LIVE UPDATES
Politike

Çuçi në Dubai për Formula 1?Ministri ‘justifikohet’:Mora ftesë të posaçme nga sheiku

14 Dhjetor 2021, 13:58 Nga DOSJA

TIRANË-Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi pretenton se vizita në Emiratet e Bashkuara Arabe është bërë me ftesë të homologut, Sheikh Saif Bin Zayed Al Nahyan, i cili njëkohësisht mban detyrën e zëvendëskryeministrit. Në profilin e tij në Facebook, Çuçi ka ripostuar një status të Ambasadës së Emirateve të Bashkuara Arabe në të cilën thuhet se udhëtimi i Çuçit është bërë për firmosjen e marrëveshjes dypalëshe mes dy vendeve në fushën e sigurisë dhe në luftën kundër terrorizmit.

Me ftesë të posaçme nga Lartësia e Tij Sheikh Saif Bin Zayed Al Nahyan, Zëvendëskryeministër dhe Ministër i Brendshëm i Emirateve të Bashkuara Arabe, ka vizituar EBA, z. Bledar Çuçi, Ministër i Brendshëm i Republikës së Shqipërisë,”-thuhet në njoftimin e bërë nga Ambasada, ku edhe kujdesen që të vihet thelbi tek ftesa e bërë nga homologu.

POSTIMI I PLOTË:

Me ftesë të posaçme nga Lartësia e Tij Sheikh Saif Bin Zayed Al Nahyan, Zëvendëskryeministër dhe Ministër i Brendshëm i Emirateve të Bashkuara Arabe, ka vizituar EBA, z. Bledar Çuçi, Ministër i Brendshëm i Republikës së Shqipërisë. Të dy homologët rikonfirmuan nivelin shumë të mirë të marrëdhënieve që ekziston mes dy vendeve tona, si dhe vendosën piketat për hapat e mëtejshëm drejt forcimit dhe konkretizimit të bashkëpunimit në sfera me interes të përbashkët, sic janë: Firmosja e Marrëveshjes dypalëshe për Bashkëpunimin në Fushën e Sigurisë në luftën kundër terrorizmit dhe krimit të organizuar. Shkëmbimi i eksperiencës dhe njohurive në funksion të modernizimit të Policisë së Shtetit. Në kuadër të rritjes së bashkëpunimit ekonomik dhe nxitjes së investimeve mes dy vendeve, duke marrë shkas edhe nga impakti pozitiv që ka sjellë vendosja e fluturimeve direkte, morrëm dakordësinë se shumë shpejt do të fillojë procedura për heqjen e rregjimit të vizave për shtetasit shqiptarë që udhëtojnë drejt Emirateve të Bashkuara Arabe.

Megjithatë ky status nuk e hedh poshtë lajmin e raportuar nga Dosja.al raportoi se ministri Çuçi ndodhej në vendin ku u zhvillua gara e fundit e F1, Abu Dhabi Grand Prix. Ndoshta kjo vizitë ‘zyrtare’ është shfrytëzuar nga ministri për të ndjekur pasionet e tij, siç është ajo e garave të shpjetësisë, “Formula Uno”. 

(a.b)/dosja.al

Cila mendoni se është alternativa më e mirë:

View Results

Politike Politike bledi Çuçi bledi Çuçi

Sondazh

Poll

Politike 14 Dhjetor 2021, 10:14

PD çon në Gjykatë ndryshimet e 17 korrikut

TIRANË– Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka depozituar n Gjykatën e Tiranës ndryshimet e bëra në statut në Kuvendin e mbledhur nga PD më  17 k...

Protesta e 7 korrikut, PD përgatit terrenin, ngre dy grupe pune, kush merret me Tiranën e qarqet

Protesta e 7 korrikut, PD përgatit terrenin, ngre dy grupe pune, kush merret me Tiranën e qarqet

Aksidetohet turistët çekë në Tamarë, makina del nga rruga

Aksion në Elbasan/ Mbajti peng një person, arrestohet në mes të ditës Thanas Beko

Komisioni për Hartën gjyqësore/ 'Më vjen të qesh', Maks Haxhia: Më morën në telefon, ishte anulluar

Policia Rrugore kontrolle në Tiranë, vendosen 268 masa administrative dhe pezullohen 21leje drejtimi

Rama takohet me Biden, e prek në kurriz e i thotë diçka, presidenti i SHBA-së ngel me gojë hapur

Reforma Territoriale, Xhelal Mziu: Të bejmë një tur, marrim eksperienca, është çështje komplekse

Komisioni për Reformën Territoriale, caktohen ekspertët teknikë! Mziu: Të bëjmë tur në rajon

Rama dhe bashkëshortja e tij priten nga Mbreti Felipe VI i Spanjës dhe mbretëresha

Policia “aktivizon” dronët, shoferët që nuk respektojnë këmbësorët në vizat e bardha do ndëshkohen

Iu gjet magazina me drogë në Fier, arrestohet 47-vjeçari në Dibër

'Shqiptarëve po u ngushtohet laku'/ Berisha: Qeveria ka ulur me 2% ndihmën ekonomike

POROSIA/ Protesta e 7 korrikut, Berisha: Kërkoj intensifikim maksimal

Edi Rama flet vonesën e satelitëve, do i përdorë për fermerët: Do të vijnë brenda këtij viti!

