LIVE UPDATES
Aktualitet

Tragjedia në Pukë, Bashkia premton ndihmë: Mbulojmë shpenzimet për ceremoninë mortore

8 Prill 2019, 07:43 Nga DOSJA

PUKË- Pas ngjarjes së rëndë të ndodhur gjatë natës në Pukë, ku në një familje ra një zjarr dhe mori jetën dy personave ka ardhur nje reagim nga bashkia. Gjatë natës në familjen ku ndodhi tragjedia ka shkuar dhe kreu i Bashkisë Pukë, Gjon Gjonaj i cili ka premtuar ndihmë.

Në një njoftim në Facebook, Gjonaj shkruan se ka urdhëruar që shpenzimet e ceremonisë mortore për dy bashkëshortet të mbulohen nga ana e bashkisë, ndërkohë janë marrë masa dhe për të ndihmuar dhe të moshuarit.

Një ngjarje e rënd ka ndodhur gjatë natës së kaluar në lagjen Va Shënkoll të fshatit Breg, njësia administrative Rrape. Përkundër ndërhyrjes të shpejt të shërbimit zjarrfikës të Pukës dhe Fushë Arrëzit, pasojat kanë qenë fatale, pasi kanë humbur jeten bashkëshortet Petrit dhe Dava Ndoj.

Kryetari i bashkisë, z.Gjonaj me të marr njoftimin nga shërbimi Zjarrfikës pranë bashkisë, ka shkuar pranë familjes Ndoj.

Gjonaj i ka ofruar të gjithë mbështetjen personale dhe institucionale familjes për të përballuar dhimbjen e madhe si dhe për rindërtimin e baneses.

Kreu i bashkisë ka urdhëruar që shpenzimet e ceremonisë mortore për dy bashkëshortet të mbulohen nga ana e bashkisë, ndërkoh që kemi kërkuar përkujdesje shëndetësore për dy të moshuarit, pasi kan probleme kronike, çfar në keto momente e bën të domosdoshme përkujdesjen ndaj tyre.

Në këtë dhimbje të madhe për familjen Ndoj dhe mbar komunitetin tonë kërkojmë solidaritetin e të gjithve në ndihmë të kësaj familje”, shkruan në një reagim Bashkia Pukë.

Gjatë natës në një familje ka ndodhur një tragjedi duke rënë një zjarr i madh. Nga flakët u dogjën të gjallë çifti Petrit dhe Dava Ndoj. Ndërkohë që 4 fëmijët janë hedhur nga dritarja për të shpëtuar. Njëri prej tyre ka shëtuar gjyshen e tyre të paralizuar të cilët janë të moshuar dhe ndodhen tek të afërmit e tyre në fshat.

Tirana është boshatisur për ditët e pushimit. Cilën nga ritet e shenjta po ndiqni:

View Results

aktualitet aktualitet bashkia puke digjet familja gjon gjonaj tragjedia ne puke zjarri ne familje bashkia puke digjet familja gjon gjonaj tragjedia ne puke zjarri ne familje

Sondazh

Poll

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni

Newsroom/ Karabolli: Shqipëria do kohë të përshtatet me TikTok, e provuan edhe gazetarët, s’ia dolën

Newsroom 9 |Tik-Tok Kultura, platformë krijimi apo dizinformimi?

Shoqata e Biznesit: Rënia e euros po na falimenton, BSH po fsheh atë që po ndodh!

Vasili në SPAK/ Meta: Asnjë shqetësim me drejtësinë, por afera e inceneratorëve

'Jemi pro protestave'/ Takoi Berishën, Meta: Do bashkëpunojmë për sezonin e ardhshëm parlamentar

Proteste per guroren

Tragjedi në Gramsh! Mbyten në Liqenin e Banjës, polumbarët nxjerrin trupat e babait dhe 2 djemve

“Rama ik” thirrje ne Rogozhine

Veliaj shthur gojën për kandidatin e Rrogozhinës: Ik o bixhozxhi, për sumën tate paske lekë!

VIDEO/ Veliaj shthur gojën për kandidatin e Rrogozhinës: Ik o bixhozxhi, për sumën tate paske lekë!

Newsroom 8 | MJEKU: EDHE UNË BËRA THIRRJE TË FIKEJ TV

Newsroom 8 | FJONA ÇELA: MEDIAT OPOZITARE U DISKRIMINUAN