Politike

VIDEO/ Rama inspekton punimet në stadiumin e Kukësit, Gjici mburret: Ore i kemi bërë të gjitha, tifozët më spiunojnë në telefon, 300 vetë në ditë rrinë shohin punimet sa mirë i kemi bërë

 • “Vdes të ul këtu londinezët”, Rama ironi me kuksianët
 • Numri një i qytetit, tha se aq mirë punohet në Kukës për këtë stadium, saqë 300 vetë në ditë shkojnë për të parë punimet. 
  Featured image of article: VIDEO/ Rama inspekton punimet në stadiumin e Kukësit, Gjici mburret: Ore i kemi bërë të gjitha, tifozët më spiunojnë në telefon, 300 vetë në ditë rrinë shohin punimet sa mirë i kemi bërë Safet Gjici, kryetar bashkie dhe Edi Rama, kryeminister

  KUKËS-  Kryeministri Edi Rama ka qenë sot në Kukës ku ka parë nga afër punimet për stadiumin e ri të qytetit. Bashkë me të ishte presidenti i nderit i klubit të Kukësit, Safet Gjici, njëherazi kryetar bashkie i qytetit. Rama u habit kur pa punimet dhe tha se tashmë puna ka ecur me standarte bashkëkohore. “Është bërë punë e mirë, këtu ka qenë copë-copë, s’ka pasur asgjë“, tha Rama.

  Këtu nuk e la pa e marrë stafetën, numri një i qytetit, kur tha se aq mirë punohet në Kukës për këtë stadium, saqë 300 vetë në ditë shkojnë për të parë punimet.

  “Këtu vijnë çdo ditë 200-300 veta, që shohin punimet, sidomos mosha 50-vjeç, rrinë dhe marrin në telefon, janë supervizorë të Faikut, dhe informojnë çdo ditë. Janë shumë tifozë, shohin ça u bë sot ca u bë nesër“, tha Gjici.

  Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

  Në fakt, në Kukës 200-300 vetë rrezik se shohin ndeshjet e Superligës ditën e dielë, në kulmin e kampionatit, e jo më në mesin e pandemisë, por megjithatë ndiqni vetë takimin mes tyre pa koment.

  (F.g/dosja.al)

  Shto Koment