LIVE UPDATES
Bota

Vrasje në Greqi/ Djali i vrau partnerin pas një konflikti, nëna ende nuk e di

9 Dhjetor 2021, 13:26 Nga DOSJA
Vrasje në Greqi/ Djali i vrau partnerin pas një konflikti, nëna

GREQI – Banorët në rrugën Vorio Epiri në Glyfada, Greqi janë tronditur nga vrasja brutale me thikë e një 66-vjeçari ditën e sotme nga djali i partneres së tij jashtë biznesit të tyre familjar, një dyqani bojërash.

Sipas Protothema, autori 51-vjeçar jetonte prej vitesh jashtë vendit, në Danimarkë dhe askush nuk dinte gjë për të. Një nga banorët ka treguar se në fillim kanë dyshuar për grabitje dhe se djali ka qënë jashtë shtetit për më shumë se 20 vite. Dyshimi i parë lidhet me një konflit pronësie teksa fqinji tregon se pas vdekjes së babait të djalit dyqani i ka kaluar nënës së tij dhe të motrës. Në biznes ishte i punësuar 66-vjeçari Xhani, i cili kishte krijuar një lidhje me mamanë e Thanasit, djalit.

“Në fillim menduam se ishte një grabitje, më pas u mor vesh e vërteta. Këtë nuk e prisnim. Ata duket se kanë pasur probleme pronësie. Thanasi ka qenë jashtë shtetit për shumë vite, mbi 20. Unë ndonjëherë pyesja nënën e tij se çfarë po bënte, por nuk më përgjigjej. Nuk e di saktësisht se kur është kthyer nga jashtë, megjithatë nuk ka jetuar me ta sepse nuk e kemi parë këtu në zonë. Familjen e kemi njohur që fëmijë, pasi ata kanë jetuar gjithmonë këtu. Në katin e sipërm është shtëpia e tyre dhe në katin e poshtëm biznesi. Babai i tyre kishte hapur dyqanin. Ka edhe një vajzë më të vogël. Dyqani u mor nga nëna dhe vajza pak muaj pas vdekjes së babait. Aty punonte edhe Xhani, i cili pak më vonë mësuam se kishte një lidhje me nënën e tyre”, tha ai. 

Sipas informacioneve, nëna ende nuk e di se autori i vrasjes është djali i saj, pasi mendon se ndodhet në Danimarkë. Sipas dëshmive, dyshja fillimisht kanë nisur të debatojnë dhe më pas 51-vjeçari ka goditur me thikë për vdekje 66-vjeçarin.

Viktima është dërguar në spital, ku ka gjetur vdekjen. Autori pasi ka vrarë partneren e nënës së tij ka shkuar dhe është dorëzuar në nëndrejtorinë e policisë së Atikës në Glyfada. Aty, sipas informacioneve, ai i tha policisë se e ka hequr qafe pasi kanë pasur mosmarrëveshje personale.

(m.k/dosja.al)

Cila mendoni se është alternativa më e mirë:

View Results

bota rajoni detaje nga vrasja në greqi vrasja ne greqi vrasje ne greqi detaje nga vrasja në greqi vrasja ne greqi vrasje ne greqi

Sondazh

Poll

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

VIDEO- Shpërthimi me tritol në butikun në Durrës, ja si u dëmtua biznesi i gruas

Berisha dhe demokratët 'zaptojnë' Kuvendin

Me pistoleta dhe kallashnikovë në Range Rover/ Arrestohen 4 "të fortët" në Tiranë

Berisha shton akuzën ndaj Ballës: Te ndjek hija e avokatit Ravik Gurra

VIDEO E SHERRIT/ Berisha akuzon Ballen per vrasjen e avokatit Ravik Gurra

PA KOMENT- Shkodra 'nën ujë', ja si duket qyteti

Protesta kundër traut në Divjakë, një betoniere brenda parkut

EKSKLUZIVE- Lulzim Basha takohet me Ben Blushin ne Panairin e Librit, merr me vete edhe vajzën

Balla: Berishës iu dogjën tre marrëveshje tek Porti i Durrësit, koncensionarët po i kërkojnë lekët

Balla-Spahos: Do shkosh tek Porti i Durrësit me pistoletë si Strazimiri, s'keni zgjidhje tjetër

Ndërtimi i rrugëve/Balla 'shigjeton' Partinë e Lirisë:Mondi bëj kallëzime, kishin ministritë në 2017

Balla 'lëshon' gojën: Saliut i rri mendja tek vëllezërit Kariç, na vjen dhe zor t'i përmendim...

