LIVE UPDATES
Aktualitet

“Thesarin e fotografova”/Pecorelli: Gati të vij në Shqipëri, shpresoj mos të dënohem

16 Nëntor 2021, 20:59 Nga DOSJA
“Thesarin e fotografova”/Pecorelli: Gati të vij në

ITALI- Biznesmeni italian Davide Pecorelli është gati të vuajë dënimin në Shqipëri nëse çështja shkon për gjykim në përfundim të hetimeve për mashtrimin ku u hoq si i vdekur dhe ndërroi identitet duke jetuar në Vlorë me emrin Cristiano.

“E di qe kanë hetuar dhe di qe kamë marre ne pyetje dhe disa nga miqtë dhe te njohurit e mi kjo nuk me erdhi mire por pres përfundimin, po te them te vërtetën pak i shqetësuar jam …Uroj qe te jene te drejte ne kete rast sepse Nuk kam vrare askënd, është e vërtete kam kryer disa vepra por vete deklarata ime është pranim faji sepse Nuk Ka prova materiale. Prandaj po te përgjigjem: Po do vij te shlyej dënimin aty. Po te kete nje denim, por shpresojmë te mos jete i tillë. Jam baba me 4 fëmije Dhe do te doja te jem me ata por jam gati te shlyej dënimin ne burgjet shqiptare qe te jem një njeri i lire”, u shpreh ai.

Por a e ka gjetur thesarin për të cilin u fliste miqve vlonjate?

“Ka nje hetim te prokurorisë se Grossetos dhe jam pyetur dy jave me pare, sepse ata kane gjetur disa pjese , kane gjetur edhe celsat e një garazhi Ku mendojnë qe une kam fshehur diçka. Kam zgjedhur te drejtën te hesht per kete dhe ne fakt karabinierët janë nevrikosur. Une mund te them qe thesarin e kam pare, i kam pare dy arkat , i kam prekur dhe fotografuar.Nuk kam marre monedha, sepse janë prone e shtetit ato, edhe nje Monedhe e vetme është vepër penale ta marrësh. Eshte pervetesim ne Itali”, tha më tej Pecorelli.

Pasi u hoq si vdekur për muaj me radhe Pecoreli thotë se më në fund e ka hequr stresin e mungesës së parave dhe së është i lumtur edhe pa to. Ai thotë se pavarësisht përgjigjes së prokurorisë se Pukës që pritet në nëntor ai do të kthehet sërish në Shqipëri në muajin gusht

Marrë nga Top Channel

Cila mendoni se është alternativa më e mirë:

View Results

aktualitet aktualitet davide pecorelli davide pecorelli

Sondazh

Poll

Dosja Sot Date 28 mars

Dosja Sot Date 28 mars

Tokat preken nga projekti/ Banorët e Bërxullës në protestë

Dosja Sot date 27 mars

Hetimet për lobingun/“Do dorëzoni dosjen në prokurori?” Berisha: Asnjë qindarkë ruse s’ka hyrë në PD

Bejko kandidat në Tiranë,Berisha: Vegla që përdor Basha dhe Rama kundër pluralizmit, vijnë nga mafia

Qëllohet me breshëri plumbash drejt Top Channel, vritet roja, gjendet e djegur makina e atentatorëve

Merr flak makina mbrenda ne garazh

Dosja Sot date 25 mars

Dosja Sot Date 24 mars

Ndiqte ambulancën që ishte në shërbim emergjence, gjobitet me 300 mijë lekë drejtuesi i mjetit

Skandal në Ali Dem", administratori vendos çip në pallat, banorët ngelin jashtë, mbërrin policia

Dosja Sot date 23 mars

Kryeministri Rama takohet me Rishi Sunak në Londër

Dosja Sot Date 22 mars

"Maskat" aksion në Tiranë, prangosën 20 'korrierë' të grupeve kriminale

Dosja Sot Date 21 mars

'Ka ra zjarr në Surrel!'/ Braçe "tremb" socialistët me LAJMIN E FUNDIT, Qefalia më i shqetësuari

Dosja Sot Date 20 Mars

Berisha i bën thirrje punonjësve të administratës të mos bëhen pjesë e krimit elektoral.

Dosja Sot Date 18 Mars

Burgosja e nënës lehonë/Flet Diana Bahçja: Qaja ditë e natë, por nuk donin t’ia dinin

Qarkullonte me 305 km/h, Cllevio Serbiano e filmonte, shoqërohet në Polici Aleks Vishaj

Dosja Sot Date 17 Mars

U fut në burg 8 ditë pasi lindi, Diana Bahçja: Nuk më lanë të takoja beben

'Shtëpi bari' brenda ish-tuneli të ushtrisë në Krujë, sekuestrohen 390 bimë cannabis sativa

Dosja Sot Date 16 Mars

Tërheqje apo pezullim? Si dredhoi Rama sy për sy me Borrel për 'pasaportat e arta'

Banorët e lagjes Demokracia ne Mamurras bllokojnë rrugën, Cara premtoi rehabilitim te rrugës ne...

Abuzimi me tenderin 3.2 mld lekë, BKH ‘zbarkon’ në zyrat e bashkisë së Bulqizës, sekuestron dosje

Dosja Sot Date 15 Mars

Këshilli i Legjislacionit mbyllet mes debateve, Bardhi ngrihet në këmbë: Shkelni kushtetutën e ikni

"Kryeministri i Shqipërisë si dhuratë e perëndisë", grupi polifonik i dedikon këngë Edi Ramës

Hidhet shorti, Koli Bele caktohet relatori për shqyrtimin e ankimimit të grupit të Alibeajt

Dosja sot Date 14 Mars

Shitësja në panair kërkon t’i dhurojë çantën bashkëshortes, Berisha refuzon: Sot vetëm blihet

Procedohen 70 drejtues mjetesh në 24 orët e fundit, u kapën me shpejtësi të lartë dhe duke bërë gara

Dosja sot Date 13 mars

Kapen 4 rumunë në Vlorë, po kalonin 260 kg kanabis me kamper në Greqi, 5 në kërkim

'Paç fatin e Lali Erit'- Kunjat e Ramës për Veliajn, teksa i dha shansin e tretë për Tiranën?

Rama: Në rrezik të madh tregu, sipërmarrësit të rrisin pagat

Meta pas takimit me Berishen : Aleancë e jashtëzakonshme, pas 15 majit fitojmë shumicën e bashkive

Masakra e Don Boskos, familja Paja hap dyert e mortit, zona me shiritin 'skenë krimi'

'Kasapanë' brenda lokalit! Atentat mafioz, vdes banakierja.5 të plagosur, mes tyre një fëmijë

Meta: Shkojnë për kontroll dhe kapin vibratorët e shokëve

Shirat përmbytin Lezhën, bllokohet qarkullimi, banorët mbyllen në shtëpia

Berisha per institucionet: Ska Klgj por KlgjS

Berisha: 'Alibasha dhe Brava' jane dy pengje te cilat nuk mund te kete asnje lloj negociate"

Kush do e drejtojë koalicionin me Metën? Berisha : S’ka asnjë diskutim! Padyshim që PD

Berisha; E dëgjuat Celibashin që tha në perceptimin tim është Berisha por Rama më thotë Ali-Basha.

Zgjedhjet e 14 majit, Meta: opozitaret bashke per ndryshim