Shifrat e INSTAT flisnin për rënie,Rama i kundërshton: Mbulojmë 97%të konsumit vendas.Ku ikën lopët?

Gruri problem për t'u shitur, Rama mburret: Na është rritur prodhimi

Rama ngre alarmin: Do të kemi një dimër të ashpër dhe mungesa të mëdha

Rama me charter privat në mes të krizës ekonomike/ Peleshi: Ka lidhje me dinjitetin e shtetit

“Ju s’menaxhoni dot dy mikrofonë”/ Salianji ironizon Peleshi: Na jepni dhe ne nga një lopatë

Peleshi: S'kemi avionë për shuarjen e zjarrit, s'na leverdis. Ka kosto shumë, e kam dhimbje koke

Helmim masiv në Kukës, Gjici: S’ka probleme me ujin e pijshëm, u përzie me atë të vaditjes

Sherr tek 'Siguria Kombëtare', Peleshi: Zjarre do kemi! Xhaferaj: Të kemi helikopterë në punë

Del VD-Ka momenti kur makina me nënë dhe djalin thyen kangjellat dhe përfundon në lumë

Mjeti me nënën e fëmijën në ujë, dalin pamjet nga Berati

Avionët për shuarjen e flakëve, Peleshi: Do blejmë orë tek NSPA. Noka: E provova unë, nuk ia vlen

Zjarri në Sazan, Peleshi: S'u shua vetë, uji vetëm do e 'eksitonte'. Duhet ndërhyrje nga terreni

Informacion "TOP SECRET"/ Kuvendi futet pa dashje LIVE, gjenerali ndërhyn me urgjencë

KAOS në komision/ Denaj hedh në votim shtyrjen, Duma: Atë e bej unë! (Pyet sekretariatin)

Akti për kompensimin e çmimeve/ Duma: 8 pronarë nën hetim. Bejtja: S'kam informacion

Debat në Komisionin e çështjeve sociale, paralajmëron Duma: Do bllokoj mbledhjen!

Rama dhuron gjak, kryeministri: Sa herë ma keni pirë? Te e majta, ajo dhuron gjak

“Me paratë e buxhetit kompensoni oligarkët”/Grida Duma: Qeveria nuk i shpërndani lekët për qytetarët

TEST 2

Shkrumbohet fasoneria e italianes në Vlorë, dyshohet për zjarrvënie të qëllimshme

Largimi i pushuesve nga Shëngjini krijon trafik të rënduar në aksin Lezhë-Milot

U bllokuan në Valbonë, evakuohen me helikopter 4 turistët

Policia në aksion, arreston 9 shoferë, gjobit 341 të tjerë

'Jemi njerëz të mirë e besnik'/ Rama: Mund ta përdorni çmendurinë tonë për t'u marrë me të tjerët

Deri në 179 km/h, makina inteligjente kap mat shoferët në Bypass-in e Fierit, pezullohen 89 patenta

Rama: Dëgjojmë se Putin është shumë sëmurë, por as BE nuk është e shëndetshme

Rama në Austri: Keni qenë krah nesh, ndjej keqardhje për BE-në

Statusi kandidat për në BE, Rama: Ukraina mos të kenë iluzione, mori ilaç kundër depresionit

Rama: S'ka vend më të mirë se Austria për të marrë veten nga mbledhja depresive në Bruksel

Refuzon të largohet nga banesa, 50-vjeçari në Berat kërcënon të hidhet nga pallati

Rama takohet me shqiptaren në Austri, gruaja: Jam krenare që takova kryetarin

'Ulu', aksion policie në mes të natës në Astir, 2 persona shtrihen në tokë

'DRONI edukues'/ Policia rrugore me pajisje të re, monitoron çdo ndryshim drejtimi të parregullt

Aeroporti i Vlorës në zonë të mbrojtur, Tabaku: Shkatërron ekosistemin, projekt korruptiv

Protesta e Berishës, Jorida Tabaku konfirmon pjesëmarrjen: Jam në ballë të çdo opozite të qeverisë

Takoi Metën në Baku, Berisha: Sa të mbyllë Presidencën, bashkohemi kundër Ramës