LIVE UPDATES
Aktualitet

2 shpërthime në Shkodër/ Eksploziv bizneseve, njëri në pronësi të Bushatit, tjetri i Licëve

26 Mars 2022, 07:14 Nga DOSJA
2 shpërthime në Shkodër/ Eksploziv bizneseve, njëri në

SHKODËR– Dy shpërthime me tritol nën rrezen e më pas se 1 kilometër kanë mjaftuar për të “zgjuar” Shkodrën. Shpërthimet janë regjistruar në dy zona të ndryshme të qytetit në një distancë nga njëra tjetra pak më shumë se 1 km, duke shënjestruar dy biznese, një i Xhemal Bushatit, e tjetri i Flor Markut.

Shpërthimi i parë ndodhi në orën 02.20, ndërsa tjetri pas 10 minutash; njëri në vendin e quajtur ‘rruga e gjerë’ dhe tjetri pranë prefekturës së qytetit, biznes ky që rezulton të jetë në pronësi të kandidatit të Partisë Demokratike për zgjedhjet lokale të 6 Marsit, Xhemal Bushati. Pas publikimit të lajmit, Partia Demokratike ka dalë me një njoftim zyrtar duke dënuar sulmin me lëndë plasësë ndaj demokratit. Ndërsa ka kërkuar nga Policia e Shtetit që të zbardhet sa më shpejt ngjarja dhe përgjegjësit të vendosen pas hekurave të qelisë.

Objekti tjetër është një supermarmet në emër të familjes Lici, por që i ishte lënë me qera Markut. Edhe në këtë skenë krimi, deri më tani nuk ka të lënduar por raportohet për dëme të shumta materiale. Është ende e paqartë nëse dy shpërthimet kanë lidhje me njëri-tjetrin, pasi kanë ndodhur me diferencë për vetëm disa minutash, por megjithatë hetimi ka nisur, e kamerat e sigurisë nëpër bizneset janë “shpresë” për Policinë që të zbardhë sa më shpejt ngjarjen.

ZHVILLIMET ORË PAS ORE:

Ç’u fiksua nga kamerat e sigurisë? Tritoli në Shkodër, kërkohet një djalë me kostum spotiv

Shpërthimet në Shkodër/ Gazetari Qyno ngre dyshime: Ç’u premtua në fushatë? “Hijet” s’falin

2 shpërthime brenda natës në Shkodër, kryebashkiaku Spahia: Të zbardhet urgjent

I vunë tritol tek prona, Xhemal Bushati për Dosja.al: Unë s’kam probleme, ta gjejë shteti

VD- I vunë tritolin biznesit, momenti kur zbret poshtë, Bushati shikon dëmet e shkaktuara

Tritoli në biznesin e Bushatit, reagon PD: Tronditëse gjendja e sigurisë në Shkodër

Shpërthimet në Shkodër, policia jep detaje nga ngjarja që tronditi qytetin në mesnatë

 

(d.a/dosja.al)

Ndihmës-Sekretarja e Shtetit takoi Alibeajn, ndërsa Paloka deklaroi se ka firmosur peticionin kundër ambasadores Kim. Çfarë do të thotë kjo për PD?

View Results

aktualitet aktualitet shperthim ne shkoder xhemal bushati shperthim ne shkoder xhemal bushati

Sondazh

Poll
Aktualitet 26 Mars 2022, 13:24

Digjet makina e parkuar në Tiranë

TIRANË– Një makinë është djegur plotësisht në Tiranë, mëngjesin e kësaj të shtune. Me anë të një njoftimi zyrtar, Policia bën me dije se ngjarja ka n...

Tokat preken nga projekti/ Banorët e Bërxullës në protestë

Tokat preken nga projekti/ Banorët e Bërxullës në protestë

Dosja Sot date 27 mars

Hetimet për lobingun/“Do dorëzoni dosjen në prokurori?” Berisha: Asnjë qindarkë ruse s’ka hyrë në PD

Bejko kandidat në Tiranë,Berisha: Vegla që përdor Basha dhe Rama kundër pluralizmit, vijnë nga mafia

Qëllohet me breshëri plumbash drejt Top Channel, vritet roja, gjendet e djegur makina e atentatorëve

