LIVE UPDATES
Sport

“Eriksen do të bëjë diferencën, titulli kampion? Duhet të jemi të bashkuar”, Conte flet në prag të ndeshjes me Cagli

12 Dhjetor 2020, 17:27 Nga DOSJA
“Eriksen do të bëjë diferencën, titulli kampion? Duhet

MILANO-Pas zhgënjimit në Champions League, Interi rikthen vëmendjen në kampionat, objektivi i vetëm i Antonio Contes që do të përqëndrojë të gjithë forcat në Serie A. Zikaltërit janë 5 pikë prapa nga vendi i parë që mbahet nga Milan. Kritikat kundër tij kanë qenë të shumta dhe tifozët kanë kërkuar në rrjetet sociale me ngulm largimin e teknikut, kërkesë që nuk është plotësuar nga drejtuesit të cilët vazhdojnë të besojnë se ai mund të sjellë trofe të rëndësishëm në klub. Në konferencën për shtyp në prag të ndeshjes kundër Cagliarit që do të luhet ditën e dielë Antonio Conte është shprehur.

Një premtim apo një mesazh për tifozët e Interit? –“Të mos ia bëjmë të lehtë në këtë moment atyre që po gëzojnë dhe shpresojnë që të shkatërrohet ajo që po mundohemi të ndërtojmë pas një viti e gjysmë punë. Shoh shumë negativitet, të tjerët po e vënë re se sa gjëra të mira po bëjmë për të ardhmen.

Titulli Kampion?-“Duhet të jemi të bashkuar, për vazhduar rrugën e vitit të kaluar. Jemi kthyer përsëri të besueshëm, e kuptoj se ka mungesë durimi pas 10 vitesh pa trofe, por kur fillon të punosh duke nisur nga themelet, nevojitet koha e duhur. Pasi të jetë ndërtuar baza, mund të mendohet për qiellgërvishtësen që meritojnë tifozët e Interit.

Eriksen?- “Kush tha që ai nuk po përmirësohet? Ju e shihni atë vetëm në lojë, puna ime është të përmirësoj të gjithë. Christian e di që unë punoj me ndershmëri intelektuale dhe bëj gjithçka për t’i përmirësuar ata, qoftë ai futbollist që është 18 vjeç ose më i vjetri në skuadër. Unë punoj me të për të përmirësuar disa aspekte të tij. Stafi im dhe unë jemi në dispozicion për të gjithë lojtarët. Ndoshta duhet më shumë kohë me Christian, por ai do të jetë në gjendje të bëjë diferencën dhe do të lulëzojë “.

E.Ç (Dosja.al)

1 vit nga zgjedhjet e 25 prillit si e shikoni gjendjen e vendit:

View Results

Sport Sport antonio conte Inter antonio conte Inter

Sondazh

Poll

Largimi i pushuesve nga Shëngjini krijon trafik të rënduar në aksin Lezhë-Milot

Largimi i pushuesve nga Shëngjini krijon trafik të rënduar në aksin Lezhë-Milot

U bllokuan në Valbonë, evakuohen me helikopter 4 turistët

Policia në aksion, arreston 9 shoferë, gjobit 341 të tjerë

'Jemi njerëz të mirë e besnik'/ Rama: Mund ta përdorni çmendurinë tonë për t'u marrë me të tjerët

Deri në 179 km/h, makina inteligjente kap mat shoferët në Bypass-in e Fierit, pezullohen 89 patenta

Rama: Dëgjojmë se Putin është shumë sëmurë, por as BE nuk është e shëndetshme

Rama në Austri: Keni qenë krah nesh, ndjej keqardhje për BE-në

Statusi kandidat për në BE, Rama: Ukraina mos të kenë iluzione, mori ilaç kundër depresionit

Rama: S'ka vend më të mirë se Austria për të marrë veten nga mbledhja depresive në Bruksel

Refuzon të largohet nga banesa, 50-vjeçari në Berat kërcënon të hidhet nga pallati

Rama takohet me shqiptaren në Austri, gruaja: Jam krenare që takova kryetarin

'Ulu', aksion policie në mes të natës në Astir, 2 persona shtrihen në tokë

'DRONI edukues'/ Policia rrugore me pajisje të re, monitoron çdo ndryshim drejtimi të parregullt

Aeroporti i Vlorës në zonë të mbrojtur, Tabaku: Shkatërron ekosistemin, projekt korruptiv

