LIVE UPDATES
Sport

Walter Zenga ikën nga Dubai dhe gruaja tij e tretë. Shkak? Dashuria për Michelan

27 Tetor 2021, 13:26 Nga DOSJA
Walter Zenga ikën nga Dubai dhe gruaja tij e tretë. Shkak? Dashuria

ITALI – Një tjetër ndryshim jete ka ndodhur për Walter Zengan. Ish-futbollisti, tashmë trajner, u largua nga Dubai dhe u kthye për të jetuar në Milano. Këtë e ka bërë të ditur e përjavshmja “Chi”, i cili kapi “Spider-Man” nën shoqërinë e të dashurës së tij të re Michela. Pikërisht për dashurinë e kësaj të fundit, Zenga i ka dhënë lamtumirën e fundit Emirateve të Bashkuara Arabe dhe gruas së tij të tretë, Raluca Rebedea.

Burrë e grua kishin kaluar kohë më parë një krizë dhe u përpoqën të rregullonin marrëdhënien, por në fund vendosën të ndiqnin rrugë të ndryshme. Kështu, ish-portieri u rikthye në Itali në kërkim të një skuadre për të stërvitur, së bashku me Michela-n, që nuk e humbet kurrë nga sytë. Këto ditë, çifti janë parë të pandarë dhe tashmë kanë shkuar për të jetuar bashkë.

Kush është Michela, e dashura e re e Zengës? “Flaka” e re e Walter Zengës quhet Michela Motoc dhe ajo është 31 vjeç. E lindur në Rumani, ajo u rrit në Itali, në Kavaion, në provincën e Veronës. Një kohë ka jetuar edhe në Dubai dhe këtu do kishin filluar “shkëndijat” me Zengën. Në vitin 2016 ajo doli e treta në konkursin “Miss Europa Continental”. Pavarësisht tridhjetë viteve diferencë, Walter dhe Michela, paparacët rreth kryeqytetit milanez, duket se janë në një harmoni dhe bashkëpunim të madh. Për momentin nuk kanë mbërritur ende prezantimet zyrtare me familjen.

B.T (Dosja.al)

Cila mendoni se është alternativa më e mirë:

View Results

sport sport dashurës së tij të re michela e përjavshmja “chi” ish-futbollisti lindur në rumani michela motoc në konkursin “miss europa continental” për të jetuar në milano tashmë trajner walter zengan dashurës së tij të re michela e përjavshmja “chi” ish-futbollisti lindur në rumani michela motoc në konkursin “miss europa continental” për të jetuar në milano tashmë trajner walter zengan

Sondazh

Poll

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

VIDEO- Shpërthimi me tritol në butikun në Durrës, ja si u dëmtua biznesi i gruas

Berisha dhe demokratët 'zaptojnë' Kuvendin

Me pistoleta dhe kallashnikovë në Range Rover/ Arrestohen 4 "të fortët" në Tiranë

Berisha shton akuzën ndaj Ballës: Te ndjek hija e avokatit Ravik Gurra

VIDEO E SHERRIT/ Berisha akuzon Ballen per vrasjen e avokatit Ravik Gurra

PA KOMENT- Shkodra 'nën ujë', ja si duket qyteti

Protesta kundër traut në Divjakë, një betoniere brenda parkut

EKSKLUZIVE- Lulzim Basha takohet me Ben Blushin ne Panairin e Librit, merr me vete edhe vajzën

Balla: Berishës iu dogjën tre marrëveshje tek Porti i Durrësit, koncensionarët po i kërkojnë lekët

Balla-Spahos: Do shkosh tek Porti i Durrësit me pistoletë si Strazimiri, s'keni zgjidhje tjetër

Ndërtimi i rrugëve/Balla 'shigjeton' Partinë e Lirisë:Mondi bëj kallëzime, kishin ministritë në 2017

Balla 'lëshon' gojën: Saliut i rri mendja tek vëllezërit Kariç, na vjen dhe zor t'i përmendim...

Elisa Spiropali realizon "ëndrrën" e fëmijërisë me Berishën, del LIVE me të, tregon 2 gishta

Perplasje mes banoreve dhe Policise ne Divjake

Berisha 'shënjestron' Ulsi Manjën: Vetëm dy mushka kanë mbetur pa u punësuar në fshatin tënd

Berisha bllokon foltoren dhe del në Facebook: Jam live në gjithë botën, mos ma qani hallin mua!

Berisha: Parlamentin e komandojne grupet kriminale

Dëshmia e Orges Xhelilit para avokatëve: Policët bashkiakë më goditën

ME VIDEO- PLAS KEQ SHERRI në Komision, Braçe e humb kontrollin, "shpërthen": Ik ore pirdhu!

Protesta e opozitës, pamjet nga Bulevadi, mijëra qytetarë të mbledhur

Sherri i plotë i Ramës me dy deputetët e PD: Ta tregoj unë ty, do të shkatërroj!

Balla: Kokoneshi jashtë rrezikut për jetën

Veliaj takon Papa Françeskun: Jemi takuar në Tiranë...e aprovuam ndërtimin e bustit të Nënë Terezës

Droge mes karameleve ne Tirane

Grida Duma lë mandatin, kolegët e saj në lot, Açka dhe Gjekmarkaj të përlotur

Grida Duma lë mandatin e deputetes së Partisë Demokratike

Masakra e Lushnjes, babai i Leart Haxhiut: Djali im është i pafajshëm, se di ku është

Përdhunues serial, MOMENTI i arrestimit të Spartak Dyrmishit

Nga një armë në çdo raft rrobash, çfarë gjeti Policia gjatë aksionit në Shkodër

Dalin PAMJET nga megaaksioni në Korçë

Qeni i prish mitingun Ramës, të gjithë meken, kryeministri: Po lëre në punën e vetë...

Ibrahim Lici mesazh audio nga Turqia: Jetoj i lirë, nuk jam arrestuar

Arrestohet Agim Gjata, qelloi mbi RENEA

Meta: O Edi, o lepurush, do të shporrim me poezinë ‘liri a vdekje’ të Havzi Nelës

Pakti PD PL, Meta: Kryetari i Keshillit super politikan

Paloka 'korrekt' me orarin, takohet me Bardhin në një lokal para parlamentit

Alibeaj-Majkos: Je kokrra e komunistit! Deputeti socialist: Budalla! Dosjet s'mund të hapen për...

Flet avokati i vellezerve Mollaj: Tina genjen, e shantazhojne

Durrësi zgjohet nën ujë

Tetori rozë, vajzat dhe gratë e FA i bashkohen fushatës sensibilizuese kundër kancerit të gjirit

NIS PROTESTA në Elbasan/ Qytetarët fikin makinat në shenjë rebelimi, rreshtohen në shesh

Alibeaj pranoi bashkëpunimin, do nisin negociatat/ Berisha: E mirëpres. S'tërhiqem nga Primaret

Demokrati emocionet për 'doktorin'! I bie telefoni kur po fliste me Berishën,e përplas në tokë

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Tiranë, bënin kontrabandë me veshje, pije, cigare dhe rroba, 3 të arrestuar në 2 operacione

Me 14 emigrantë në Morinë, arrestohet 19-vjeçari, shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tij

Rrumbullaku ngre strukturë për emërimet në polici: Riformatim ekipeve që hetojnë krimin

Me dy kallashnikovë në shtëpi e municion luftarak, arrestohet 31-vjeçari në Dibër

"Porsche", "Maseratti" e 'Mercedes Benz", arrestohet 52-vjeçari që shiste mjetet e vjedhura në BE