LIVE UPDATES
Sport

“Thumbon” opionistët, Gega: “E kemi kaluar ngërçin, por nuk jemi aty ku dëshirojmë”

12 Dhjetor 2020, 20:25 Nga DOSJA
“Thumbon” opionistët, Gega: “E kemi kaluar

TIRANE – Kukësi do të përballet nesër, në orën 16:45, me Skënderbeun në “Elbasan Arena”, në takimin e vlefshme për javën e 8-të të Kategorisë Superiore. Një ndeshje, që ndryshe nga edicionet e shkuar, nuk ka pritshmëri të mëdha, pasi edhe skuadrat kane disnivele cilësore.

Pas 4 fitoreve të fundit, verilindorët vijnë si favoritë në letër, ndryshe nga korçarët që në këto javë kanë lënë për të dëshiruar, për sa i përket rezultateve dhe paraqitjeve të paqëndrueshme. Trajneri i verilindorëve, Skënder Gega ka folur në prag të kësaj ndeshjeje për “RTSH Sport”, duke u shprehur:

“Ky kampionat është shumë i ngjeshur dhe disnivelet janë të vogla. Nga java nga java ndryshojnë. Skënderbeu ka bërë dhe ndeshje shumë të mira. E vlerësojmë si kundërshtarë dhe do të shkojmë 100% se nuk ka ndeshje të lehta. Edhe ne kemi pasur periudhat tona të vështira. Një ndeshje e thyen çdo gjë, megjithatë, ne jemi gati për nesër. Gjendja jonë është e mirë, kemi 2 lojtarë që janë të dëmtuar. Është shans i pjesës tjetër që s’ka luajtur.

Mbas javës së parë ne na nxorën në Kategori të Parë. Kam dëgjuar opinionistë, por është e drejta e tyre. E rëndësishme është që të shohim vetëm punën tonë. Të shohim përbërjen, ecurinë, anën fizike, çdo gjë. Dy ndeshjet e para, as nuk të japin kampionatin, as nuk të humbasin kampionatin. E rëndësishme është që e kaluam atë ngërç. Ndoshta edhe shorti ka qenë i fortë që në fillim. Kemi pasur probleme, sepse është një ekip pothuajse e ri në përbërje. Duhet koha e vetë. Nuk jemi aty ku dëshirojmë, por javë mbas jave do të mundohemi të korrigjohemi.

Unë nuk i ndaj lojtarët. Edhe Ibrahimi e ka shprehur, që nuk është vetëm Ibrahimi këtu. Ai është vlerë e shtuar, edhe e kampionatit shqiptar, edhe e klubit, prandaj e kemi marrë. Edhe sikur mos shënonte, e rëndësishme është që kontributi i tij të ishte maksimal. Unë jam i kënaqur. Për lojtarët e rinj, Bytyçi, Dragoshi, portieri, janë një grup i ri. Kemi Domin, kemi Gavazajn. Një grup premtues që do kohën e vetë. Në momentin e duhur do e ketë secili shansin e vetë. Gjithmonë shansi shfrytëzohet në të mirë të ekipit”, u shpreh Gega për “RTSH Sport”.

B.T (Dosja.al)

1 vit nga zgjedhjet e 25 prillit si e shikoni gjendjen e vendit:

View Results

Sport Sport java e 8-te e Superiores kukesi skënder gega skuadra verilindore stadiumi Elbasan Arena java e 8-te e Superiores kukesi skënder gega skuadra verilindore stadiumi Elbasan Arena

Sondazh

Poll

Largimi i pushuesve nga Shëngjini krijon trafik të rënduar në aksin Lezhë-Milot

Largimi i pushuesve nga Shëngjini krijon trafik të rënduar në aksin Lezhë-Milot

U bllokuan në Valbonë, evakuohen me helikopter 4 turistët

Policia në aksion, arreston 9 shoferë, gjobit 341 të tjerë

'Jemi njerëz të mirë e besnik'/ Rama: Mund ta përdorni çmendurinë tonë për t'u marrë me të tjerët

Deri në 179 km/h, makina inteligjente kap mat shoferët në Bypass-in e Fierit, pezullohen 89 patenta

Rama: Dëgjojmë se Putin është shumë sëmurë, por as BE nuk është e shëndetshme

Rama në Austri: Keni qenë krah nesh, ndjej keqardhje për BE-në

Statusi kandidat për në BE, Rama: Ukraina mos të kenë iluzione, mori ilaç kundër depresionit

Rama: S'ka vend më të mirë se Austria për të marrë veten nga mbledhja depresive në Bruksel

Refuzon të largohet nga banesa, 50-vjeçari në Berat kërcënon të hidhet nga pallati