Protesta e Berishës, Jorida Tabaku konfirmon pjesëmarrjen: Jam në ballë të çdo opozite të qeverisë

Takoi Metën në Baku, Berisha: Sa të mbyllë Presidencën, bashkohemi kundër Ramës

7 korriku përsëritje e 8 janarit? Berisha" Skenar që nuk ndodh më, qëllimi është ngremë shqiptarët

Berisha shpjegon domethënien e datës së protestës: 3 shtata bashkë, rrisin shanset për sukses

Mbledhje në seli, Berisha: Janë të ftuar të gjithë, deputetët të shkëputen nga Alibasha

Sa do zgjasë protesta e 7 korrikut? Berisha: Deri në realizimin e qëllimit, pranoj të më udhëheqin

Berisha: Nuk pranojmë kurrë aleanca bilaterale në rajon, janë të rrezikshme

Përplasja Rama-Bullgari,Berisha: Turp, ordiner! Në emër të opozitës i kërkoj ndjesë popullit bullgar

'Rama bëri avokatin e Serbisë', Berisha:Nuk foli për Shqipërinë, në konferencë nuk u shfaq as Osmani

Berisha: Negociatat nuk u hapën për shkak të Bullgarisë por prej Ramës, shkoi si vasal i Vuçiç

PD kërkon heqjen e mandatit të Xhaçkës, Bushka: S'kemi pasur kohë të lexojmë shkresat

Nis me debate komisioni për mandatin e Xhaçkës, Alibeaj: Të vinte këtu të jepte shpjegime

Zjarr masiv në Lajthizë të Mirditës, në terren vetëm një zjarrfikës

Aeroporti i Vlorës, Tabaku: Po ndërtohet në një zonë që ishte e mbrojtur. Ministrja: E pavërtetë

Gazetarja përmend Vuçiç, presidenti serb:Jam i sigurtë që folët mirë për mua. Rama:Ç'dreqin do këtu?

Vuçiç e quajti Kosovë, Rama e korrigjon: Aleksandri tha "e ashtuquajtura Kosovë"

“BE na poshtëroi, prisnin konferencë nga liderët”, Rama: Janë të zgjuar

Videon e nxorri vetë, Rama: Ishte prerë keq, unë thashë se RMV do jetë edhe Shqipëria Lindore

VETO-ja e Bullgarisë, Rama me kritika: BE e paaftë të çlirojë dy pengje

Rama nga Brukseli: Urojmë që shekulli tjetër të na gjejë në BE

Rama-BE: Lëreni Serbinë të qetë, mos hapni konflikte të tjera

Rama flet për Kosovën në Bruksel: Është marrë peng, çmenduri, njerëzit nuk lëvizin dot lirshëm

Rama: Bullgaria po i jep fuqi Putin e agresionit rus, një turp

Korreshi ngre zërin: Në Lushnje vihet vetëm për të bërë foto me shalqi, mos u tallni

Bardhi publikon listën: 10 miq të Ramës përfituan 36 investime strategjike me vlerë 4.6 miliard euro

Balla: Berisha privatizoi pronat nga Viçidoli deri në Dhërmi, si ka mundësi je pronar

'Ish-grabitësi u kërkoi ndjesë pronarëve'/ Balla: Berisha është servil, ditën e lindjes e ndryshoi

Balla përplaset me Berishën në Kuvend: Ik o plaku Mere

'Na u bashkoni me 7 korrik'/ Berisha: Pronarët e pronave janë më të kërcënuar se kurrë

'Administrata ka njerëz të paaftë, skiftera'/ Braçe: Fermerëve u duhet bursa që të kenë besim

Tabakun e 'tradhëtojnë' takat, pengohet dhe gati rrëzohet në Kuvend

Akuzat e Shehajt,Xhaçka:Ju paguani për mandatin e deputetit, çojeni çështjen në Gjykatën Kushtetuese

Shehaj akuza Xhaçkës: Vini në politikë me xhepat bosh, dilni me resorte me 5 yje

Xhaçka: Bashkëshortin e kam bzinesmen të sukseshëm

Berisha: Gentian Sharra e banda e Elbasanit blenë vota për PS

Balla-Berishës: Je bashkëpunëtor i Millosheviçit ne mblidhemi më 7 korrik për Srebrenicën