LIVE UPDATES
Art&Argëtim

Vështirësi në punë, probleme me shefin! Pasionet dhe dashuritë do lindin, horoskopi

5 Janar 2022, 06:04 Nga DOSJA
Vështirësi në punë, probleme me shefin! Pasionet dhe

Dashi
Të lindur më: 21 Mars – 19 Prill
Sigurisht që nuk është një kohë e lehtë për ndjenjat, sidomos të mërkurën. Por kurrë mos thuaj kurrë. Në punë nuk ndiheni se keni mbështetjen e duhur dhe kjo mund të krijojë disa vështirësi të tjera.

Demi
Të lindur më: 20 Prill – 20 Maj
Të mërkurën mund të thuhet se jo gjithçka përputhet plotësisht. Dashuria nuk vjen nëse nuk e kërkoni me prirjen e duhur dhe i kushtoni vëmendje xhelozisë. Në punë, nëse keni plane, përfitoni nga e hëna e datës 10.

Binjakët
Të lindur më: 21 Maj – 20 Qershor
Është një tjetër ditë interesante për ju, me një Hënë të favorshme dhe Merkur aktiv. Në punë këshilla është që të keni kujdes, pasi Marsi gjeneron herë pas here momente nervozizmi të fortë.

Gaforrja
Të lindur më: 21 Qershor – 22 Korrik
Kushtojini vëmendje Venusit që është kundër jush, pasi mund të krijojë disa dyshime, veçanërisht në lidhjet e turbullta. Në punë situata ekonomike mbetet e pasigurt dhe duhet të mendoni për realizimin e mundësive që mund tju jepen.

Luani
Të lindur më: 23 Korrik – 22 Gusht
Një fjalë është shumë pak, ka ardhur koha që të jepni më shumë nga vetja.Të mërkurën keni Merkurin dhe Hënën në kundërshtim dhe kjo mund të sjellë konflikte në marrëdhënie. Në punë nuk përjashtohen debatet dhe problemet me shefin.

Virgjëresha
Të lindur më: 23 Gusht – 22 Shtator
Është një ditë pozitive për ndjenjat në përgjithësi dhe mund të favorizohen lidhje të reja të papritura. Në punë bëni mirë të përpiqeni të jeni të durueshëm, edhe pse dihet që është e vështirë të qëndroni të qetë.

Peshorja
Të lindur më: 23 Shtator – 22 Tetor
Të mërkurën ndiheni veçanërisht të gatshëm për të vepruar me këtë Hënë të favorshme, ndaj shfrytëzojeni sa më shumë. Në punë sapo ka nisur një numërim mbrapsht për mundësi dhe bashkëpunime të reja.

Akrepi
Të lindur më: 23 Tetor – 21 Nëntor
Pasionet dhe dashuritë mund të lindin dhe rilindin, por për momentin po ndiheni shumë kritikë. Në punë, megjithatë, është një ditë në rikuperim të theksuar sidomos për ata që duhet të bëjnë zgjedhje deri në fund të muajit.

Shigjetari
Të lindur më: 22 Nëntor – 21 Dhjetor
Dita është e mirë për të kuptuar dhe sqaruar çështjet që duket se nuk funksionojnë. Në punë ka një emocion të madh, me pranverën gjërat do ndryshojnë pozitivisht.

Bricjapi
Të lindur më: 22 Dhjetor – 19 Janar
Deri të shtunën yjet parashikojnë gjëra shumë pozitive për ju. Shumë takime të këndshme në horizont. Në punë duhet të përpiqeni t’i zgjidhni problemet deri në fund të ditës.

Ujori
Të lindur më: 20 Janar – 18 Shkurt
Nëse duhet të diskutoni dashurinë ose t’i përgjigjeni takimeve me ndjenjë, këto janë ditët ideale. Në punë, një ditë pozitive edhe për zgjidhjen e çështjeve të vjetra.

Peshqit
Të lindur më: 19 Shkurt – 20 Mars
Hëna është gjithmonë e favorshme për ju, ndaj lini të lirë dashurinë dhe ndjenjat. Edhe në punë është një ditë shumë e dobishme për të vlerësuar dhe thelluar projektet e reja që janë në kokën tuaj.

(a.b)/dosja.al

Ndihmës-Sekretarja e Shtetit takoi Alibeajn, ndërsa Paloka deklaroi se ka firmosur peticionin kundër ambasadores Kim. Çfarë do të thotë kjo për PD?