Rama takohet me shqiptaren në Austri, gruaja: Jam krenare që takova kryetarin

'Ulu', aksion policie në mes të natës në Astir, 2 persona shtrihen në tokë

'DRONI edukues'/ Policia rrugore me pajisje të re, monitoron çdo ndryshim drejtimi të parregullt

Aeroporti i Vlorës në zonë të mbrojtur, Tabaku: Shkatërron ekosistemin, projekt korruptiv

Protesta e Berishës, Jorida Tabaku konfirmon pjesëmarrjen: Jam në ballë të çdo opozite të qeverisë

Takoi Metën në Baku, Berisha: Sa të mbyllë Presidencën, bashkohemi kundër Ramës

7 korriku përsëritje e 8 janarit? Berisha" Skenar që nuk ndodh më, qëllimi është ngremë shqiptarët

Berisha shpjegon domethënien e datës së protestës: 3 shtata bashkë, rrisin shanset për sukses

Mbledhje në seli, Berisha: Janë të ftuar të gjithë, deputetët të shkëputen nga Alibasha

Sa do zgjasë protesta e 7 korrikut? Berisha: Deri në realizimin e qëllimit, pranoj të më udhëheqin

Berisha: Nuk pranojmë kurrë aleanca bilaterale në rajon, janë të rrezikshme

Përplasja Rama-Bullgari,Berisha: Turp, ordiner! Në emër të opozitës i kërkoj ndjesë popullit bullgar

'Rama bëri avokatin e Serbisë', Berisha:Nuk foli për Shqipërinë, në konferencë nuk u shfaq as Osmani

Berisha: Negociatat nuk u hapën për shkak të Bullgarisë por prej Ramës, shkoi si vasal i Vuçiç

PD kërkon heqjen e mandatit të Xhaçkës, Bushka: S'kemi pasur kohë të lexojmë shkresat

Nis me debate komisioni për mandatin e Xhaçkës, Alibeaj: Të vinte këtu të jepte shpjegime

Zjarr masiv në Lajthizë të Mirditës, në terren vetëm një zjarrfikës

Aeroporti i Vlorës, Tabaku: Po ndërtohet në një zonë që ishte e mbrojtur. Ministrja: E pavërtetë

Gazetarja përmend Vuçiç, presidenti serb:Jam i sigurtë që folët mirë për mua. Rama:Ç'dreqin do këtu?

Vuçiç e quajti Kosovë, Rama e korrigjon: Aleksandri tha "e ashtuquajtura Kosovë"

“BE na poshtëroi, prisnin konferencë nga liderët”, Rama: Janë të zgjuar

Videon e nxorri vetë, Rama: Ishte prerë keq, unë thashë se RMV do jetë edhe Shqipëria Lindore

VETO-ja e Bullgarisë, Rama me kritika: BE e paaftë të çlirojë dy pengje

Rama nga Brukseli: Urojmë që shekulli tjetër të na gjejë në BE

Rama-BE: Lëreni Serbinë të qetë, mos hapni konflikte të tjera

Rama flet për Kosovën në Bruksel: Është marrë peng, çmenduri, njerëzit nuk lëvizin dot lirshëm

Rama: Bullgaria po i jep fuqi Putin e agresionit rus, një turp

Korreshi ngre zërin: Në Lushnje vihet vetëm për të bërë foto me shalqi, mos u tallni

Bardhi publikon listën: 10 miq të Ramës përfituan 36 investime strategjike me vlerë 4.6 miliard euro

Balla: Berisha privatizoi pronat nga Viçidoli deri në Dhërmi, si ka mundësi je pronar

'Ish-grabitësi u kërkoi ndjesë pronarëve'/ Balla: Berisha është servil, ditën e lindjes e ndryshoi

Balla përplaset me Berishën në Kuvend: Ik o plaku Mere

'Na u bashkoni me 7 korrik'/ Berisha: Pronarët e pronave janë më të kërcënuar se kurrë

'Administrata ka njerëz të paaftë, skiftera'/ Braçe: Fermerëve u duhet bursa që të kenë besim

Tabakun e 'tradhëtojnë' takat, pengohet dhe gati rrëzohet në Kuvend

Akuzat e Shehajt,Xhaçka:Ju paguani për mandatin e deputetit, çojeni çështjen në Gjykatën Kushtetuese

Shehaj akuza Xhaçkës: Vini në politikë me xhepat bosh, dilni me resorte me 5 yje

Xhaçka: Bashkëshortin e kam bzinesmen të sukseshëm

Berisha: Gentian Sharra e banda e Elbasanit blenë vota për PS

Balla-Berishës: Je bashkëpunëtor i Millosheviçit ne mblidhemi më 7 korrik për Srebrenicën