BotaKuriozitete

Takimi Kim-Putin, ja me çfarë ka zgjedhur ta gostisë presidenti rus mikun nga Korea e Veriut (Menuja)

 • Përshëndetje të ngrohta, Kim Jong Un takon Vladimir Putin
 • Presidenti rus ka menduar që ta gostisë liderin koreano-verior me një darkë me ushqime tradicionale.
  Featured image of article: Takimi Kim-Putin, ja me çfarë ka zgjedhur ta gostisë presidenti rus mikun nga Korea e Veriut (Menuja) Kim Jong-un dhe Vladimir Putin

  RUSI– Presidenti rus Vladimir Putin ka mikpritur në “shtëpinë” e tij liderin e Koresë së Veriut, Kim Jong-un.

  Për t’u treguar sa më mikpritës dhe duke u munduar që të promojmë sa më shumë vendin  e tij, Putin ka zgjedhur një darkë me gatime tradicionale ruse.  “CNN” ka arritur që të sigurojë menunë e përzgjedhur me kujdes për t’i bërë përshtypje koreano-veriorit.

  MENUJA:

  Sallatë me gaforre

  Pelmeni me mish dreri

  Gjellë me domate dhe panxhar e karamelizuar me shërbet molle

  Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

  Merluc i mbushur

  Biftek me patellxhane të pjekur

  Tortë me çokollatë

  Lideri koreano-verior ka mbërritur në Rusi ditën e djeshme, ku xhiron e rrjetit e bëri mënyra se si stafi i tij i truprojave pastronte edhe dyert e trenit para se të dilte ai.(Lexo këtu)

  (k.m/dosja.al)

  Shto Koment