View Results

horoskopi horoskopi horoskopi horoskopi ditor horoskopi horoskopi ditor

Sondazh

Poll

Zjarr në Berat, rrufeja godet shtyllën e tensionit, banorët mbeten pa energji elektrike

Zjarr në Berat, rrufeja godet shtyllën e tensionit, banorët mbeten pa energji elektrike

I këputi varësen nga qafa qytetares në Golem, arrestohet gjysmë i zhveshur 30-vjeçari

Zjarr në qendren e përpunimit të plehrave në Gjirokastër, policia nuk lejon gazetarët: Mos filmoni

Bllokimi i mjeteve lundruese pas tragjedisë në Himarë, protestë para Policisë së Shtetit

Inceneratorët, PL paraqet fakte të reja: Qeveria ka lënë peng në banka pronat publike

Banda e “skifterëve” i vë armën në kokë 23-vjeçarit për t’i grabitur paratë dhe biçikletën

Zjarr në“Malin e Bardhë”,banorët nisin aksionin para zjarrfikësve,shuajnë flakët me mjete rrethanore

Digjen pyjet në Mat! Aktivizohet një tjetër vatër zjarri, në Ulëz dhe Baz

Rreth 1 ton drogë në tre skafe, ja SKEMA që përdorën trafikantët për të 'mashtruar' radarët

Megaoperacioni antidrogë në Vlorë, policia jep detaje: U kap në ujërat italiane, kapëm 992kg kanabis

Turizmi në Shqipëri, Berisha konferencë urgjente: Kam 2 propozime, fokus tek transporti

E RËNDË! Përplasen dy makina pranë Kallmetit, 7 të plagosur, mes tyre dhe fëmijë

Tragjedia e Himarës, Policia aksion në bregdet, në 'shënjestër' dhjetëra 'Jet ski', gomone dhe skafe

Përfshihet nga flakët “Golfi” tek “Zogu i Zi”, shkak problemet teknike

Kulla e vrojtimit bosh...në Potam mungon roja bregdetare, pushuesit në mëshirë të fatit

Dita e tretë e protestave në Vlorë/ Pronarët e skafeve dhe gomoneve: Na lini të lundrojmë

8 kg kanabis, në makinë iu gjet edhe një kallashnikov! Arrestohen 3 të rinj në Tropojë

Bllokohen dy turistë gjermanë në Tropojë, përfundojnë në spital

Aktivizohet një vatër zjarri në Sarandë, digjet ullishtja

Sali Berisha: Ilir Meta është opozitar i vërtetë, do të bashkërendojmë aksionin

Çuçi pranon shoqatën e velierave: E kam krijuar me miq pasionantë, s'kam biznes

Bosh plazhi i Livadhit në Himarë, sezoni i verës dështim në Shqipëri

PARALAJMËRIMI/ Berisha-Ramës: Bëj ç’të duash, e ke kohën e numëruar!

Afera e Portit të Durrësit/ Berisha: Mos bini pre, mos blini apartamente

Tragjedia në Himarë/ Berisha: Janë zhdukur kamerat që kanë filmuar skenën e aksidentit

Meta: Do vendosë sovrani, do shikoni pastaj politikanët do bëjnë më si të fortë?

Meta i bën premtimin Ramës: Do përfundosh nën këmbët e popullit të lirisë!

Meta i del në krah Berishës: PD është një dhe vetëm një, koha e përgjumjes ka mbaruar

Begaj s'ka reaguar për tragjedinë e Himarës/ Meta: Nuk është etike ta komentoj, Çuçi të ketë turp

Ilir Meta: Iniciative ligjore në Kuvend për të garantuar indeksimin e pagave

Vrasja e 7-vjeçares në Potam, Arjan Tase mbërrin në Gjykatë, mbahet i fshehur nga kamerat

Tragjedia në Himarë, Berisha: Vogëlushja u vra nga një skafist qeveritar, duhet dorëheqje

A do kishte pasur dorëheqje po të ishte Basha ministër?Ja si i përgjigjet Berisha pyetjes pikante

Protesta para Kryeministrisë/ Bashkohet Ilir Meta dhe Sali Berisha

Incidenti/ Qytetari në protestë: Largohuni nga politika ju pleqtë! Berisha: Lëre mos e luaj!

Vrasja e 7-vjeçares, agravohet protesta, qytetarët përplasen me policinë

Manovra e rrezikshme në Shëngjin, Policia reagon pas videos me jet-ski: S'është aktuale

Fusnin mallra kontrabandë, arrestohen 4 persona

Protesta e sotme, Meta: Çdo qytetar duhet të jetë i pranishëm

Meta ngushëllime në familjen Avdia:Vrasje e paralajmëruar, tallje të thuash se kemi siguri në plazhe

E konfirmon! Berisha: Sot do jem në protestë si qytetar

Aksidenti me një viktimë në Elbasan, kamioni e bën COPË 'Benzin', autori qëndron ende në timon

Berisha te familja e 7-vjeçares: Krim horror, akt i kryer nga një njeri i qeverisë

Berisha del i përlotur nga familja Avdia

Tragjedia në Himarë/ Berisha shkon për ngushëllim në familjen Avdia

Tragjedia/ Nano vizitë te familja Avdia: S'dua të keqinterpretohet ardhja ime, jam këtu si prind

Zjarr i madh në Vaun e Dejës, mali i Zefjanës përfshihet nga flakët

Operacioni 'Streha' në Tiranë, i shpallur në kërkim për prostitucion, në pranga Klodian Lila

Faza e 11-të e operacionit 'Restart'/ Do transportonin drogë me kamion drejt Turqisë, 2 të arrestuar

Komisari Tase aksidentoi për vdekje të miturën, Nano: Kush abuzon me detyrën ka dënim maksimal