Elisa Spiropali realizon "ëndrrën" e fëmijërisë me Berishën, del LIVE me të, tregon 2 gishta

Perplasje mes banoreve dhe Policise ne Divjake

Berisha 'shënjestron' Ulsi Manjën: Vetëm dy mushka kanë mbetur pa u punësuar në fshatin tënd

Berisha bllokon foltoren dhe del në Facebook: Jam live në gjithë botën, mos ma qani hallin mua!

Berisha: Parlamentin e komandojne grupet kriminale

Dëshmia e Orges Xhelilit para avokatëve: Policët bashkiakë më goditën

ME VIDEO- PLAS KEQ SHERRI në Komision, Braçe e humb kontrollin, "shpërthen": Ik ore pirdhu!

Protesta e opozitës, pamjet nga Bulevadi, mijëra qytetarë të mbledhur

Sherri i plotë i Ramës me dy deputetët e PD: Ta tregoj unë ty, do të shkatërroj!

Balla: Kokoneshi jashtë rrezikut për jetën

Veliaj takon Papa Françeskun: Jemi takuar në Tiranë...e aprovuam ndërtimin e bustit të Nënë Terezës

Droge mes karameleve ne Tirane

Grida Duma lë mandatin, kolegët e saj në lot, Açka dhe Gjekmarkaj të përlotur

Grida Duma lë mandatin e deputetes së Partisë Demokratike

Masakra e Lushnjes, babai i Leart Haxhiut: Djali im është i pafajshëm, se di ku është

Përdhunues serial, MOMENTI i arrestimit të Spartak Dyrmishit

Nga një armë në çdo raft rrobash, çfarë gjeti Policia gjatë aksionit në Shkodër

Dalin PAMJET nga megaaksioni në Korçë

Qeni i prish mitingun Ramës, të gjithë meken, kryeministri: Po lëre në punën e vetë...

Ibrahim Lici mesazh audio nga Turqia: Jetoj i lirë, nuk jam arrestuar

Arrestohet Agim Gjata, qelloi mbi RENEA

Meta: O Edi, o lepurush, do të shporrim me poezinë ‘liri a vdekje’ të Havzi Nelës

Pakti PD PL, Meta: Kryetari i Keshillit super politikan

Paloka 'korrekt' me orarin, takohet me Bardhin në një lokal para parlamentit

Alibeaj-Majkos: Je kokrra e komunistit! Deputeti socialist: Budalla! Dosjet s'mund të hapen për...

Flet avokati i vellezerve Mollaj: Tina genjen, e shantazhojne

Durrësi zgjohet nën ujë

Tetori rozë, vajzat dhe gratë e FA i bashkohen fushatës sensibilizuese kundër kancerit të gjirit

NIS PROTESTA në Elbasan/ Qytetarët fikin makinat në shenjë rebelimi, rreshtohen në shesh

Alibeaj pranoi bashkëpunimin, do nisin negociatat/ Berisha: E mirëpres. S'tërhiqem nga Primaret

Demokrati emocionet për 'doktorin'! I bie telefoni kur po fliste me Berishën,e përplas në tokë

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Tiranë, bënin kontrabandë me veshje, pije, cigare dhe rroba, 3 të arrestuar në 2 operacione

Me 14 emigrantë në Morinë, arrestohet 19-vjeçari, shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tij

Rrumbullaku ngre strukturë për emërimet në polici: Riformatim ekipeve që hetojnë krimin

Me dy kallashnikovë në shtëpi e municion luftarak, arrestohet 31-vjeçari në Dibër

"Porsche", "Maseratti" e 'Mercedes Benz", arrestohet 52-vjeçari që shiste mjetet e vjedhura në BE