Merr flak makina mbrenda ne garazh

Dosja Sot date 25 mars

Dosja Sot Date 24 mars

Ndiqte ambulancën që ishte në shërbim emergjence, gjobitet me 300 mijë lekë drejtuesi i mjetit

Skandal në Ali Dem", administratori vendos çip në pallat, banorët ngelin jashtë, mbërrin policia

Dosja Sot date 23 mars

Kryeministri Rama takohet me Rishi Sunak në Londër

Dosja Sot Date 22 mars

"Maskat" aksion në Tiranë, prangosën 20 'korrierë' të grupeve kriminale

Dosja Sot Date 21 mars

'Ka ra zjarr në Surrel!'/ Braçe "tremb" socialistët me LAJMIN E FUNDIT, Qefalia më i shqetësuari

Dosja Sot Date 20 Mars

Berisha i bën thirrje punonjësve të administratës të mos bëhen pjesë e krimit elektoral.

Dosja Sot Date 18 Mars

Burgosja e nënës lehonë/Flet Diana Bahçja: Qaja ditë e natë, por nuk donin t’ia dinin

Qarkullonte me 305 km/h, Cllevio Serbiano e filmonte, shoqërohet në Polici Aleks Vishaj

Dosja Sot Date 17 Mars

U fut në burg 8 ditë pasi lindi, Diana Bahçja: Nuk më lanë të takoja beben

'Shtëpi bari' brenda ish-tuneli të ushtrisë në Krujë, sekuestrohen 390 bimë cannabis sativa

Dosja Sot Date 16 Mars

Tërheqje apo pezullim? Si dredhoi Rama sy për sy me Borrel për 'pasaportat e arta'

Banorët e lagjes Demokracia ne Mamurras bllokojnë rrugën, Cara premtoi rehabilitim te rrugës ne...

Abuzimi me tenderin 3.2 mld lekë, BKH ‘zbarkon’ në zyrat e bashkisë së Bulqizës, sekuestron dosje

Dosja Sot Date 15 Mars

Këshilli i Legjislacionit mbyllet mes debateve, Bardhi ngrihet në këmbë: Shkelni kushtetutën e ikni

"Kryeministri i Shqipërisë si dhuratë e perëndisë", grupi polifonik i dedikon këngë Edi Ramës

Hidhet shorti, Koli Bele caktohet relatori për shqyrtimin e ankimimit të grupit të Alibeajt

Dosja sot Date 14 Mars

Shitësja në panair kërkon t’i dhurojë çantën bashkëshortes, Berisha refuzon: Sot vetëm blihet

Procedohen 70 drejtues mjetesh në 24 orët e fundit, u kapën me shpejtësi të lartë dhe duke bërë gara

Dosja sot Date 13 mars

Kapen 4 rumunë në Vlorë, po kalonin 260 kg kanabis me kamper në Greqi, 5 në kërkim

'Paç fatin e Lali Erit'- Kunjat e Ramës për Veliajn, teksa i dha shansin e tretë për Tiranën?

Rama: Në rrezik të madh tregu, sipërmarrësit të rrisin pagat

Meta pas takimit me Berishen : Aleancë e jashtëzakonshme, pas 15 majit fitojmë shumicën e bashkive

Masakra e Don Boskos, familja Paja hap dyert e mortit, zona me shiritin 'skenë krimi'

'Kasapanë' brenda lokalit! Atentat mafioz, vdes banakierja.5 të plagosur, mes tyre një fëmijë

Meta: Shkojnë për kontroll dhe kapin vibratorët e shokëve

Shirat përmbytin Lezhën, bllokohet qarkullimi, banorët mbyllen në shtëpia

Berisha per institucionet: Ska Klgj por KlgjS

Berisha: 'Alibasha dhe Brava' jane dy pengje te cilat nuk mund te kete asnje lloj negociate"

Kush do e drejtojë koalicionin me Metën? Berisha : S’ka asnjë diskutim! Padyshim që PD

Berisha; E dëgjuat Celibashin që tha në perceptimin tim është Berisha por Rama më thotë Ali-Basha.

Zgjedhjet e 14 majit, Meta: opozitaret bashke per ndryshim

Barrierat e shkatërruara nga përplasja, makina 'fluturoi' nga mbikalimi, ra mbi një tjetër mjet