarë të mbledhur

Sherri i plotë i Ramës me dy deputetët e PD: Ta tregoj unë ty, do të shkatërroj!

Balla: Kokoneshi jashtë rrezikut për jetën

Veliaj takon Papa Françeskun: Jemi takuar në Tiranë...e aprovuam ndërtimin e bustit të Nënë Terezës

Droge mes karameleve ne Tirane

Grida Duma lë mandatin, kolegët e saj në lot, Açka dhe Gjekmarkaj të përlotur

Grida Duma lë mandatin e deputetes së Partisë Demokratike

Masakra e Lushnjes, babai i Leart Haxhiut: Djali im është i pafajshëm, se di ku është

Përdhunues serial, MOMENTI i arrestimit të Spartak Dyrmishit

Nga një armë në çdo raft rrobash, çfarë gjeti Policia gjatë aksionit në Shkodër

Dalin PAMJET nga megaaksioni në Korçë

Qeni i prish mitingun Ramës, të gjithë meken, kryeministri: Po lëre në punën e vetë...

Ibrahim Lici mesazh audio nga Turqia: Jetoj i lirë, nuk jam arrestuar

Arrestohet Agim Gjata, qelloi mbi RENEA

Meta: O Edi, o lepurush, do të shporrim me poezinë ‘liri a vdekje’ të Havzi Nelës

Pakti PD PL, Meta: Kryetari i Keshillit super politikan

Paloka 'korrekt' me orarin, takohet me Bardhin në një lokal para parlamentit

Alibeaj-Majkos: Je kokrra e komunistit! Deputeti socialist: Budalla! Dosjet s'mund të hapen për...

Flet avokati i vellezerve Mollaj: Tina genjen, e shantazhojne

Durrësi zgjohet nën ujë

Tetori rozë, vajzat dhe gratë e FA i bashkohen fushatës sensibilizuese kundër kancerit të gjirit

NIS PROTESTA në Elbasan/ Qytetarët fikin makinat në shenjë rebelimi, rreshtohen në shesh

Alibeaj pranoi bashkëpunimin, do nisin negociatat/ Berisha: E mirëpres. S'tërhiqem nga Primaret

Demokrati emocionet për 'doktorin'! I bie telefoni kur po fliste me Berishën,e përplas në tokë

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Tiranë, bënin kontrabandë me veshje, pije, cigare dhe rroba, 3 të arrestuar në 2 operacione

Me 14 emigrantë në Morinë, arrestohet 19-vjeçari, shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tij

Rrumbullaku ngre strukturë për emërimet në polici: Riformatim ekipeve që hetojnë krimin

Me dy kallashnikovë në shtëpi e municion luftarak, arrestohet 31-vjeçari në Dibër

"Porsche", "Maseratti" e 'Mercedes Benz", arrestohet 52-vjeçari që shiste mjetet e vjedhura në BE

Pellusha, rripa e çanta markash kontrabandë, arrestohet pronari i 5 dyqaneve në Tiranë e Durrës